Avatar użytkownika

krytyk.com.pl

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Krytyk.com.pl powstał 24.10.2016 jako efekt gotowości i chęci do działania dwóch osób — Alicji Górskiej i Kamila Jędrasiaka. Jesteśmy parą — krytyków, geeków (aca-geeków właściwie) i parą po prostu. Na naszej stronie analizujemy i recenzujemy różnorakie teksty kultury.

To pięknie, jeżeli ludzie współdzielą pasję. To pięknie, kiedy przebierają w mnogości potencjalnych sposobów na spędzanie wolnego czasu, a nie – szukają jakiegokolwiek punktu stycznego z ogromną dozą wysiłku. Nasze zainteresowania w wielu punktach się pokrywają, choć jeszcze częściej dopełniają. Kamil nie przepada za czytaniem „dla przyjemności”, Alicja marzy o prywatnej bibliotece. Oboje kochamy popkulturę i dobre jedzenie.

Poznaliśmy się pewnego zimowego dnia. Alicja jak zwykle była zabiegana, myślami w stu miejscach jednocześnie. Wkrótce miała wejść na antenę Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej w ramach Periodyku Kulturalnego. Tego dnia współprowadziła audycję o superbohaterach. Gość, zaproszony przez inną z prowadzących, nieco się spóźniał. Alicja nie wiedziała o nim nic, tyle tylko, że ma na imię Kamil i bzika na punkcie „Gwiezdnych Wojen”. Zobaczyła Go po pierwszym wejściu na antenę, przez szybę, ale zauroczył ją, dopiero kiedy zaczęli rozmawiać. A rozmawiali dużo – i na antenie i poza nią.

Zresztą dalej rozmawiamy. :)

13412909_1392588797434220_5408383734193956679_nAlicja Górska – Doktorantka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego zajmująca się przemianami polskiej krytyki filmowej. Absolwentka filmoznawstwa oraz twórczego pisania na Uniwersytecie Łódzkim.
Początkująca pisarka, która wciąż nie może znaleźć czasu, by skończyć drugi tom debiutanckiego cyklu „Przed Czasem”.
Amatorka wszelakich tekstów kultury – od kina klasy B do perełek z Sundance, od młodzieżowego fantasy do southern gothic czy Prousta. Perfekcjonistka, która wiecznie znajduje się w niedoczasie. Bywa, żem płaczliwa (co Kamil dzielnie znosi).
Dotychczas współpracowałam z: secretum.pl, duzeka.pl, filmaster.pl, zazyjkultury.pl, organizacją Polacy nie gęsi, Ińskie Point. Aktualnie piszę także dla dailyweb.pl oraz gry-online.pl. Od 2018 roku jestem oficjalną recenzentką portalu lubimyczytac.pl. Moim wcześniejszym projektem był recenzent.com.pl

SONY DSC

dr Kamil Jędrasiak – asystent na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zajmujący się związkami gier, kina i innych mediów, a także szeroko rozumianą kulturą graczy. Stopień doktora uzyskał po napisaniu dysertacji pod tytułem: „Gracz jako model uczestnika współczesnej kultury”.
Aca-geek – badacz i fan. Miłośnik popkultury i awangardy, dźwięków i obrazów, słów i gestów, Alicji i bycia z Alicją. 
Zawsze pomiędzy, wiecznie zajęty, zwykle zmęczony, często spóźniony (bo ciągle w biegu).
Wieloletni szef działu filmowego polter.pl. Twórca i koordynator projektu eduGRAcja. Współpracowałem również m.in. z redakcjami: Kino, Ińskie Point, BOLD Magazine, Atraktor, Kwartalnik Filmowy, duzeka.pl.
Zwycięzca nagrody w kategorii „Game Review” podczas konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych 2017.

Krytyk.com.pl to pokłosie naszych zainteresowań. Oboje zajmowaliśmy się różnymi projektami związanymi z kulturą i dziennikarstwem jeszcze przed poznaniem siebie nawzajem. Na stronie staramy się dzielić wrażeniami z obejrzanych filmów i seriali, przeczytanych książek (to Alicja) czy rozegranych partii. Jednocześnie, ze względu na to, iż oboje jesteśmy akademikami, staramy się wykorzystać naszą stronę w celach edukacyjnych. W ramach weekendowego cyklu #krytycznigoście zapraszamy do publikacji (zwykle są to teksty debiutanckie) wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w krytyce. Każdy z tekstów przechodzi przez naszą redakcję, której uwagi autor tekstu poznaje przed publikacją, dzięki czemu może ustosunkować się do zmian, ale też je z nami omówić.