Strefa Patrona:

8

patronów

75 zł

miesięcznie

75 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
367
miesięczne wsparcie
229
liczba patronów

  Krzyżówka to projekt społeczno-kulturalny dla mieszkańców Starego Rynku i okolic w Łodzi. Stwórz z nami lokalną społeczność i ciesz się nieograniczonymi możliwościami jakie daje!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

W Polskich miastach rynki to miejsca spotkań, wymiany doświadczeń dla mieszkańców, turystów, artystów i wielu innych. Kiedy w Łodzi w XIX w. centrum miasta przeniosło się na dzisiejszy Plac Wolności, a później dalej, na ulicę Piotrkowską, Stary Rynek stał się pustym placem, o którym już niemal nikt nie pamięta. Ale czy musi tak być?

Plac Starego Rynku w Łodzi ma niesamowity potencjał, w lecie są tutaj organizowane projekcje filmowe, pikniki i małe koncerty. Dzięki Fundacji Urban Forms artyści realizują tutaj instalacje czasowe w okresie letnim. Na codzień, jest to zwykły plac, przez który przechodzi się dalej, do Manufaktury, Parku Śledzia, sklepu, pracy, szkoły... Dzięki lokalnej społeczności możemy to zmienić, ale żeby było to możliwe, potrzebne jest wasze zaangażowanie.

Projekt kierowany do mieszkańców Starego Rynku, sąsiadów, instytucji, fundacji, organizacji, sympatyków. Dzięki stworzeniu siatki kontaktów zrealizowanie warsztatów, spotkań czy dyskusji będzie możliwe. Wydarzenia, które będą działy się na Rynku spowodują, że będzie miał szanse na odzyskanie dawnej funkcji, stanie się miejscem spotkań. 

"Do projektu zostaną zaproszeni łódzcy artyści i aktywiści, którzy poprowadzą wcześniej zaprojektowane warsztaty, spotkania lub debaty. Zaangażowane zostaną również organizacje i fundacje, które silnie związane są z terenem Starego Rynku, a wszystko po to, żeby stworzyć najlepsze zaplecze dla zainteresowanych. Projekt ma charakter społeczny, dlatego nie wyklucza żadnej osoby. Na darmowe warsztaty będzie mógł zapisać się każdy, ale to mieszkańcy Starego Rynku i okolic będą mieli pierwszeństwo przy zapisach. Natomiast spotkania i debaty planowane są dla każdego, bez względu na to czy jest sąsiadem, sympatykiem czy turystą.

Skąd nazwa?

Tytuł Krzyżówka nawiązuje do charakterystycznego dla Łodzi układu ulic. Nazwa ta jednocześnie ma kojarzyć się z odkrywaniem miasta na nowo. W trakcie trwania projektu krzyżować będą się też znajomości i ludzie z różnych struktur społecznych, głównie mieszkańcy z artystami i aktywistami.

Dotąd chęć wsparcia projektu wyrazili:

1. Fundacja Urban Forms
2. Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta
3. Fundacja Po Staremu
4. Ginger up Studio

 

Kto stoi za projektem?

Za projektem nie stoi żadna organizacja, fundacja czy instytucja, ale jedna osoba - sąsiadka.

Pomysłodawczynią i główną ambasadorką jest Barbara Olejarczyk - malarka, projektantka graficzna, studentka ASP, kuratorka sztuki. W Łodzi mieszka od 5 lat. Wie, że sama nie zrealizuje projektu, dlatego do działań na Starym Rynku stara się zaangażować nie tylko społeczność, ale również organizacje, fundacje, instytucje, artystów i aktywistów.

Jeśli wahasz się, czy zostać Patronem Krzyżówki, możesz skontaktować się bezpośrednio z Barbarą, odpowie na każde zdane pytanie! 

 

 

Cele

0%
75 %
100%
osiągnięto 75%
cel: 100 zł miesięcznie
brakuje 25 zł
Kreda
Pierwsze warsztaty tuż tuż! Zbieramy na kredę dla dzieciaków, dzięki Waszemu wsparciu na płycie Starego Rynku powstanie wiosenna łąka!

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/930204440487278/
0%
15 %
100%
osiągnięto 15%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 425 zł
Promocja projektu
Żeby projekt został zrealizowany, niezbędne jest stworzenie lokalnej społeczności. Najpierw jednak trzeba się przedstawić! Pieniądze z tego celu zostaną przeznaczone na wydruki zaproszeń, ulotek, plakatów. Dzięki takim działaniom coraz więcej osób dowie się o Krzyżówce!
0%
15 %
100%
osiągnięto 15%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 425 zł
Materiały na warsztaty
Każdy warsztat jest inny! Do niektórych potrzebne będą stare gazety lub instrumenty, do innych aparaty w telefonach. Planujemy jednak również warsztaty, które będą potrzebowały większych środków na zrealizowanie. Warsztaty dla uczestników będą bezpłatne!

Planowane warsztaty: szydełkowanie, haftowanie, śpiew, taniec, malarstwo... A to tylko początek!
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1925 zł
Honoraria dla artystów
Aby warsztaty były prowadzone na najwyższym poziomie potrzebne są środki. Ten cel uwzględnia honoraria dla artystów i aktywistów, którzy zaproponują scenariusze spotkań i przeprowadzą warsztaty dla ok. 20 osób. W ciągu miesiąca planujemy przeprowadzić ok. 4 różnorodne warsztaty, aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 500
Brawo! Przekazując nam tę kwotę, stajesz się oficjalnym przyjacielem projektu!

Jeśli wyrazisz zgodę, Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostanie wyraźnie zaznaczone na liście przyjaciół projektu.

Dziękujemy!
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 250
Wspaniale! Przekazując nam tę kwotę, stajesz się oficjalnym przyjacielem projektu! Jako pierwszy będziesz dowiadywać się o planowanych warsztatach. Jeśli nie jesteś z Łodzi dostaniesz od nas oryginalną pocztówkę ze Starego Rynku z dodatkowymi podziękowaniami. Jeśli jesteś Łodzianinem dostaniesz pocztówkę, którą będziesz mógł zachować na pamiątkę albo wysłać z pozdrowieniami do przyjaciół lub rodziny!

Jeśli wyrazisz zgodę, Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostanie wyraźnie zaznaczone na liście ambasadorów projektu.

Dziękujemy!
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 200
Cudownie! Przekazując nam tę kwotę, stajesz się oficjalnym ambasadorem projektu! Jako pierwszy będziesz dowiadywać się o planowanych warsztatach. Przy zapisach na warsztaty będziesz miał pierwszeństwo, zaraz po Mieszkańcach Starego Rynku. Jeżeli jesteś mieszkańcem Starego Miasta w Łodzi, będziesz miał gwarantowane pierwszeństwo przy zapisach! Jeśli nie jesteś z Łodzi dostaniesz od nas oryginalną pocztówkę ze Starego Rynku z dodatkowymi podziękowaniami. Jeśli jesteś Łodzianinem dostaniesz pocztówkę, którą będziesz mógł zachować na pamiątkę albo wysłać z pozdrowieniami do przyjaciół lub rodziny!

Jeśli wyrazisz zgodę, Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostanie wyraźnie zaznaczone na liście ambasadorów projektu.

Dziękujemy!
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 100
Pięknie! Przekazując nam tę kwotę, stajesz się oficjalnym ambasadorem projektu! Jako pierwszy będziesz dowiadywać się o planowanych warsztatach. Przy zapisach na warsztaty będziesz miał pierwszeństwo, zaraz po Mieszkańcach Starego Rynku. Jeżeli jesteś mieszkańcem Starego Miasta w Łodzi, będziesz miał gwarantowane pierwszeństwo przy zapisach! Jeśli nie jesteś z Łodzi dostaniesz od nas oryginalną pocztówkę ze Starego Rynku z dodatkowymi podziękowaniami. Jeśli jesteś Łodzianinem dostaniesz pocztówkę, którą będziesz mógł zachować na pamiątkę albo wysłać z pozdrowieniami do przyjaciół lub rodziny! Razem z Kartką dostaniesz plakat z rysunkiem Starego Rynku!

Dodatkowo, jeśli nie jesteś z Łodzi ale zaplanujesz u nas wizytę, przyjmiemy Cię gorąco i wskażemy najciekawsze miejsca w Łodzi!

Jeśli wyrazisz zgodę, Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim), wraz ze zdjęciem zostanie wyraźnie zaznaczone na liście ambasadorów projektu.

Dziękujemy!

Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 20
Wyśmienicie! Przekazując nam tę kwotę, stajesz się oficjalnym ambasadorem projektu! Jako pierwszy będziesz dowiadywać się o planowanych warsztatach. Przy zapisach na warsztaty będziesz miał pierwszeństwo! Jeśli nie jesteś z Łodzi dostaniesz od nas oryginalną pocztówkę ze Starego Rynku z dodatkowymi podziękowaniami. Jeśli jesteś Łodzianinem dostaniesz pocztówkę, którą będziesz mógł zachować na pamiątkę albo wysłać z pozdrowieniami do przyjaciół lub rodziny! Razem z Kartką dostaniesz plakat z rysunkiem Starego Rynku i paczkę niespodziankę z dodatkowymi prezentami!

Dodatkowo, jeśli nie jesteś z Łodzi ale zaplanujesz u nas wizytę, przyjmiemy Cię gorąco i wskażemy najciekawsze miejsca w Łodzi!

Jeśli wyrazisz zgodę, Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim), wraz ze zdjęciem zostanie wyraźnie zaznaczone na liście ambasadorów projektu.

Dziękujemy!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni