Ksiądz z osiedla

W Patronite od 20.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 396

Liczba Patronów: 407

Zostań Patronem
Kup na prezent
47 patronów
1 525 miesięcznie
40 650 łącznie
Nazywam się ks.Rafał Główczyński SDS prowadzę kanał na youtube Ksiądz z osiedla, opiekuję się grupą młodzieżową, organizuję akcje charytatywne, uczę w szkole. Staram się słuchać młodzieży i pomóc im w sprawach, które są dla nich trudne. Nikogo nie oceniam, chcę pokazać młodym, że Bóg jest nimi.

O Autorze

Nazywam się ks. Rafał Główczyński SDS.  Należę do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów. Zaraz po święceniach myślałem, że zostanę wysłany do Madrytu, potem do Meksyku, a skończyło się na tym, że mam życie jak w Madrycie tyle, że w Elblągu .
Opiekuje się Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, który zrzesza młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Uczę religii w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu, organizuję różne akcje charytatywne.
W czasie pandemii jedna z moich uczennic dodała mnie do grupy o piciu wódy. Napisałem tam słowa powitania, a po jakimś czasie zapytałem o pomoc w rekolekcjach. Ku memu zdziwieniu spotkałem się z bardzo życzliwym przyjęciem. Efektem było nagranie rekolekcji"Jaka to wóda?" :)


Otrzymawszy po rekolekcjach wiele pytań dotyczących bycia księdzem, nagrałem spowiedź księdza:

Po obejrzeniu filmu braci Sekielskich zdecydowałem się nagrać ODPOWIEDŹ KSIĘDZA

W planach mam nagrywać co tydzień odcinki Ewangelii w kapturze, a co 2 tygodnie filmiki dotyczące życie młodych ludzi, ich pytań i wątpliwości dotyczących kościoła ale także zwykłej osiedlowej codzienności.

 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jadwiga Sebastian
Jadwiga Sebastian
Próg: 100 zł
Łukasz Wiśniewski
Łukasz Wiśniewski
Próg: 10 zł
Robert Schmidt
Robert Schmidt
Próg: 50 zł
Joanna Ziółkowska
Joanna Ziółkowska
Próg: 30 zł
Agata Dachowska
Agata Dachowska
Próg: 50 zł