Ksiądz z osiedla

W Patronite od 20.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 353

liczba Patronów: 328

30 patronów
685 zł miesięcznie
685 zł łącznie
Nazywam się ks.Rafał Główczyński SDS prowadzę kanał na youtube Ksiądz z osiedla, opiekuję się grupą młodzieżową, organizuję akcje charytatywne, uczę w szkole. Staram się słuchać młodzieży i pomóc im w sprawach, które są dla nich trudne. Nikogo nie oceniam, chcę pokazać młodym, że Bóg jest nimi.

O Autorze

Nazywam się ks. Rafał Główczyński SDS.  Należę do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów. Zaraz po święceniach myślałem, że zostanę wysłany do Madrytu, potem do Meksyku, a skończyło się na tym, że mam życie jak w Madrycie tyle, że w Elblągu .
Opiekuje się Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, który zrzesza młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Uczę religii w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu, organizuję różne akcje charytatywne.
W czasie pandemii jedna z moich uczennic dodała mnie do grupy o piciu wódy. Napisałem tam słowa powitania, a po jakimś czasie zapytałem o pomoc w rekolekcjach. Ku memu zdziwieniu spotkałem się z bardzo życzliwym przyjęciem. Efektem było nagranie rekolekcji"Jaka to wóda?" :)


Otrzymawszy po rekolekcjach wiele pytań dotyczących bycia księdzem, nagrałem spowiedź księdza:

Po obejrzeniu filmu braci Sekielskich zdecydowałem się nagrać ODPOWIEDŹ KSIĘDZA

W planach mam nagrywać co tydzień odcinki Ewangelii w kapturze, a co 2 tygodnie filmiki dotyczące życie młodych ludzi, ich pytań i wątpliwości dotyczących kościoła ale także zwykłej osiedlowej codzienności.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem