Avatar użytkownika

KSW 4 BLUES

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

KSW 4 BLUES
Klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem, plus obowiązkowo nietuzinkowe teksty, złamane życiem...

Zespół tworzą :
Rafał Chirowski - wokal, gitara
Tomasz Sroka - instrumenty perkusyjne
Krzysztof Wydro - harmonijka ustna, gitara, flet

KSW 4 BLUES

Klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem, plus obowiązkowo nietuzinkowe teksty, złamane życiem...

Do głównych osiągnięć grupy zaliczają się przede wszystkim:

 • Nagroda Główna na Rawa Blues Festiwal 2018
 • Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016
 • Wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku"
 • Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues
 • Wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach            organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej.
 • Wyróżnienie na festiwalu Kwiaty Na Kamieniach 2018

Wydaliśmy własnym nakładem dwie płyty "Kundel" 2016 oraz "ŻYĆ ALBO RZYĆ" 2017, obie zyskały bardzo pochlebne recenzje.

Kwartalnik Twój Blues w numerze Lato 2017 zamieścił obszerny wywiad z nami oraz dołączył specjalną płytę "Rarytasy" dostępną tylko dla prenumeratorów.

Graliśmy na festiwalach w kraju i za granicą :

 • Rawa Blues Festiwal
 • Olsztyńskie Noce Bluesowe
 • Las&Woda i Blues
 • Białostocka Jesień z bluesem,
 • Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa
 • Whisky & Fazole (Czechy)
 • Żorski Amok Bluesowy
 • Blues na Siewierskim Zamku
 • Oraz wielu innych.

Zespół tworzą :

Rafał Chirowski - wokal, gitara

Tomasz Sroka - instrumenty perkusyjne

Krzysztof Wydro - harmonijka ustna, gitara, flet

 

Rafał Chirowski to gliwiczanin, z wykształcenia i zawodu DJ oraz prezenter radiowy. Aktualnie można go usłyszeć w radiu CCM. Muzykuje w sposób, w jaki czynili to dawni amerykańscy pieśniarze - z gitarą pod pachą odwiedza różne miejsca, często spontanicznie dołączając do spotkanych przypadkowo muzyków. Kompozycje, których stylistyka mocno osadzona jest w muzyce południa Stanów Zjednoczonych, są prostymi i nierzadko bardzo osobistymi tekstami autorstwa samego artysty.

 

Tomasz Sroka – muzyk, perkusista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w 2002 roku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Nauka w klasie Henryka Kierskiego dała mu solidne podstawy do dalszego rozwoju swojego talentu. Porusza się w wielu gatunkach muzycznych od Rocka po Jazz pozostając otwartym na nowoczesne gatunki muzyczne. Brał udział w warsztatach i kursach prowadzonych m.in. przez Bernarda Maselego, Cezarego Konrada, Nippy’ego Noya. W swojej twórczości stawia przede wszystkim na otwartość oraz autentyczność.

 

Krzysztof Wydro - człowiek grający na harmonijce zwany dalej harmonijkarzem ;) Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej ucząc się gry na gitarze klasycznej. Gra na gitarze slide oraz flecie prostym. Współpracował z wieloma zespołami nurtu bluesowego i rockowego n.in.: Pin i Zielony, Pasaż Mały, Meinusch Project, Incluz, Highway, Orkiestra Męska, Move Me Tato, z duetem Janusz Żywiec Starczynowski&Sławomir Woźniak, STEREO TYP. Harmonijkarz w duecie Kuś&Wydro. Związany z sekcją muzyczną Scholi "Latorośle" przy kościele NSPJ w Bytomiu. W październiku 2015 zagrał gościnnie w Teatrze Nowym w Zabrzu z zespołem Highway. Z tego wydarzenia zespół wydał płytę "Śląski Blues - koncert" Wyróżniony w konkursie SOLO ŻYCIA 2016. Nominowany w kategorii Kultura do nagrody "Muzy 2016" - nagrody Prezydenta Bytomia Współzałożyciel formacji - KSW 4 BLUES, która w kwietniu 2016 roku wydała płytę pn. "KUNDEL" W 2017 roku ukazała się druga płyta KSW 4 BLUES "Żyć albo Rzyć" Członek Śląskiego Jazz Clubu. Popularyzator bluesa - Pomysłodawca i współorganizator festiwalu BLUES BANA Bytomski Tramwaj Bluesowy, który jeździ już od 2013 roku.

Kontakt z zespołem:

Tel: 608-473-279 Krzysztof