W Patronite od 31.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 669

Liczba Patronów: 333

Zostań Patronem
Kup na prezent
52 patronów
655 miesięcznie
11 410 łącznie
Jako miłośnik kolei, pragnę pokazać Wam nasze drogi żelazne w prosty oraz przystępny sposób, bez owijania w bawełnę czy specjalistycznego języka. Kolej nie ma przede mną żadnych tajemnic, nawet tych najczarniejszych!

O Autorze

Skromny człowiek z kolejowym pomysłem

Polska kolej jest jaka jest - zdarzają się opóźnienia, tabor nie zawsze jest komfortowy, a i zdarza się, że obsługa zawodzi. Tak jak i w lotnictwie, bezpieczeństwa na kolei uczy się poprzez katastrofy i incydenty - niestety, wielokrotnie zapominano o naukach płynących z wypadków. Moim zadaniem jest przedstawić Wam, widzom, możliwie jak najbardziej obiektywny obraz polskiej kolei, poczynając od przedstawienia katastrof kolejowych, głównie tych zapomnianych, w serii Czarne dni kolei - obecnie głównej serii kanału.

 

Dzięki tej serii, udało się po 30 latach zlokalizować właściwe miejsce katastrofy kolejowej w Ursusie (która nie jest w żaden sposób upamiętniona!), a także ujawnić prawdę o przyczynie katastrofy w Babach czy prawdziwą wersję wydarzeń pod Bytomiem Odrzańskim. A przed nami jeszcze wiele więcej do osiągnięcia.

Ten kanał to nie tylko katastrofy. Od maja 2019 na kanale pojawia się seria Po wąskim torze o kolejach wąskotorowych, które przez dziesięciolecia woziły ludność wielu polskich miast i wsi, a dzisiaj albo służą za atrakcję turystyczną, albo są rozkradzione, albo nie istnieją w ogóle.

 

Celem tejże serii jest ukazanie Wam wszystkich wąskotorówek w kraju, abyście mogli poczuć nostalgię dawnych czasów, gdy nikomu się nie spieszyło, zaplanować sobie urlop z taką koleją, czy wybrać się na zwiedzanie tego, co z danej kolei pozostało.

A autorem lepszej jakości avatara jest Patron Pianek, za co mu serdecznie dziękuję!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jakub Bejm
Jakub Bejm
Próg: 15 zł
Adam Piórko
Adam Piórko
Próg: 15 zł
Michał Borona
Michał Borona
Próg: 15 zł
Michał Paweł Piętka
Michał Paweł Piętka
Próg: 10 zł
Paweł Zegartowski
Paweł Zegartowski
Próg: 15 zł
Kacper Wikary
Kacper Wikary
Próg: 15 zł