Kuszlewicz w imieniu

W Patronite od 15.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 113

Liczba Patronów: 215

Zostań Patronem
Kup na prezent
104 patronów
5 136 miesięcznie
13 346 łącznie

Wirtualny dom edukacyjny na rzecz praw zwierząt

6 900 zł

miesięcznie

74%

osiągnięto

1 764 zł

brakuje

To jest moment, w którym baza jest na tyle solidna, że mogę ją rozwijać. A cóż takiego do rozwoju jest potrzebne? Czas, książki i inni ludzie! Zależy mi, byśmy mieli w Polsce do dyspozycji wirtualny dom edukacyjny na rzecz praw zwierząt, który w swoim profesjonalizmie nie ustępuje dobrym portalom mediowym! Zwierzęta zasługują na powagę, zarówno w odniesieniu do treści, jak i formy.

Dzięki tej kwocie będę mogła zakupić kolejne książki, w tym dotyczące dorobku międzynarodowego poświęconego prawom zwierząt, mieć czas na ich studiowanie (to absolutna podstawa!) oraz możliwości, by korzystać z profesjonalnego wsparcia innych osób w tworzeniu bloga i podcastu. Chodzi zarówno o zamawianie grafik edukacyjnych, obsługę techniczną podcastu (ja chcę się skoncentrować na prawie i edukacji, a nie nauce wyciszania szumów za pomocą metod chałupniczych :), a także zapraszanie ciekawych gościń i gości. Moi goście będą nakarmieni wegańskim obiadem oraz wynagrodzeni. Bo wszyscy składamy się na tę pracę systemową! Innymi słowy - od tego progu będę już podcasterką i blogerką na całego, zaś znaczą część pracy wokół powstawania projektu będę mogła zlecić osobom, które się na tym znają. Co za ulga! Uważam, że to niezwykle ważne, by utrzymać koncentrację na meritum tego, w czym każda osoba jest dobra. Ja umiem w prawo i edukację - dzięki tej kwocie mogę im się oddać, możliwie ograniczając przeszkadzajki, a to bardzo cenne, bo nic tak nie odciąga od merytorycznego rozwoju jak zajmowanie się "wszystkim". No to hop!

Nie tylko Polska! Zwierzęta nie mają narodowości.

9 100 zł

miesięcznie

56%

osiągnięto

3 964 zł

brakuje

To etap, w którym warto poszerzyć sieć wymiany doświadczeń także o inne państwa niż Polska. Na blogu i w podcaście będę przedstawiać najciekawsze procesy (sądowe, ale i społeczno-prawne) dotyczące praw zwierząt z Europy i świata, oczywiście opowiedziane z uwzględnieniem perspektywy krytycznej, czyli pokazujące, co z tego dorobku mogłybyśmy/ moglibyśmy wykorzystać w Polsce. Po prostu chodzi o to, by aplikować dobre rozwiązania wypracowane przez innych!

Uaktywnię się też trochę w kontaktach międzynarodowych, bo wiecznie brakuje mi na to czasu, a jak się okazuje - uwaga, uwaga, proszę o koncentrację - mamy też czym się "chwalić" na arenie międzynarodowej, bowiem niewiele państw ma na swoim koncie np. rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego w sprawie dotyczącej humanitarnej ochrony ryb. Zwierzęta z kolei nie mają narodowości i chodzi o to, by prawo w rękach zaangażowanych ludzi służyło im wszędzie, gdzie to możliwe. Być może zatem nasze doświadczenia polskie przydadzą się rybom z innych państw! Będę o tym pisać - po polsku o tym, co ważnego zagranicą, a po angielsku o naszych wybranych istotnych sprawach.

Idziemy dalej! Mentoring 'w imieniu'

11 000 zł

miesięcznie

46%

osiągnięto

5 864 zł

brakuje

Ta kwota to pieśń przyszłości, ale dzięki niej otwiera się pole do większych projektów, np. uruchomienia programu mentoringowego 'w imieniu'. W cyklach 6 miesięcznych będę zapraszać do 5 młodych prawniczek i prawników, by przygotować ich do pracy dla zwierząt i przyrody. Każdego roku wzmocnię 10 osób, które będą mogły zacząć profesjonalnie działać i zacznę tworzyć bazę 'w imieniu', z której organizacje prozwierzęce będą mogły skorzystać, szukając osób do wsparcia prawnego na swoim terenie.

Nie, nie chcę prowadzić każdej sprawy – bardzo zależy mi na tym, by zwierzęta i przyroda miały profesjonalną reprezentację tworzącą sieć w całej Polsce. Wciąż w wielu miejscach tego brakuje!

Uff - zatrudnię asystentkę!

15 000 zł

miesięcznie

34%

osiągnięto

9 864 zł

brakuje

Asystent/ka wspierająca mnie w codziennej pracy 'w imieniu'? Dziś nieosiągalne, ale jeśli okazałoby się możliwe, to większość swojej pracy zawodowej poświęcę na tworzenie sieci rzeczników/czek zwierząt i przyrody. Ale teraz jeszcze trudno mi sięgać aż tak daleko w marzenia o wsparciu finansowym, z pokorą krok po kroku 😊

Codzienna praca 'w imieniu'

1 300 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Ta kwota pozwoli mi solidnie wykonywać podstawowe zadanie 'w imieniu', czyli korzystać z okazji do publicznego zabierania głosu w mediach tradycyjnych i społecznościowych.
To jest ogromny przywilej, że jestem zapraszana do ogólnopolskiej telewizji i prasy w sprawach dotyczących praw zwierząt i ochrony przyrody. Staram się także zabierać głos w mediach lokalnych, bowiem często wspiera to osoby walczące oddolnie. Drugą stroną tego przywileju jest zobowiązanie – czuję, że mam powierzone odpowiedzialne zadanie, za każdym razem przygotowuję się do rozmowy, robię research, rozeznanie prawne.
Moja reprezentacja zwierząt i przyrody jest stanowcza, nigdy nie idę na skróty i nie rezygnuję z krytyki, jeśli jest zasadna. To wbrew pozorom ciężka, wielogodzinna praca – byłoby super, gdybym miała w niej Wasze wsparcie.

Bloguję dla zwierząt i przyrody!

2 900 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Dzięki tej kwocie będę mogła założyć i poprowadzić blog edukacyjny. Na pierwszym etapie środki zostaną przeznaczone na załatwienie spraw technicznych (domena, serwer, strona internetowa, grafiki, czyli praca innych osób etc.), zaś na kolejnym – dadzą mi możliwość regularnego pisania.
Będą to teksty poświęcone prawom zwierząt i przyrody – zarówno bardzo praktyczne, jak i czasem bardziej wizjonerskie (np. w zakresie podmiotowości prawnej zwierząt czy rzek). Najważniejsze jest to, że będą one napisane przystępnym językiem, bezpłatne i dostępne dla każdej osoby zainteresowanej.
Znajdziecie w nich i wzory pism i omówienie najważniejszych orzeczeń sądowych stających po stronie zwierząt i przyrody. I mimo, że nie brzmi to brawurowo – jest spektakularne! Bo będzie wspierać merytorycznie ludzi z całej Polski w walce o prawa zwierząt i przyrody!

Ps. Wszystkie dotychczas opracowane przeze mnie poradniki, teksty etc., ze starego i nieczynnego już bloga, o który często się upominacie, zostaną umieszczone na nowym!

Prawnozwierzęcy głos w Twoim domu, czyli podcast edukacyjny!

4 200 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Oczywiście robię to, co powyżej, ale dokładam podcast - czyli spełniam swoje marzenie! Zobaczcie jakie to jest genialne rozwiązanie, w którym WSPÓLNIE tworzymy nową jakość - ja potrafię przekazać wiedzę osobom, które chcą się uczyć, te osoby się uczą i wdrażają wiedzę w działanie, a reszta się na to składa, bo im zależy! To naprawdę zadziała!
W pierwszym sezonie 12-miesięczny kurs (jeden solidny odcinek w miesiącu) o tym, jak krok po kroku przygotować się do działań w imieniu zwierząt i przyrody.
Dla wszystkich tych, którzy chcą działać w praktyce. O tym, jak nie pozwolić się spławić i wcisnąć sobie kitu, że się nie da. Z paragrafami w Waszych rękach, pismach i na Waszych ustach, choć może Wam się nie śniło, że będziecie nimi „rzucać’.
Podcast/kurs, w odniesieniu do którego gwarantuję, że po pierwszym sezonie będziecie mieć lepszą wiedzę niż przeciętny urzędnik/ urzędniczka, tudzież policjant/ka, do których zwrócicie się ze sprawą zwierząt i przyrody. Będzie konkretnie, merytorycznie, bez naiwności, ale z nadzieją.
Zaproszę też czasem super gości/nie, które poprzecierały szlaki w różnych obszarach i od których można się uczyć. Będę też podpinać pod odcinki materiały w formie dokumentów - poradników, wzorów pism etc., byście mieli przed sobą gotowy zestaw do działania (taki zestaw narzędzi do użycia).
Bezpłatnie, dostępny dla każdej osoby. Prawnozwierzęcy głos w Twoim domu!
Ta kwota potrzebna jest mi na strat, a jeśli obdarzycie mnie hojniej - będę godnie rozwijać 'wimieniowanie'.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Monika Filipkowska
Monika Filipkowska
Próg: 25 zł
Mariusz Jańczak
Mariusz Jańczak
Próg: 16 zł
Monika Rosłońska
Monika Rosłońska
Próg: 25 zł
Piotr Więckowski
Piotr Więckowski
Próg: 37 zł
Anonimowy patron
Próg: 59 zł
Ewelina C
Ewelina C
Próg: 37 zł