Kwadrans Na Angielski

W Patronite od 21.12.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 85

liczba Patronów: 58

207 patronów
Kwadrans na angielski to podcast uczący mówić po angielsku już od pierwszego odcinka. Jest to seria dla osób początkujących, którzy chcą przełamać barierę przed mówieniem w języku obcym, odświeżyć sobie angielski, albo... nauczyć się go po raz pierwszy. Spodziewajcie się nowego odcinka co czwartek.

O Autorze

 

Kwadrans na angielski to podcast skierowany do osób zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim. Uczę Cię mówić po angielsku już od pierwszego odcinka, a cała lekcja zajmuje około 15 minut. Już wiesz skąd pomysł na nazwę ;)

Podcast żyje od 15 czerwca 2018 roku i od tego czasu nowy odcinek wychodzi regularnie co czwartek.

 

Mój kochany mikrofon RODE NT1-A
Mój kochany mikrofon - RODE NT1A (i zapas chusteczek :))

Gdzie można go słuchać?

Przede wszystkim na stronie www.KwadransNaAngielski.pl gdzie dodaję również pisownie wszystkich wyrażeń podanych w odcinku. Ale podcasty dostępne są również na Spotify, na YouTube i innych programach do odtwarzania podcastów na smartfonach.

Poniżej jedna z nowszych lekcji - rezerwowanie pokoju w hotelu. 

Co to jest podcast?

Jest to audycja radiowa na żądanie dostępna za darmo w internecie. Na żądanie, czyli słuchasz kiedy masz ochotę albo czas, np. idąc na spacer, bawiąc się z dziećmi, albo jadąc autem do pracy. Nieliczni mogą sobie pozwolić na dojazd do szkoły językowej, 90-minutową lekcję i powrót do domu, mój podcast jest dla nich alternatywą.

Dlaczego  taka formuła?

Studio w pełnej krasie
Studio w pełnej krasie - oszczędzam środowisko, czytam z ekranu

Po pierwsze bardzo lubię nagrywać i mówić do mikrofonu, a jeszcze bardziej lubię nauczać - tak, jestem jednym z tych nauczycieli z powołaniem. Wybór formy audio jest dla mnie wyzwaniem jako lektora, ponieważ nie mogę posłużyć się notatkami na tablicy.

Forma audio wymaga skoncentrowania się głównie na mówieniu. Jest to duży plus dla Ciebie, jako słuchacza, bo na pewno najbardziej zależy Ci właśnie na tym, aby móc na wakacjach mówić po angielsku.

Poniżej lekcja powtórkowa. Zobacz ile zrozumiesz z dialogów?

Kim jestem?

Nazywam się Szymon Marciniak. Może to zabrzmi zaskakująco, ale jako nastolatek grałem w baseball, co doprowadziło mnie do kariery trenerskiej w rodzimym mieście – Kutnie. Kontakt z baseballem umożliwił mi większy kontakt z kulturą amerykańską, a nawet odwiedziłem kilkukrotnie kraj "za wielką wodą". 

Jestem absolwentem filologii angielskiej na UMK w Toruniu z 10-letnim doświadczeniem w nauczaniu dorosłych. Nauczałem m.in. w Allegro Group, Santander Consumer Bank, Manpower, Zott czy TZMO. Pracuję wyłącznie z osobami dorosłymi, bo jestem bardzo ciekaw co każdy z nich ma do powiedzenia i odnajduję się w roli osoby, która umożliwia im tę komunikację w języku obcym.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem