Avatar użytkownika

Julia Wollner / "Lente"

26
patronów
1 200 
miesięcznie
33 735 
łącznie
26
patronów
1 200 zł 33 735 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Ogromnie się cieszę, że przeznaczysz tę kwotę właśnie na wsparcie "Lente"!

Będzie mi bardzo miło wysłać do Ciebie imiennego maila z podziękowaniem.
25 zł miesięcznie
Dziękując za wsparcie, zaproszę Cię do:

⚓ lektury comiesięcznego śródziemnomorskiego newslettera

⚓ wspólnej refleksji nad literaturą, przesyłając Ci raz w miesiącu ciekawy cytat, który dał mi do myślenia

⚓ zamkniętej grupy na FB, gdzie zobaczysz kulisy mojej pracy, weźmiesz udział w ciekawych dyskusjach, obejrzysz spontaniczne live'y i poznasz innych miłośników Morza Śródziemnego.
50 zł miesięcznie
To dla mnie zaszczyt, że masz ochotę przeznaczyć tę kwotę właśnie na wparcie magazynu "Lente"! Oto, co przygotowałam dla Ciebie w zamian:

⚓ imienne podziękowanie za Twoją szczodrość w mediach społecznościowych magazynu

⚓ pocztówki – wyślę Ci takową z każdej mojej śródziemnomorskiej podróży

⚓ przedpremierowy dostęp do nowości w sklepie "Lente"

⚓ 5% rabatu na każde zakupy w sklepie "Lente"

⚓ wszystkie nagrody z poprzedniego poziomu.
100 zł miesięcznie
Łaciński rzeczownik "gratitudo" (wdzięczność) pochodzi z sanskrytu, gdzie słowo "gûrta" znaczyło tyle, co dobry, przyjemny, I tak, jest mi niezwykle, niezwykle przyjemnie, że decydujesz się tak hojnie wesprzeć "Lente"! Za regularne wpłaty z radością odwdzięczę się poprzez:

⚓ przy regularnych wpłatach (min. 3 miesiące) – wysłanie Ci pliku PDF z naszą piękną antologią "Metamorfozy" (248 stron wypełnionych tekstami o kulturze śródziemnomorskiej)

⚓ przy regularnych wpłatach (min. 6 miesięcy) przygotowanie dla Ciebie raz w roku Lente-paczki ze śródziemnomorskimi podarkami

⚓ zaproszenie do udziału w corocznym spotkaniu miłośników Śródziemnomorza

⚓ przekazanie Ci wszystkich nagród z poprzednich poziomów.
200 zł miesięcznie
Lubię powtarzać słowa Martina Bubera: "Całe prawdziwe życie jest spotkaniem". Dziękuję, że tak szczodrze wspierasz moją działalność, i z tej okazji:

⚓ zaproszę na osobiste spotkanie przy wirtualnej kawie na platformie Zoom. Porozmawiajmy i poznajmy się lepiej!

⚓ przekażę Ci wszystkie nagrody z poprzednich poziomów.
300 zł miesięcznie
Zbigniew Herbert, wielki miłośnik Śródziemnomorza, powiedział kiedyś do Adama Zagajewskiego: "Tej garstce, która nas słucha, należy się piękno, ale także prawda".

⚓ Jeśli wesprzesz moje działania tak szczodrze, z wielką radością powiem o Tobie w moim podcaście. Staram się, by jego odcinki były zawsze ciekawe i piękne; będę także zaszczycona, mogąc powiedzieć kilka prawdziwych słów o Twojej dobroci! Dodatkowo mogę wspomnieć także o Twojej działalności (np. firmie, marce, produkcie).

⚓ Oczywiście przekażę Ci także wszystkie nagrody z niższych poziomów.

Dziękuję!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Julia Wollner / "Lente" w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Prowadzony przeze mnie magazyn “Lente” to najbardziej śródziemnomorskie miejsce w sieci! Piszemy o południowej kulturze i stylu życia, pozwalając przenieść się nad Mare Nostrum bez kupowania biletu. Zapraszam do dołączenia do naszego grona, do spotkania z kolebką naszej kultury oraz z samym sobą.

Buon giorno, buenos días, καλημέρα, שלום!

Nazywam się Julia Wollner. Jestem dziennikarką, doktorem filologii włoskiej (specjalność: literaturoznawstwo) i redaktorką naczelną  „Lente”  – magazynu w całości poświęconego kulturze krajów śródziemnomorskich. Od września 2022 roku prowadzę także podcast pod tym samym tytułem. Więcej o moim wykształceniu i doświadczeniu przeczytasz tutaj.
 

Julia Wollner  


Stronę i podcast “Lente” wypełniają treści związane z literaturą, sztuką, historią i archeologią śródziemnomorską, a także relacje z podróży, przepisy kulinarne i impresje na temat życia codziennego w krajach Południa.
 

Podcast Lente
Podcast "Lente" okazał się wielkim sukcesem i zdobył szerokie grono słuchaczy. Nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych Patronów. Z całego serca Wam dziękujemy!  


W przeszłości ja i ekipa “Lente” wydaliśmy szereg pięknych publikacji papierowych (np. widoczną na zdjęciu antologię Metamorfozy); organizujemy spotkania i wydarzenia kulturalne. Jesteśmy dumnym patronem medialnym i współorganizatorem Nagrody Literackiej im. L. Staffa, powołanej przez Jarosława Mikołajewskiego i przyznawanej corocznie za publikacje związane z kulturą włoską. Ja osobiście mam zaszczyt zasiadać w kapitule Nagrody. Na Facebooku prowadzę też grupę Klub Śródziemnomorskiej Książki, zrzeszającą miłośników literatury śródziemnomorskiej.

Prywatnie jestem żoną Izraelczyka i mamą trzech córek. Część mojej najbliższej rodziny mieszka w Andaluzji, którą i ja często odwiedzam.
 

Żyję w rodzinie wielokulturowej i wielojęzycznej – także tymi doświadczeniami dzielę się w "Lente"
Żyję w rodzinie wielokulturowej i wielojęzycznej. Także tymi doświadczeniami dzielę się w "Lente" 

 

Dlaczego warto wesprzeć moją działalność?

Magazyn i podcast “Lente” prowadzę z poczuciem misji. Jest nią pokazywanie bogactwa kulturowego regionu, który stanowi kolebkę naszej cywilizacji, oraz uwrażliwienie na drugiego człowieka. Materiały, które tworzę wraz z redakcją “Lente”, łączą w sobie bogactwo treści i wysoką jakość, pozostając jednocześnie dostępnymi dla wszystkich. Jeśli uważasz, że popularyzacja wiedzy o krajach śródziemnomorskich, ich literaturze, sztuce i tradycjach, jest czymś istotnym i wzbogacającym, zapraszam – zostań naszym Patronem. Jeśli wierzysz, że warto opowiadać o Innym, pokazując mnogość obyczajów i rozmaitość perspektyw – dołącz do nas!
 

Pragniemy przedstawiać różnorodność regionu, a dzięki temu – ukazywać mnogość ludzkich perspektyw
Pragniemy opisywać różnorodność regionu, a dzięki temu – ukazywać mnogość ludzkich perspektyw


Wiedz, że zrobię, co w mojej mocy, by nie zawieść Twojego zaufania.
Dziękuję Ci z całego serca!

Julia Wollner


PS. Dla tych, którzy nie wiedzą… dlaczego lente?

Tytuł naszego przedsięwzięcia łączy w sobie kilka ważnych idei. Wyrazu lente jako pierwsi używali starożytni Rzymianie, dla których stanowił on przysłówek oznaczający tyle, co “spokojnie, łagodnie, powoli, bez pośpiechu”. Tak właśnie chcemy żyć – delektując się chwilą, ciesząc codziennością, doceniając piękno drobnych gestów.
 

Śródziemnomorze to nie tylko zachwycająca sztuka i wielka literatura, ale także piękna codzienność, której warto się uczyć
Śródziemnomorze to nie tylko zachwycająca sztuka i wielka literatura, ale także piękna codzienność, której warto się uczyć


Dzisiaj w językach romańskich lente oznacza natomiast soczewkę, szkło powiększające. Implikuje skupienie i świadomość korzeni, ale przypomina też, że celem naszego projektu jest wzięcie pod lupę południowej kultury, uważne przyjrzenie się tradycjom i obyczajom. Radosna i ufna otwartość na poznanie Innego.

Lente to wreszcie część słynnej i jakże pięknej śródziemnomorskiej maksymy: festina lente (‘spiesz się powoli’). Przypisuje się ją rzymskiemu cesarzowi Augustowi; wiadomo, że chętnie używał jej także włoski ród de’ Medicich. W naszym mniemaniu ‘spiesz się powoli’ znaczy tyle, co: działaj, łącząc ostrożność ze spontanicznością. Utrzymuj równowagę, o którą w dzisiejszych czasach coraz trudniej.
 

Zachęcamy do chwytania chwili i ufnego spojrzenia w przyszłość, ale także do poznawania korzeni i do przyjrzenia się fundamentom
Zachęcamy do chwytania chwili i ufnego spoglądania w przyszłość, ale także do poznawania korzeni i przyglądania się fundamentom
​​​

Dzięki Tobie, drogi Patronie, “Lente” to także my, redakcja magazynu “Lente”, oraz Wy – grono miłośników Śródziemnomorza, dobrej lektury, codziennych rytuałów. Zapraszając Cię we wspólny rejs, zachęcamy: bądź kapitanem swojego statku. Odważ się płynąć pod prąd, ale i ciesz wiatrem, który popycha Twoje żagle.

Razem z nami spiesz się smakować życie. Powoli.⚓ lente-magazyn.com

 

Lente

Cele Autora

Swobodna praca "Lente" w 2024 roku
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 1 800 zł brakuje
40%
Miesięczna kwota 3.000 PLN stanowić będzie gwarancję, że magazyn "Lente" będzie mógł swobodnie rozwijać się przez kolejny rok kalendarzowy. Planujemy, podobnie jak dotychczas, publikację dwóch większych artykułów tygodniowo, dostarczanie Wam ciekawych treści w mediach społecznościowych oraz prowadzenie grupy Klub Śródziemnomorskiej Książki. Mamy nadzieję kontynuować realizację śródziemnomorskiego podcastu, który okazał się dużym sukcesem i wspaniałą przygodą! To wszystko może stać się faktem dzięki Twojemu wsparciu, za które już teraz gorąco dziękujemy!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Julia Wollner / "Lente" już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ewa Ramus
Ewa Ramus
25 zł
Marta Wiśniewska
Marta Wiśniewska
10 zł
Edyta Jakubowska
Edyta Jakubowska
25 zł
Katarzyna Walczuk
Katarzyna Walczuk
50 zł
Tomasz Zając
Tomasz Zając
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.