Wszystko o Warszawie

W Patronite od 20.07.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2359

Liczba Patronów: 2397

Zostań Patronem
1 patron
10 miesięcznie
110 łącznie
Jestem twórcą portalu Wszystko o Warszawie. Entuzjasta Warszawy niekomercyjnej i pozytywnej. Jestem kreatywnym i energicznym kolesiem, który uwielbia to miasto, aktywnie biorąc udział w jego życiu. Wychodząc ku osobom które nie wiedzą (jeszcze!) jak w Warszawie się odnaleźć, założyłem portal.

O Autorze

Hej,

mam na imię Łukasz i od ponad 3 lat praktycznie sam prowadzę Wszystko o Warszawie - portal zajmujący się życiem Warszawy ale przez pryzmat pozytywnej jego strony. Strona powstała w odpowiedzi na ciągle obniżający się poziom internetowych mediów skierowanych do mieszkańców stolicy, które obecnie mają niewiele wspólnego z informacją, a zmieniły się w plotkarnie i kroniki policyjne. A co z ludźmi którzy chcieliby trzymać rękę na pulsie bez konieczności przedzierania się przez dziesiątki artykułów bez żadnej wartości?


Wszystko o Warszawie to portal dla ludzi pozytywnych i aktywnych, takich którzy chcą oprócz informacji istotnych dla każdego warszawiaka dowiedzieć się co dzieje się w mieście, jak spędzić wolny wieczór, na co uważać będąc w Warszawie i tym podobne. Ogólnie strona ma formę subiektywną i trochę blogowo-lifestyle'ową, jednak wierzę że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie do poczytania. Stronę odwiedza od kilku do kilkunastu tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie. W tym tempie na FB niedługo będzie mieć 20000 lajków.

Portal stworzyłem sam, administruję sam i edytuję content sam. Od strony informatycznej po dziennikarską zajmuję się tym własnoręcznie, a źródło dla moich treści pochodzi ze skrzynki mailowej na którą zaprzyjaźnieni ludzie przysyłają mi informacje, oraz przez pocztę pantoflową :) Czasem ktoś mi pomaga (żeby nie było że taki samodzielny jestem), ale są to sporadyczne sytuacje. Pomoc na pewno będzie mi potrzebna jeśli chcę ogarniać także inne miasta.

Najważniejsze - Wszystko o Warszawie nie jest firmą, nie ma NIPu czy REGONu - to idea którą chcę przelać na innych ludzi. Ja na tym projekcie nie zarabiam, mam normalną dzienną pracę w dużej korporacji i sam finansuję potrzeby mojej strony. No ale chciałbym się rozwijać, a do tego już potrzebne są większe kwoty. Wszystko o Warszawie od niedawna ma konto na Youtube, na które będę wrzucać relacje z wydarzeń (na chwilę obecną kręcone iphonem) oraz muzykę którą codziennie polecam swoim czytelnikom którzy szukają czegoś lepszego niż serwują im mass media, ale chciałbym pójść dalej i przygotowywać materiały oraz wywiady (sam bym je prowadził, gdyż jestem bardzo wygadany :P) a do tego potrzebny jest sprzęt lepszy niż telefon. Część kasy włożyłbym w promocję poprzez facebook oraz materiały reklamowe typu ulotki (do rozniesienia po lokalach), koszulki, torby materiałowe czy inne gadżety. Chciałbym też powiesić baner w centrum, a znam ludzi którzy mogą mi to załatwić o wiele taniej niż normalnie. Zmianie uległaby również strona graficzna portalu, ale do tego potrzebny już jest konkretny informatyk, gdyż moje umiejętności mogą nie wystarczyć. Mam zakładkę Wydarzenia gdzie każdy mógłby dodawać swoje imprezy, ale licencja na pełną wersję oprogramowania które tym steruje też swoje kosztuje, tak samo jak serwer, domena i wiele innych detali.

 Podsumowując, całość pozyskanej kwoty przeznaczę na portal, aby móc konkurować z dużymi rybami rynku które mają szansę zostać zdetronizowane gdy tylko więcej ludzi dowie się o alternatywie. Wierzę że mi się to uda i z góry dziękuję za wsparcie!

Pozdrawiam,

Łukasz Grzybowski

Założyciel portalu Wszystko o Warszawie


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika