Strefa Patrona:

11

patronów

336 zł

miesięcznie

10254 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
160
miesięczne wsparcie
192
liczba patronów

  Misją Liberté! jest działalność na rzecz społeczeństwa otwartego, racjonalizmu w polityce ekonomicznej i integracji europejskiej oraz organizowanie ruchu społecznego wokół tych idei. Czasopismo istnieje od 2008 roku. Jesteśmy kwartalnikiem w druku, prowadzimy też stale aktualizowany portal opinii.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
16 %
100%
osiągnięto 16%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1664 zł
Na start
Dzięki tej kwocie będziemy w stanie utrzymać nasze serwery i domeny, opłacić koszty księgowe związane z podstawową działalnością pisma, utrzymać minimalny poziom opieki IT nad portalem , opłacić czynsz za lokal, w którym pracuje nasz zespół i gdzie znajduje się magazyn na czasopismo. Niewielka kwota – a dla nas znaczy bardzo wiele!
0%
100%
osiągnięto 6%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4664 zł
Sprawne procesy redakcyjne
Zatrudnimy na stałe sekretarza redakcji, co znacząco usprawni procesy redakcyjne oraz pozwoli nam na publikowanie czterech dodatkowych tekstów tygodniowo.
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 9664 zł
Profesjonalizacja
Walczymy o pełną profesjonalizację działania naszego portalu www. Codzienna aktualizacja, teksty najlepszych ekspertów i analityków. Zatrudnimy drugą osobę w redakcji. Chcemy mierzyć się z najlepszymi i na szeroką skalę propagować liberalne idee. Nasz niezależny głos będzie mógł rywalizować z dotowanymi mediami prawicy.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 20000 zł miesięcznie
brakuje 19664 zł
Niezależny kwartalnik
Będziemy wydawać kwartalnik w druku bez konieczności kompromisów ze sponsorami i grantodawcami. Niezależne dziennikarstwo i publicystyka zależy tylko od Was - czytelników.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 30000 zł miesięcznie
brakuje 29664 zł
Medialna ofensywa
Będziemy stale uatrakcyjniać graficznie nasz portal, wprowadzać treści multimedialne, rozwiniemy naszą obecność w social media, będziemy płacić za najlepsze, zamówione treści.

O Autorze

Podstawowym credo Liberté! (co nie znaczy, że poniższa lista wyczerpuje nasze zainteresowania, poglądy i zakres podejmowanych tematów) jest:

  • krytyczna refleksja nad rzeczywistością, sceptycyzm wobec wszelkich ideologii, dystans i ironia, także do samych siebie;

  • wolność jako nadrzędna zasada polityki, wolność jednostki wobec drugiego człowieka, wobec społeczeństwa i wobec państwa;

  • antypopulizm, rozumiany jako merytoryczne, pozbawione demagogii podejście do spraw publicznych;

  • kapitalizm, będący najskuteczniejszym sposobem pomnażania bogactwa, alokacji zasobów i dostarczania bodźców do działania; nie czynimy z niego jednak religii i tam gdzie dostrzeżemy jego niedomagania – będziemy o nich mówić otwarcie;

  • odwaga głoszenia idei niepopularnych, które uważamy za słuszne – wolimy przekonywać do własnych poglądów (i dawać się przekonać, o ile argumenty będą dobre), niż kierować się słupkami poparcia czy oglądalności;

  • elitarność, rozumiana jako niechęć to schlebiania gustom większości; stawianie pytań o zadania współczesnych elit intelektualnych i politycznych;

  • europejski i globalny punkt widzenia na sprawy Polski, wyjście z zaścianka, w którym tkwi nasza polityka i w dużym stopniu niestety opinia publiczna;

  • debata o najważniejszych wyzwaniach i problemach współczesnej cywilizacji;

  • otwartość na rozmówcę, walka na argumenty, a nie ad personam.

Redaktor naczelny: Leszek Jażdżewski
Zastępca redaktora naczelnego: Marcin Celiński

 

Tak wyglądają okładki naszego kwartalnika:

 

 

 

Wydawcą Liberté! jest Fundacja Industrial. To instytucja kulturalna i think tank, który działa w Polsce od 2007 roku. Osią naszych wszystkich działań jest wydawanie eksperckiego, ideowego czasopisma kulturalnego “Liberté!”. Naszą ambicją jest pozycja rzecznika społeczeństwa otwartego, racjonalnych poglądów gospodarczych i kultury liberalnej w Polsce. Inne nasze stałe projekty to:

- międzynarodowa konferencja Igrzyska Wolności,

- międzynarodowa sieć liberałów 4liberty.eu,

- klub kulturalny 6. Dzielnica

- szereg kampanii i akcji społecznych, byliśmy m.in. inicjatorami kampanii Świecka Szkoła. 

 

Fundacja jest członkiem sieci organizacji eksperckich: 4liberty.eu oraz European Liberal Forum (ELF).

 

Fundacja Industrial (ul. Piotrkowska 102, II piętro, 90-004 Łódź)
Błażej Lenkowski – prezes, Leszek Jażdżewski – wiceprezes, Kamil Janiszewski – sekretarz, Filip Miłoszewski, Rafał Szkudlarek, Marcin Celiński.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

9 zł / miesiąc
patroni: 6
Dziękujemy! Twoja wpłata jest dla nas bardzo ważna! To tyle co piwo w pubie. A dla nas 250 takich wpłat oznacza możliwość utrzymania podstawowej infrastruktury do działania portalu. Dzięki Tobie „Głos wolny, wolność ubezpieczający” będzie miał swoje miejsce w sieci. W ramach prezentu będziesz miał możliwość comiesięcznego otrzymywania naszego newslettera z podsumowaniem najciekawszych publikacji czasopisma oraz informacją o naszych akcjach społecznych i wydarzeniach.
Zostań patronem
24 zł / miesiąc
patroni: 2
Bardzo dziękujemy za wsparcie! Dzięki Tobie będziemy w stanie utrzymać stałe działanie naszego portalu, pomimo braku dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zamieścimy Twoje nazwisko z podziękowaniem za wpłaty w specjalnej zakładce na stronie liberte.pl.
Ten próg zawiera również nagrodę z poprzedniego.
Zostań patronem
45 zł / miesiąc
patroni: 2
Dziękujemy! Dzięki Tobie na portalu pojawi się jeszcze więcej materiałów! Jako nagrodę wyślemy do Ciebie każdy kolejny numer naszego kwartalnika w wersji drukowanej. Dodatkowo otrzymasz wejściówkę na najważniejszą coroczną konferencję Liberté!: Igrzyska Wolności.
Ten próg zawiera również nagrodę z poprzedniego.
Zostań patronem
89 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy! Dzięki Tobie na portalu pojawi się o kilka więcej profesjonalnych materiałów. Jako nagrodę wyślemy do Ciebie również każdego miesiąca jeden z archiwalnych dostępnych wciąż numerów kwartalnika w wersji drukowanej – aż do zgromadzenia pełnej dostępnej kolekcji. Otrzymasz osobiste podziękowanie na fanpage Liberté! na Facebooku oraz podziękowanie za wpłaty w specjalnej zakładce na stronie liberte.pl w kategorii „Srebrny Klub Liberté!”.
Ten próg zawiera również nagrodę z poprzedniego.
Zostań patronem
144 zł / miesiąc
patroni: 1
Chcemy wyrazić specjalne podziękowanie dla Twojego zaangażowania! Podziękujemy Ci imiennie w każdym kolejnym numerze kwartalnika w wersji drukowanej wydanym w czasie trwania Twojego patronatu oraz w specjalnej sekcji na portalu www w kategorii „Złoty Klub Liberté!”. Otrzymasz specjalny dyplom potwierdzający przynależność do „Złotego Klubu Liberté!”.
Ten próg zawiera również nagrodę z poprzedniego.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Zapraszamy do Rady Mecenasów Liberté! To możliwość współtworzenia linii redakcyjnej czasopisma. Raz na pół roku będziesz otrzymywać zaproszenie na specjalne spotkanie Rady i członków redakcji czasopisma. Otrzymasz także specjalny numerowany egzemplarz kwartalnika z imienną dedykacją. Zapewniamy pakiet VIP podczas Igrzysk Wolności (m.in. uczestnictwo w kolacji dla panelistów i sponsorów Igrzysk).
Jeśli pobierasz świadczenie 500+ i nie jesteś zwolennikiem tego programu – to już wiesz na co możesz je przeznaczyć :)
Ten próg zawiera również nagrodę z poprzedniego.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni