W Patronite od 12.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1331

Liczba Patronów: 963

Zostań Patronem
8 patronów
100 miesięcznie
615 łącznie
Mamy dość polaryzacji mediów (nawet lokalnych) i stworzyliśmy niezależne, obywatelskie media. Słowo obywatelskie jest w tej idei największym filarem. Chcemy zaprosić Was mieszkańców do tworzenia tego medium. Zachęcamy Was do pokazania waszych punktów widzenia na każdą sprawę, szczególnie lokalną.

O Autorze

Masz poczucie, że obecne media już niewiele mają wspólnego z obiektywną oceną rzeczywistości? Towarzyszy ci uczucie, że w zależności od tego, którą stację telewizyjną czy radiową włączysz taką Polskę zobaczysz? W jednej stacji "w ruinie", w drugiej w budowie. Jedna Polska to ta demokratyczna, a druga to zniewolona i totalitarna. Jak jest naprawdę? Sami zadawaliśmy sobie to pytanie. Niestety coraz częściej trudno jednoznacznie odpowiedzieć na wiele z nich.

Mieliśmy nadzieję, że odpowiedzią mogą być media lokalne. Nic mylnego. Tutaj jest jeszcze gorzej. W zależności, kto opłaca artykuły w lokalnych mediach taki świat mamy. Niejednokrotnie poziom jest tak niski, że zamyka się w kopiowaniu strony urzędu gminy czy miasta. Nie tylko władze samorządowe obecnie opłacają lokalne gazetki czy telewizje. Zauważamy niepokojące zjawisko opłacanych mediów z partyjnych portfeli.

Postanowiliśmy przeciwstawić się temu i stworzyć niezależne, obywatelskie media. Słowo obywatelskie jest w tej idei największym filarem. Chcemy zaprosić Was mieszkańców do tworzenia tego medium. Zachęcamy Was do pokazania waszych punktów widzenia na każdą sprawę, szczególnie lokalną. Zaproszenie kierujemy do mieszkańców Subregionu Zachodniego. Nie mamy zamiaru cenzurować. Jedynymi warunkami byśmy artykuł opublikowali na naszym portalu są: szacunek dla innych i język zbliżony do Polskiego ;)

Wszyscy jednak wiemy, by coś działało dobrze są do tego potrzebne finanse. Póki co działamy społecznie lecz by nasza działalność mogła się rozwijać potrzebujemy Waszego wsparcia. Naszym celem jest posiadanie redaktorów "na etacie" tak by być na bieżąco z wydarzeniami. Chcemy także zakupić niezbędny sprzęt do działania, a w przyszłości być może wzbogacić treść o materiały video.

Za wszystkim stoi Stowarzyszenie Aktywni Społecznie Asy z Czerwionki-Leszczyny, które powstało by szerzyć ideę społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju lokalnego poprzez zaangażowanie ludzi.

Jeśli więc nasz projekt lokalnego portalu obywatelskiego Cię zaciekawił, nasza misja przekazywania prawdy i faktów jest Tobie bliska to zapraszamy do wsparcia naszego projektu. Można to zrobić na dwa sposoby:

Przelew (najlepiej stały):
16 1600 1462 1884 2074 4000 0001
Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy
z dopiskiem "Portal Lokalsi"

lub stała darowizna poprzez Patronite.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika