ludziepodrozuja.pl

W Patronite od 21.08.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
4 450 łącznie
Podróżujemy odkąd pamiętamy. Owocami tych wyjazdów są niezapomniane wrażenia, ale też materiały do kolejnych naszych książek i relacji. Zapraszamy Cię do śledzenia i uczestniczenia w kolejnej naszej wyprawie. Tym razem na północne krańce naszego globu. Pokażemy Ci, że też możesz wszystko... :)

O Autorze

Witamy

Jesteśmy małżeństwem, które od wielu lat realizuje swoje podróżnicze marzenia.

Najpierw każde z nas z osobna, a potem już wspólnie odkrywaliśmy kolejne fascynujące miejsca na mapie Świata. Powroty do rzeczywistości są dla nas jeszcze większą motywacja do podejmowania kolejnych, coraz to większych wyzwań i stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej. Wierzymy, że najciekawsze momenty jeszcze przed nami...

Jesteśmy przykładem, że ani kredyt, ani wiek nie muszą stanowić bariery nie do pokonania w realizacji marzeń. Nawet będąc w tak zwanym wieku średnim i mając zobowiązania można osiągnąć cel jaki się postawi przed sobą. Oczywiście nie twierdzimy, że jest to łatwe. Ale systematycznością w działaniu wszyscy możemy zrealizować swoje marzenia, nie tylko podróżnicze...

Nasz pierwszy większy projekt miał na celu odnalezienie potomków ostatniego polskiego transatlantyku i nosił nazwę:

"MS Chrobry ostatni transatlantyk międzywojennej Polski"

Szukaliśmy wtedy w Ameryce Południowej potomków Polskich emigrantów, którzy w lipcu 1939r wypłynęli z Gdyni do Buenos Aires w Argentynie. Poszukiwania zaprowadziły nas  do małej wioski w Paragwaju, gdzie natrafiliśmy na rodziny emigrantów żyjące w tych jakże odmiennym od polskich warunkach. Nasze poszukiwania oraz 8 miesięczną podróż udało nam się opisać w książce:

-----------------------

W Krainie Kondorów

Kolejnym projektem podróżniczym był ponad dwuletni objazd Ameryki Południowej. Podczas tego wyjazdu pokonaliśmy blisko 70.000 km autem Land Rover Defender. Z wyjazdu tego powstała książka ze zbiorem reportaży o ciekawych ludziach i miejscach.

--------------------------------

Naszą mocną stroną jest konsekwencja w działaniu, oraz systematyczność w samodzielnie przygotowywanych wyjazdach. Niech świadczy o tym  na przykład fakt, że pokonaliśmy około 20.000 km na motocyklach nie mając wcześniej prawie żadnych doświadczeń motocyklowych, a piękniejsza połowa zespołu tuż przed wyprawą robiła prawo jazdy na motocykl.

-------------------------------------------

 

 


CZTERY KRAŃCE AMERYKI

To najnowszy projekt podróżniczy. Z powodu ograniczeń w podróżowaniu długo wyczekiwany. Ponownie przeprawimy się przez Atlantyk, tym razem do Halifaxu w Kanadzie i ponownie ruszymy w drogę... :)

Naszym środkiem transportu ponownie, będzie kultowy już i mocno pełnoletni Land Rover Defender. Doskonale sprawdził on się podczas poprzedniego wyjazd. Bardzo przywiązaliśmy się do niego i mamy nadzieję, że objedzie z nami kawałek Ameryki Północnej...
 

Tak jak poprzednim razem, tak teraz postawiliśmy sobie poza celem podróżniczym, nowe zadania. Będziemy zbierać materiały do kolejnej książki. A także mamy zamiar publikować na kanale youtube, przynajmniej 1 raz w miesiącu nowy film z kolejnego ciekawego miejsca Ameryki Południowej. W tym celu od długiego już czasu podnosimy swoje umiejętności w kręceniu filmów i posługiwaniu się kamerą. Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy Was naszym pomysłem i zajrzycie do nas...

Pozdrawiamy!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Iza Walczak
Iza Walczak
Próg: 20 zł
Arkadiusz Bednarz
Arkadiusz Bednarz
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł