Avatar użytkownika

Luxtorpeda Czerwionka

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Stowarzyszenie Grupa Biegowa Luxtorpeda powstała w 2012 roku jako organizacja zrzeszająca miłośników i pasjonatów biegania. Obecnie najważniejszymi zadaniami dla nas jest prowadzenie Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej oraz Akademii Wolontariatu. Oprócz tego jesteśmy także organizatorem imprez.

Stowarzyszenie Grupa Biegowa Luxtorpeda powstała w 2012 roku jako organizacja zrzeszająca miłośników i pasjonatów biegania. Jak się szybko okazało na naszym terenie brak jest organizacji sportowych, które zapewniałyby różne formy aktywności fizycznej (w gminie dominuje piłka nożna). Szybko zaczęliśmy prowadzić inne akcje: zimowe kąpiele morsów, zajęcia fitness czy też naukę jazdy na rolkach.

Organizujemy imprezy dla całych rodzin gdzie promujemy wspólne aktywne spędzanie czasu: Grill+ Run= Fun czyli rodzinny piknik biegowy. Stawiamy również na najmłodszych prowadząc Młodzieżową Sekcję Lekkoatletyczną „Młoda Luxtorpeda”, która stworzyliśmy od podstaw.

Znani jesteśmy z doskonałej organizacji biegów a najbardziej rozpoznawalny z nich to "Bieg po Moczkę i Makówki", który odbywa się w ostatnią sobotę przed wigilią.