W Patronite od 06.02.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1123

liczba Patronów: 859

3 patronów
20 zł miesięcznie
930 zł łącznie

Stworzenie maskotki festiwalu biegowego!

2 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 480 zł

brakuje

Nasze imprezy to niezwykłe wydarzenia sportowe. Pokazujemy, że w niewielkich miejscowościach można robić fantastyczne rzeczy!
Jedną z takich imprez jest Grill+Run=Fun.

Podczas tej imprezy rozgrywany jest bieg ULTRAMARTON "Szychta na Gichcie". Co w nim niezwykłego? Mianowice to, że można biegać na dowolnym dystansie. Po każdym okrążeniu (około 7,5km) dostajecie opaskę z oznaczeniem ilości przebiegniętych kilometrów. To niezwykłą sprawa gdyż razem mogą pobiec początkujący jak i ultrasi.

To jednak nie wszystko. Są jeszcze biegi dzieci. To one są dla nas oczkiem w głowie. Dzieciaki biegają na 5 dystansach od tych najmłodszych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki po tych najstarszych (do 16 roku życia).

W związku z tym chcielibyśmy urozmaicić naszą imprezę o postać biegacza który umili dzieciakom imprezę ale również Ci starsi będą mieć wsparcie nietypowego kibica.


Stworzenie maskotek moczki i makówek!

7 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

7 480 zł

brakuje

Czas na ożywienie naszych flagowych postaci: Moczki i makówek!

Koszt jednej to około 2500 zł. One nie wyobrażają sobie życia bez siebie w związku z tym chcemy by powstały dwie!

Czym jest "Bieg po moczkę i makówki?"

Wszystko zaczęło się w 2012 r. od przyjacielskiego biegu świątecznego z Luxtorpedą. Od tego czasu bieg wpisał się na stałe do kalendarza imprez biegowych i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych biegów w sezonie. W pierwszej edycji wzięło udział 75 uczestników, a w drugiej liczba biegaczy wyniosła prawie 200 osób. W zeszłym roku na mecie zameldowało sie 281 osób! W tym roku, 22 grudnia odbędzie się już 7. edycja biegu, a limit uczestników wynosi 300 osób.

Na każdego uczestnika po przekroczeniu linii mety czeka oryginalny, ręcznie robiony medal z piernika oraz to co najważniejsze czyli porcja moczki i makówek. Chętni mogą również otrzymać przepisy na te świąteczne smakołyki. Na zawodników czeka też gorąca kawa i herbata.

Więcej możecie przeczytać (również po śląsku) na stronie biegu: https://biegpomoczkeimakowki.pl