Avatar użytkownika

Maciej Orłoś

155
patronów
3 160 
miesięcznie
357 985 
łącznie
155
patronów
3 160 zł 357 985 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Brązowy Patron WTS

Chcę, żeby format “W Telegraficznym Skrócie” mógł pojawiać się częściej, i żeby z każdym odcinkiem wyglądał coraz lepiej. Cieszy mnie, że też tego chcesz i dziękuję za wsparcie. Każda złotówka się liczy, a ja dopilnuję, aby WTS był coraz lepszy - dla Ciebie, czyli mojego nowego Patrona! Co to znaczy lepszy? Już odpowiadam: bardziej dynamiczny, bardziej urozmaicony, z jeszcze lepszymi tekstami i pointami (wiem, trudno będzie o JESZCZE lepsze :) , ale zrobię co się da.
10 zł miesięcznie
Srebrny Patron

10 zł to koszt jednego espresso na mieście (zależy od miasta, w niektórych może to podwójne espresso), które dodaje sił, energii, “poweru” po prostu. Taki sam efekt, a właściwie jeszcze lepszy ma Twoje wsparcie - będziemy mieli znacznie więcej energii, “poweru” do działania, i po prostu więcej możliwości, by “W Telegraficznym skrócie” pojawiało się regularnie, w lepszej jakości obrazu i dźwięku, z dodatkowymi pomysłamii - kto wie - może nawet specjalnymi gośćmi, a nawet z telehitem…? OK, rozpędziłem się trochę z tym telehitem - sprawa do przemyślenia:) A jak zamierzam Ci się odwdzięczyć?

- Po pierwsze - zapraszam Cię do zamkniętej grupy na Facebooku dla Patronów, gdzie:

- publikowane są materiały specjalne,

- poznamy się lepiej i będziemy mogli wymienić swoje poglądy
25 zł miesięcznie
Złoty Patron

To już drobny lunch w ulubionej knajpce ( jak najbardziej realne, nawet w Warszawie). Dla mnie, to spora pomoc w realizacji WTS!

Bardzo się cieszę, że tak wyraźnie pomagasz w rozwoju “W Telegraficznym Skrócie”. Dzięki temu stajesz się… uwaga: Złotym Patronem programu!

A jak zamierzam Ci się odwdzięczyć?

- Twoje imię i nazwisko pojawi się w na planszy kończącej każdy nowy odcinek WTS w sekcji Złoci Patroni.

- Wspierając mniej na tym poziomie, zyskujesz również dostęp do nagród z progu 10 zł!

Bardzo dziękuję!
50 zł miesięcznie
Platynowy Patron

To już naprawdę bardzo duże wsparcie. Jeśli decydujesz się wspierać format “W Telegraficznym Skrócie” taką kwotą, to znacząco przyczyniasz się do powstawania i rozwijania programu. Jestem Ci za to głęboko wdzięczny!

Jak zamierzam się odwdzięczyć?

- Twoje imię i nazwisko pojawi się na specjalnej planszy "Platynowi Patroni W Telegraficznym skrócie" w tyłówce każdego odcinka WTS,

- dodatkowo otrzymasz dedykowany post z posiadanymi przeze mnie NIGDZIE INDZIEJ NIE PUBLIKOWANYMI materiałami archiwalnymi (zdjęciami, video itp.) z mojej dotychczasowej działalności zawodowej i wpadkami przy pracy na przestrzeni mojej kariery w mediach. Może nawet uchylę rąbka tajemnicy z życia prywatnego ;).

- Wspierając na tym poziomie, zyskujesz również dostęp do nagród z progu 10 i 25 zł!
100 zł miesięcznie
Główny Patron

To ogromna kwota i jeszcze większe wsparcie dla realizacji WTS. I tak oto stajesz się nie tylko kluczowym Patronem, ale także Producentem programu. Jak mogę się odwdzięczyć? Oto moja propozycja:

- otrzymasz dostęp do kilku wielu prowadzonych przeze mnie webinarów o autoprezentacji, pracy przed kamerą i wystąpieniach publicznych!

- Wspierając na tym poziomie, zyskujesz również dostęp do nagród z progu 10, 25 i 50 zł.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Maciej Orłoś w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Czym jest program W Telegraficznym Skrócie (w skrócie WTS)? To subiektywny przegląd wydarzeń. Słowo “subiektywny” jest tu ważne, bo to jest mój autorski wybór zdarzeń, tematów, o których chcę powiedzieć, i które chcę - w sposób autorski - skomentować.

Dzień Dobry, świetnie że jesteś!

Jak to się stało, że powstał program "W telegraficznym skrócie"? Od samego początku mojego kanału (wrzesień 2018) słyszałem pytania, dlaczego nie zrobię newsów na YouTubie. Tłumaczyłem, że to niemożliwe, bo potrzebny jest zespół, spory budżet oraz codzienne wydania. Aż pewnego razu kliknęło mi w głowie, podczas pandemii, że mogę przecież zrobić “wariację na temat”, bez wychodzenia z domu, bez studia i ekipy - wystarczy dobre tło, światło, podstawowy sprzęt... Bo przecież i tak najbardziej liczy się dobry tzw. content:

Bardzo WTS mnie kręci, lubię tworzyć ten program, a potem z satysfakcją wypuszczać w świat. Tylko, że to jest baaardzo wymagające, angażujące, a także...kosztuje. Chcę ten projekt kontynuować, rozwijać, poprawiać, realizować regularnie. I dlatego jestem tutaj i liczę na Waszą pomoc.

Wielu z Was pisało w komentarzach, że seria "W telegraficznym skrócie" jest dla Was ciekawa, wartościowa i potrzebna - dziś oddaję w Wasze ręce możliwość współtworzenia WTS! 
Jeśli tylko chcesz, drogi Widzu, wesprzeć rozwój całej serii i wspólnie ze mną realizować kolejne odcinki - zostań Patronem!

 

 

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Orłoś, jestem byłym prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym, przez 25 lat prowadziłem Teleexpress, a w 2016 roku odszedłem z własnej woli z TVP, bo czułem „pismo nosem”, czyli że lada moment nie będę mógł uczciwie wykonywać swojej pracy. Dziś wiem, że to była bardzo dobra decyzja.

Od kilku lat rozwijam moje działania w mediach społecznościowych, a najważniejszym dla mnie okienkiem w komunikacji z widzami jest kanał na You Tube. Z kolei na kanale bardzo ważny jest dla mnie program „W Telegraficznym Skrócie”, który nawiązuje do tego co robiłem przez wiele lat, czyli do programu newsowego charakteryzującego się krótką formą i przymrużeniem oka. To takie moje oczko w głowie. Wybieram sobie informacje, które wydają mi się zaskakujące, absurdalne, czasem głupie i znajduję dla nich pointy.

Dodam jeszcze kilka informacji o sobie, tytułem uzupełnienia:

- urodziłem się w Warszawie

- jestem synem pisarza Kazimierza Orłosia

- z telewizją i z mediami jestem związany od 1991 roku

- za swoją pracę na antenie dostałem cztery Wiktory oraz dwie Telekamery

- mam na koncie cztery książki dla dzieci

- jestem dziennikarzem nowych mediów

 

 

Cele Autora

W Telegraficznym Skrócie 2 razy w tygodniu
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 2 840 zł brakuje
52%
Po osiągnięciu tego celu, "W Telegraficznym Skrócie" pojawiałoby się dwa razy w tygodniu! Być może to pierwszy krok podróży, dzięki której będziemy widywać się codziennie o 17:00? ?

Czym jest program W Telegraficznym Skrócie (w skrócie WTS)? To subiektywny przegląd wydarzeń. Słowo “subiektywny” jest tu ważne, bo to jest mój autorski wybór zdarzeń, tematów, o których chcę powiedzieć, i które chcę - w sposób autorski - skomentować. WTS nie jest programem stricte informacyjnym! Jest natomiast niewątpliwie nawiązaniem do formuły programu, który prowadziłem przez 25 lat, czyli krótko, zwięźle i z przymrużeniem oka :)

Wsparcie w takiej wysokości będzie paliwem napędowym całej serii - do tej pory, odcinki WTS finansowałem głównie z własnej kieszeni.

Z Waszą pomocą możemy ruszyć mocno do przodu i:

? opłacić profesjonalnego montażystę - odcinki będą nie tylko lepiej wyglądać, ale i pojawiać się częściej (a ja będę mógł spokojnie zająć się reaserchem i tworzeniem newsów!)

? przyspieszyć proces tworzenia odcinków (dzięki Waszemu wsparciu, będę mógł poświęcić na WTS znacznie więcej czasu - który do tej pory musiałem przeznaczyć na inne projekty czysto zarobkowe)

? stopniowo poprawić jakość video i dźwięku

Jeśli podoba Ci się "W Telegraficznym Skrócie", jeśli daje Ci choćby nieco radości i wartości - zostań Patronem i twórzmy tę serię wspólnie!
Materiały reporterskie W Telegraficznym Skrócie i dodatkowy sprzęt do realizacji
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 11 840 zł brakuje
21%
Po osiągnięciu tego celu w wydaniach "W Telegraficznym Skrócie" pojawią się nasze autorskie materiały reporterskie. Wasze wsparcie na tym poziomie umożliwi nam:

- podjęcie współpracy z reporterami, którzy będą tworzyć relacje specjalne z wydarzeń omawianych w programie. Sondy uliczne, konfrontacje z bohaterami newsów i mini śledztwa dziennikarskie. Wszystko to regularnie pojawiać się będzie w wydaniach WTS.

- zatrudnienie dodatkowego reaserchera co usprawni zdobywanie i weryfikacje informacji, oraz sprawną współpracę z reporterami. Tym samym WTS stanie się jeszcze ciekawszy, zabawniejszy, urozmaicony.

- Zakup dodatkowego sprzętu realizacyjnego (światła, mikrofony, rejestrator). Pozwoli to uznacząco podwyższyć jakość obrazu i dźwięku odcinków.

- stworzenie nowych formatów na kanale, nawiązujących do WTS i uzupełniających dotychczasową formułę. Oznacza to więcej różnorodności - ciekawie, zabawnie i niezależnie!

Jeśli podoba Ci się seria "W Telegraficznym Skrócie" i podobnie jak mnie, zależy Ci na dalszym rozwoju tego programu, zostań Patronem i wesprzyj nasz projekt tworząc go razem ze mną!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Maciej Orłoś już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Andrzej Dembowski
Andrzej Dembowski
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Aleksandra Bono
Aleksandra Bono
25 zł
Agata Zaborowska
Agata Zaborowska
5 zł
Olga Tofiluk
Olga Tofiluk
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.