W Patronite od 13.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 32

Liczba Patronów: 33

Zostań Patronem
487 patronów
11 110 miesięcznie
146 855 łącznie
Czym jest program W Telegraficznym Skrócie (w skrócie WTS)? To subiektywny przegląd wydarzeń. Słowo “subiektywny” jest tu ważne, bo to jest mój autorski wybór zdarzeń, tematów, o których chcę powiedzieć, i które chcę - w sposób autorski - skomentować.

O Autorze

Dzień Dobry, świetnie że jesteś!

Jak to się stało, że powstał program "W telegraficznym skrócie"? Od samego początku mojego kanału (wrzesień 2018) słyszałem pytania, dlaczego nie zrobię newsów na YouTubie. Tłumaczyłem, że to niemożliwe, bo potrzebny jest zespół, spory budżet oraz codzienne wydania. Aż pewnego razu kliknęło mi w głowie, podczas pandemii, że mogę przecież zrobić “wariację na temat”, bez wychodzenia z domu, bez studia i ekipy - wystarczy dobre tło, światło, podstawowy sprzęt... Bo przecież i tak najbardziej liczy się dobry tzw. content:

Bardzo WTS mnie kręci, lubię tworzyć ten program, a potem z satysfakcją wypuszczać w świat. Tylko, że to jest baaardzo wymagające, angażujące, a także...kosztuje. Chcę ten projekt kontynuować, rozwijać, poprawiać, realizować regularnie. I dlatego jestem tutaj i liczę na Waszą pomoc.

Wielu z Was pisało w komentarzach, że seria "W telegraficznym skrócie" jest dla Was ciekawa, wartościowa i potrzebna - dziś oddaję w Wasze ręce możliwość współtworzenia WTS! 
Jeśli tylko chcesz, drogi Widzu, wesprzeć rozwój całej serii i wspólnie ze mną realizować kolejne odcinki - zostań Patronem!

 

 

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Orłoś, jestem byłym prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym, przez 25 lat prowadziłem Teleexpress, a w 2016 roku odszedłem z własnej woli z TVP, bo czułem „pismo nosem”, czyli że lada moment nie będę mógł uczciwie wykonywać swojej pracy. Dziś wiem, że to była bardzo dobra decyzja.

Od kilku lat rozwijam moje działania w mediach społecznościowych, a najważniejszym dla mnie okienkiem w komunikacji z widzami jest kanał na You Tube. Z kolei na kanale bardzo ważny jest dla mnie program „W Telegraficznym Skrócie”, który nawiązuje do tego co robiłem przez wiele lat, czyli do programu newsowego charakteryzującego się krótką formą i przymrużeniem oka. To takie moje oczko w głowie. Wybieram sobie informacje, które wydają mi się zaskakujące, absurdalne, czasem głupie i znajduję dla nich pointy.

Dodam jeszcze kilka informacji o sobie, tytułem uzupełnienia:

- urodziłem się w Warszawie

- jestem synem pisarza Kazimierza Orłosia

- z telewizją i z mediami jestem związany od 1991 roku

- za swoją pracę na antenie dostałem cztery Wiktory oraz dwie Telekamery

- mam na koncie cztery książki dla dzieci

- jestem dziennikarzem nowych mediów

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Artur Patuła
Artur Patuła
Próg: 5 zł
Marcin Wisniewski
Marcin Wisniewski
Próg: 50 zł
Yvonne Marshall
Yvonne Marshall
Próg: 10 zł
Katarzyna Rogala
Katarzyna Rogala
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Agata Zielińska
Agata Zielińska
Próg: 50 zł