W Patronite od 12.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3451

Liczba Patronów: 3614

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
1 360 łącznie
Maja Laura (Jaryczewska) to pianistka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Przedstawicielka ruchu Efektywny Altruizm w Polsce. Prowadzi Stalowa Studio w Warszawie oraz wytwórnię Maja Laura Records.

O Autorze

Nazywam się Maja Laura (Jaryczewska) i jestem artystką oraz działaczką społeczną. Jestem kompozytorką, pianistką, wokalistką i autorką tekstów. Zależy mi na tworzeniu miejsca w świecie dla bezkompromisowej, prawdziwej muzyki. Dlatego powstały Stalowa Studio i Maja Laura Records. Przez lata byłam aktywistką Stowarzyszenia Otwarte Klatki, później dołączyłam do Fundacji Efektywny Altruizm, gdzie do niedawna pełniłam funkcję Prezeski Zarządu. Muzyka i próba minimalizowania cierpienia w świecie to najważniejsze rzeczy w moim życiu, od kiedy pamiętam. Publicznie nawołuję do zmian społecznych związanych ze stygmatyzacją osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

 


W wieku 5 lat rozpoczęłam naukę gry na fortepianie. Po latach kształcenia klasycznego, studiowałam w Gdańsku jazz u Włodzimierza Nahornego i Sławka Jaskułke. Równolegle rozpoczęłam studia z kompozycji u Pawła Mykietyna. Od lat licealnych działam również na kanwie muzyki rockowej i alternatywnej. W 2019 dołączyłam do zespołu Ścianka będącego jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej alternatywy. 26 maja 2022 ukazał się mój debiutancki album „Bardo” (... Nie wiem natomiast, czy pojawi się w tym roku lepszy debiut. Nie sądzę… - Jarosław Szubrycht, Gazeta Wyborcza). Wraz z jego premierą zdecydowałam się na założenie własnego wydawnictwa Maja Laura Records. Po wielu rozmowach z potencjalnymi wydawcami, byłam rozczarowana, że każdy chciał coś we mnie zmieniać. Nie byłabym w stanie tego zrobić. Wiem, że niektórzy mogą mieć tak samo, dlatego w ramach wydawnictwa chcę tworzyć przestrzeń dla innych artystów, którzy pragną pozostać sobą, a jednocześnie nie będą tracić możliwości uzyskania wsparcia. W Polsce jestem jedną z przedstawicielek ruchu Efektywny Altruizm. Efektywny altruizm to idea, której esencją jest wykorzystanie dowodów naukowych w celu określenia najskuteczniejszych sposobów czynienia dobra, co ma być bazą do bezpośredniego działania. Zajmujemy się takimi obszarami jak globalne zdrowie publiczne (w tym zdrowie psychiczne), dobrostan zwierząt hodowlanych oraz ryzyka związane z dalekosiężną przyszłością. 

Od niedawna też zdecydowałam się na aktywną promocję wiedzy związanej ze zdrowiem psychicznym, ponieważ mogę powiedzieć że w sferze tej przeszłam piekło i mam już trochę, jak czasem słyszę, cennego doświadczenia. Chciałabym, by chorujący nie byli bagatelizowani, wyśmiewani, traktowani powierzchownie i bez empatii. Dwa wywiady ze mną w tym temacie:

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177333,29227499,maja-laura-jaryczewska-obawialam-sie-latki-chorej-psychicznie.html

https://www.youtube.com/watch?v=J80kFJ5OLsI


Dlaczego Patronite?

Jestem na Patronite, ponieważ chcę rozwijać artystycznie i prospołecznie zarówno siebie, jak i innych. Chcę nagrywać kolejne płyty i utrzymać studio nagraniowe oraz rozwijać wydawnictwo. Oprócz projektów muzycznych mam w planach również nagrywanie podcastów i innych materiałów audio, a może i wideo w ramach działalności Fundacji Efektywny Altruizm.

Wsparcie Patronów umożliwi mi inwestycje w sprzęt, współpracę z profesjonalistami, utrzymanie studia,  edycję, montaż materiałów, sfinansuje działania promocyjne, nagrania teledysków.
Dzięki Patronom będę mogła tworzyć ze spokojną głową, szybko rozwijać innych Twórców i siebie. Obecnie brak wystarczających środków finansowych uniemożliwia mi wiele działań, a te, które realizuje pozbawia realizacji pełnego potencjału.
Od zawsze jestem artystką kompletnie niezależną, ponieważ inaczej musiałabym wyrzec się swojej prawdy i swojej natury. Obecnie współpracuję z wieloma muzykami, w których widzę wielki potencjał i chcę ich wspierać poprzez studio i wytwórnię. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Malinowska
Katarzyna Malinowska
Próg: 10 zł
Con Rad
Con Rad
Próg: 1 000 zł
Anna Nurczyca
Anna Nurczyca
Próg: 10 zł
Agnieszka Bąk
Agnieszka Bąk
Próg: 20 zł
Daniel Wyrzykowski
Daniel Wyrzykowski
Próg: 20 zł