Maja Laura

W Patronite od 12.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2745

Liczba Patronów: 2439

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
20 miesięcznie
140 łącznie
Maja Laura (właśc. Maja Laura Jaryczewska) to polska artystka i działaczka społeczna. Pianistka, wokalistka, kompozytorka. Prezeska fundacji Efektywny Altruizm Polska.

O Autorze

Nazywam się Maja Laura Jaryczewska i jestem artystką oraz działaczką społeczną.
Od 5 roku życia gram na fortepianie. Jestem kompozytorką, pianistką, wokalistką i autorką tekstów. Przez lata byłam aktywistką Stowarzyszenia Otwarte Klatki, obecnie pełnię rolę prezeski w Fundacji Efektywny Altruizm Polska.


 


W wieku 5 lub 6 lat rozpoczęłam regularną naukę gry na fortepianie, choć proponowane były mi skrzypce. Po latach kształcenia klasycznego, studiowałam jazz u Włodzimierza Nahornego i Sławka Jaskułke. Równolegle rozpoczęłam również studia z kompozycji u Pawła Mykietyna.
Od lat licealnych działam również na kanwie muzyki alternatywnej, co jest efektem przesiąkania od najmłodszych lat muzyką rockową, dzięki mojemu ojcu Krzysztofowi Jaryczewskiemu.
W 2019 dołączyłam do zespołu Ścianka będącego jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej alternatywy. 26 maja 2022 ukazał się mój debiutancki album „Bardo”. Wraz z jego premierą zdecydowałam się na założenie własnego wydawnictwa Maja Laura Records.

Jestem prezeską Fundacji Efektywny Altruizm Polska. Efektywny altruizm to idea, której esencją jest wykorzystanie dowodów naukowych w celu określenia najskuteczniejszych sposobów czynienia dobra, co ma być bazą do bezpośredniego działania. Zajmujemy się takimi obszarami jak globalne zdrowie publiczne (w tym zdrowie psychiczne), dobrostan zwierząt hodowlanych oraz ryzyka związane z dalekosiężną przyszłością. 

Jestem zakochana w historii rodzinnego miasta Warszawy. Adeptka filozofii, racjonalności i historii. Córka, siostra i przyjaciółka.

Dlaczego Patronite?

Jestem na Patronite, ponieważ marzę, by rozwijać artystycznie siebie i innych. Chcę nagrywać kolejne płyty i single, utrzymać własne studio nagraniowe oraz rozwijać wydawnictwo. Wsparcie Patronów umożliwi mi inwestycje w sprzęt, współpracę z profesjonalistami, edycję, montaż materiałów, sfinansuje działania promocyjne, nagranie teledysku. Dzięki Patronom będę mogła tworzyć, skupić się na muzyce, pisaniu, sztuce i promowaniu innych Twórców.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Malinowska
Katarzyna Malinowska
Próg: 10 zł
Anna Nurczyca
Anna Nurczyca
Próg: 10 zł
Daniel Wyrzykowski
Daniel Wyrzykowski
Próg: 20 zł