Avatar użytkownika

Mam ciało - i co dalej?

1
patron
20 
miesięcznie
4 340 
łącznie
1
patron
20 zł 4 340 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
W pierwszej klasie podstawówki to był majątek. Trzy andruty, chio chips, soczek i szyszka, bogactwo.
Czasy się zmieniają - kiedyś były, teraz ich nie ma. Wiadomo. Takie pięć zeta to jednocześnie dużo i mało. Dużo, bo skumulowany z wielu wpłat naprawdę pozwoli nam działać. Mało, bo pewnie w skali miesiąca nie odczujesz go mocno.
Dziękujemy, że chcesz go przekazać właśnie nam :)
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
100 dostępnych miejsc
Dycha to taka picka na pół – drugie pół możesz przeznaczyć na działałność swojego ulubionego podcastuuuu.
To już całkiem pokaźna kwota, dlatego zrewanżujemy się nie tylko wdzięcznością. W prezencie dostaniesz od nas wlepkę zaprojektowaną specjalnie dla Patronów i Patronek. Wlepa nawiązuje do cudnej grafiki autorstwa Igi Kucharskiej. Dzięki niej stajesz się częścią naszej #ciałolubnej społeczności. I to w realu!
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
49 dostępnych miejsc
Wiesz, to jest tylko trochę więcej niż kraftowe piwo. Albo prenumerata gazety – a może nie lubisz czytać. ¯\_(ツ)_/¯
No to u nas posłuchasz, a my damy Ci w zamian:
- wlepka zaprojektowana specjalnie dla Patronek i Patronów, której urok opisałyśmy szerzej w progu 10 zł,
- podziękowanie w opisie odcinka na Spotify, Apple Podcast, Overcaście... no wszędzie gdzie jesteśmy!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
200 dostępnych miejsc
Widać, że naprawdę chcesz wiedzieć o ciele jak najwięcej, ciągle Ci mało! Chyba mamy ze sobą coś wspólnego ;]
Chcemy podzielić się z Tobą źródłami zanim trafią do odcinków podcastu. Tych tematów jest tyle, że czasem chciałybyśmy żyć na trzech równoległych liniach czasowych, żeby wszystkie zmieścić. Artykuły, filmy, książki, ciekawe konta na social mediach spakujemy w newsletter i poślemy raz w miesiącu prosto na Twojego maila.
100 zł miesięcznie
Łoooooooł – musisz nas naprawdę bardzo lubić!
Skoro zależy Ci na temacie ciała, chcemy ucieleśnić to wsparcie i dać coś co można podotykać, mieć obok, pewnie nawet powąchać (któż mógłby się oprzeć zapachowi świeżego papieru z drukarni?). Razem z Wydawnictwem Bomba przygotujemy zina zbierającego historie mamciałowej społeczności: jest wiele historii, które do nas spływają i chcemy znaleźć dla nich miejsce. Czujemy, że je docenisz :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mam ciało - i co dalej? w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast o tym, w jakie relacje wchodzimy z ciałem i w jakie zależności jest uwikłane. Badamy połączenia ciało–umysł, jego możliwości i ograniczenia, rolę pracy i odpoczynku. Dyskutujemy, zapraszamy gości i dzielimy się historiami.
Prowadzą Ola Juchacz i Marta Krawczyk

 

Cześć! Tu Ola i Marta

Podcast Mam ciało – i co dalej? prowadzimy wspólnie. Znamy się od kilku lat: z pracy w gastro, ze studiów i wspólnych projektów kulturalnych. W końcu postanowiłyśmy coś stworzyć razem i, póki co, to była jedna z lepszych decyzji 2020 roku. 

 

Gdzie można nas posłuchać

SpotifyApple Podcasts | Google PodcastsBreaker | Pocket Casts 

Odcinki publikujemy w czwartkowe wieczory, co dwa tygodnie

 

Postanowiłyśmy zacząć rozmawiać o ciele publicznie: mówić na głos o tym, co dla nas ważne, wspaniałe i nierzadko trudne. Szczególnie w czasach kiedy otacza nas tyle obietnic „cudownych rozwiązań” i recept na „dobre samopoczucie”. Wierzymy, że osobiste historie i prywatne przemyślenia mogą zmieniać rzeczywistość wokół nas

Budując tę platformę nie chcemy ograniczać się do rozmów między sobą. Zapraszamy osoby, które opowiadają o własnym doświadczeniu (osobistym i zawodowym). Rozmawiałyśmy m.in. z rzeczniczką osób w spektrumposiadaczką zespołu MRKH i nurkinią poza wodą poruszającą się na wózku. W kolejnych odcinkach chcemy poruszać tematy dotyczące widoczności osób z HIV, aseksualności i zdrowia reprodukcyjnego. Będziemy rozmawiać o terapii, tańcu, odżywianiu, zielarstwie, białym śpiewie, wypaleniu, stresie, aktywizmie, psychodelikach, jodze i wielu innych rzeczach.

Między sobą rozmawiałyśmy do tej pory:

 

Co to znaczy „robimy podcast”? 

 • Merytoryka: planujemy tematy, robimy reaserch, porządkujemy wiedzę, tworzymy scenariusze rozmów
 • Nagrywki: ustalamy grafik nagrań i spotkań, czuwamy nad rejestracją dźwięku, szukamy przestrzeni, które sprawdzą się w tym celu najlepiej
 • Montaż: samodzielnie czyścimy, przycinamy i montujemy odcinki – zależy nam, żeby słuchanie ich było czystą przyjemnością
 • Promocja: prowadzimy Instagrama, odzywamy się do mediów i podmiotów sprzyjających, współpracujemy graficznie
 • Budowanie społeczności: zbieramy historie, wchodzimy we współprace, planujemy wydarzenia edukacyjne i warsztatowe

To super wyzwanie! Codziennie uczymy się czegoś nowego i testujemy swoje skille w praktyce. Ale to też ogrom pracy kiedy ma się skłonności do perfekcjonizmu 🙈 Wierzymy, że podzielacie naszą wiarę w medium podcastu i pomożecie nam rosnąć w siłę!

 

Kim my w ogóle jesteśmy?

Marta Krawczyk: Od kilkunastu lat jestem związana ze środowiskiem kultury i sztuki i bywa to burzliwy związek. Czasem zastanawiam się, jakby to było, gdybym jednak została archeolożką, jak planowałam pół swojego życia. Ale tak naprawdę bardzo cenię sobie rozwój wrażliwości i wiedzy o tematach społecznych, które łykam przez teatr, książki i filmy. Od pewnego czasu też mocno siedzą mi w głowie i na sercu kwestie feministyczne i za to też jestem wdzięczna studiom teatrologicznym i mediów interaktywnych oraz pracy w NGO. Najbardziej lubię rozmawiać z ludźmi, mam dużo koleżanek i kolegów i te relacje są dla mnie najważniejsze. Myślę czasem, że może mogłam zostać psychoterapeutką, ale jak zaczynałam studia trzeba było zdawać biologię na maturze, a wtedy to nie była moja mocna strona :) Mój ulubiony sposób dowiadywania się rzeczy i spędzania czasu spełnia się więc w podcaście, zarówno jeśli chodzi o tematy jak i format działania - (samo)świadomość to dla mnie coś, co wciąż możemy poszerzać, a najlepiej robić to z innymi.

Ola Juchacz: Pracuję jako organizatorka wydarzeń kulturalnych. Działam w aktywistycznej sieci aborcyjnej i wspieram środowisko LGBTQ+, którego jestem częścią. Skończyłam studia kulturoznawcze, tym roku zaczynam psychologię (trzymajcie kciuki 🤞). Od zawsze interesuję się seksualnością, od jakiegoś czasu neuroróżnorodnością. Dużo czytam i piszę – w tym roku obchodzę 20-lecie pamiętnikarstwa, ale konstruuję też teksty użytkowe.
Wolny czas rezerwuję dla rodziny z wyboru, Kamila. 

 

Skontaktuj się z nami!

mamcialo.podcast@gmail.com
Instagram: @mamcialo.podcast


Grafika: Iga Kucharska
Wideo: makemake
Zdjęcie: Krystian Daszkowski

Cele Autora

Uzupełnienie gaży za identyfikację wizualną podcastu
 • 600 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Z graficzką Igą Kucharską współpracujemy od samego początku, odkąd wpadłyśmy na pomysł nagrywania podcastu. Nasza współpraca cały czas się rozwija i wiemy, ile wymaga czasu, kreatywności i elastyczności. Wiemy też, że wizualność to bardzo ważna część komunikacji: buduje obraz projektu, zaprasza do udziału, komentuje treści. Nie wyobrażamy sobie istnienia tego podcastu bez pomarańczowych, przytulnie cielesnych kształtów.
Zakup (własnego) mikrofonu
 • 1 500 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Podcast zaczęłyśmy nagrywać na pożyczonym mikrofonie, jednym. Marzy nam się nasze mini studio, z własnym mikrofonem, a nawet dwoma, żeby słuchało Wam się jak najprzyjemniej. Dużo czasu poświęcamy na czyszczenie nagrań, poziomowanie głośności i wiemy, że to zawsze część pracy podkasterek i nie narzekamy :) Widzimy jednak różnicę w odsłuchu z różnych mikrofonów i to naprawdę daje większy komofrt - szczególnie słuchaczkom i słuchaczom.
Podróże
 • 2 500 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Chciałybyśmy pojechać na wycieczkę, najchętniej jakaś Sycylia... ŻART! :) (to znaczy, chciałybyśmy, ale nie o to u chodzi) Komunikatory do rozmów on-line rozwijają się w błyskawicznym tempie i chętnie z nich korzystamy. Nic jednak nie zastąpi spotkania na żywo. Bardzo doceniamy możliwość cielesnego przebywania z drugą osobą, tym bardziej jeśli mówimy o naszej różnorodnej fizyczności. Nie wszystkie nasze rozmówczynie mieszkają w tym samym mieście. Wasze wsparcie pozwoliłoby nam na realizację wszystkich zaplanowanych rozmów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mam ciało - i co dalej? już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Renata Fogt
Renata Fogt
20 zł
Sebastian Budek
Sebastian Budek
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.