Mam ciało - i co dalej?

W Patronite od 01.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 796

Liczba Patronów: 687

Zostań Patronem
16 patronów
360 miesięcznie
1 010 łącznie
Podcast o tym, w jakie relacje wchodzimy z ciałem i w jakie zależności jest uwikłane. Badamy połączenia ciało–umysł, jego możliwości i ograniczenia, rolę pracy i odpoczynku. Dyskutujemy, zapraszamy gości i dzielimy się historiami.

Prowadzą Ola Juchacz i Marta Krawczyk

O Autorze

Cześć! Tu Ola i Marta

Autorki podcastu Mam ciało – i co dalej

 

Podcast Mam ciało – i co dalej? prowadzimy wspólnie. Znamy się od kilku lat: z pracy w gastro, ze studiów i wspólnych projektów kulturalnych. W końcu postanowiłyśmy coś stworzyć razem i, póki co, to była jedna z lepszych decyzji 2020 roku. 

 

Gdzie można nas posłuchać

SpotifyApple Podcasts | Google PodcastsBreaker | Overcast | Pocket Casts 

 

Postanowiłyśmy zacząć rozmawiać o ciele publicznie: mówić na głos o tym, co dla nas ważne, wspaniałe i nierzadko trudne. Szczególnie w czasach kiedy otacza nas tyle obietnic „cudownych rozwiązań” i recept na „dobre samopoczucie”. Wierzymy, że osobiste historie i prywatne przemyślenia mogą zmieniać rzeczywistość wokół nas

Budując tę platformę nie chcemy ograniczać się do rozmów między sobą. Zapraszamy osoby, które opowiadają o własnym doświadczeniu (osobistym i zawodowym). Rozmawiałyśmy m.in. z rzeczniczką osób w spektrumposiadaczką zespołu MRKH i nurkinią poza wodą poruszającą się na wózku. W kolejnych odcinkach chcemy poruszać tematy dotyczące widoczności osób z HIV, aseksualności i zdrowia reprodukcyjnego. Będziemy rozmawiać o terapii, tańcu, odżywianiu, zielarstwie, białym śpiewie, wypaleniu, stresie, aktywizmie, psychodelikach, jodze i wielu innych rzeczach.

Między sobą rozmawiałyśmy do tej pory:

 

Co to znaczy „robimy podcast”? 

 • Merytoryka: planujemy tematy, robimy reaserch, porządkujemy wiedzę, tworzymy scenariusze rozmów
 • Nagrywki: ustalamy grafik nagrań i spotkań, czuwamy nad rejestracją dźwięku, szukamy przestrzeni, które sprawdzą się w tym celu najlepiej
 • Montaż: samodzielnie czyścimy, przycinamy i montujemy odcinki – zależy nam, żeby słuchanie ich było czystą przyjemnością
 • Promocja: prowadzimy Instagrama, odzywamy się do mediów i podmiotów sprzyjających, współpracujemy graficznie
 • Budowanie społeczności: zbieramy historie, wchodzimy we współprace, planujemy wydarzenia edukacyjne i warsztatowe

To super wyzwanie! Codziennie uczymy się czegoś nowego i testujemy swoje skille w praktyce. Ale to też ogrom pracy kiedy ma się skłonności do perfekcjonizmu 🙈 Wierzymy, że podzielacie naszą wiarę w medium podcastu i pomożecie nam rosnąć w siłę!

 

Kim my w ogóle jesteśmy?

Marta Krawczyk: Od kilkunastu lat jestem związana ze środowiskiem kultury i sztuki i bywa to burzliwy związek. Czasem zastanawiam się, jakby to było, gdybym jednak została archeolożką, jak planowałam pół swojego życia. Ale tak naprawdę bardzo cenię sobie rozwój wrażliwości i wiedzy o tematach społecznych, które łykam przez teatr, książki i filmy. Od pewnego czasu też mocno siedzą mi w głowie i na sercu kwestie feministyczne i za to też jestem wdzięczna studiom teatrologicznym i mediów interaktywnych oraz pracy w NGO. Najbardziej lubię rozmawiać z ludźmi, mam dużo koleżanek i kolegów i te relacje są dla mnie najważniejsze. Myślę czasem, że może mogłam zostać psychoterapeutką, ale jak zaczynałam studia trzeba było zdawać biologię na maturze, a wtedy to nie była moja mocna strona :) Mój ulubiony sposób dowiadywania się rzeczy i spędzania czasu spełnia się więc w podcaście, zarówno jeśli chodzi o tematy jak i format działania - (samo)świadomość to dla mnie coś, co wciąż możemy poszerzać, a najlepiej robić to z innymi.

Ola Juchacz: Pracuję jako organizatorka wydarzeń kulturalnych. Działam w aktywistycznej sieci aborcyjnej i wspieram środowisko LGBTQ+, którego jestem częścią. Skończyłam studia kulturoznawcze na poznańskim UAMie. W tym roku startuję na psychologię (trzymajcie kciuki 🤞). Zawsze bardzo o tym marzyłam, ale przekonała mnie do tego fascynacja neuroróżnorodnością i własna terapia. Dużo czytam i piszę (w tym roku obchodzę 20-lecie pamiętnikarstwa!), prowadzę dyskusje i spotkania czytelnicze. Wolny czas rezerwuję dla rodziny z wyboru, Kamila. 


Grafika: Iga Kucharska

Zdjęcie: Krystian Daszkowski


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Karo Szewska
Karo Szewska
10 zł miesięcznie
Hanna Mroczka
Hanna Mroczka
10 zł miesięcznie
Katarzyna Chrobak
Katarzyna Chrobak
5 zł miesięcznie
Magda Rewerenda
Magda Rewerenda
10 zł miesięcznie
Betty Q
Betty Q
20 zł miesięcznie
Dana Stasiak
Dana Stasiak
20 zł miesięcznie