Fundacja Mamo Pracuj

W Patronite od 04.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Od 5 lat realizujemy projekt #Mamo Pracuj w IT, zachęcając kobiety do przekwalifikowania się i zainteresowania branżą IT. Obalamy mity, które mówią nam, kobietom, że branża IT nie jest dla nas. Podpowiadamy jak, można się przebranżowić i pokazujemy, dlaczego warto to zrobić.

O Autorze

#MamoPracujwIT

Obalamy mity, które mówią nam, kobietom, że branża IT jest nie dla nas.

Zachęcamy kobiety, które na hasło IT i nowe technologie mówią „to nie dla mnie, bo ja tego nie znam....” do otwarcia się na branżę IT. Pokazujemy ścieżki rozwoju, możliwości przekwalifikowania, uzupełnienia wiedzy i różne szanse pracy w branży IT.

Branża IT to nie tylko programiści - to szereg zawodów takich jak tester oprogramowania, scrum master, product owner, agile coach, product manager, analityk, data scientist i inne, które dają szansę ciekawej pracy i nieustannego rozwoju. Branża, która szuka różnorodnych kompetencji i talentów, także wśród osób, które nie mają technicznego wykształcenia. 

Dlaczego to robimy?

Przedstawiciele branży HR mówią głośno, że już teraz brakuje na rynku blisko 50 000 osób do pracy w branży IT…  A naszą społeczność tworzą kobiety, matki, które chcą pracować, szukają swojego wymarzonego miejsca pracy… Dlatego chcemy pokazać wszystkim kobietom, że można zadziałać proaktywnie i samej sobie taką pracę znaleźć, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać i się do tego przygotować.

Utrwalenie status quo to rosnąca przepaść między rozwojem zawodowym kobiet i mężczyzn, powolne skazywanie kobiet na wykluczenie cyfrowe i brak udziału w transformacji cyfrowej. To niższe zarobki kobiet i większe prawdopodobieństwo utraty pracy. 

Pandemia Covid 19 pokazała, że to głównie kobiety wykonują zawody, narażone na utratę pracy (turystyka, gastronomia, usługi). Praca w IT nie podlega obostrzeniom i zamknięciu branż. 

Możemy realnie pomóc setkom Polek w poprawie ich sytuacji, zabezpieczenia przyszłości ich samych i ich dzieci. 

Zauważyłysmy, że kobiety, które dostaną wsparcie i wejdą na wyższy poziom w swojej karierze chcą tą wiedza się dzielić i pomagać innym kobietom, które dopiero czekają zmiany. Nasze działania uruchamiają cały łańcuch dobrych zmian, które polepszają sytuację kobiet w Polsce.

Cieszą nas historie sukcesu kobiet, które dzięki naszym działaniom zdecydowały się przebranżowić i dzisiaj z sukcesem pracują w branży tech, dodając odwagi do działania kolejnym osobom.

https://www.youtube.com/watch?v=2uKzTPZRXEk

Poprzez wywiady, podcasty i prawdziwe historie sukcesu kobiet, które zdecydowały się całkowicie zmienić swoją ścieżkę kariery, chcemy pokazać, że takie zmiany są możliwe, także w wieku 30+ czy 40+ lat.

Co robimy w ramach projektu  #MamoPracujwIT? 

Projekt jest jednym z wielu jakie realizuje Fundacja Mamo Pracuj.

W ramach #MamoPracujwIT odbywały się spotkania na żywo (we współpracy z pracodawcami - Białystok, Łódź, Katowice, Kraków, Opole, Warszawa, Wrocław), warsztaty stacjonarne - z podstaw scrum, testowania, programowania itp.

Zorganizowałyśmy liczne webinary eksperckie, live’y itp.

Prowadzimy grupę na FB #MamoPracujwIT - która obecnie liczy 6400 członków, głównie kobiet, które planują przebranżowienie lub są w jego trakcie, a także kobiet, które od lat pracują w branży IT. Grupa służy wymianie informacji, wzajemnemu wsparciu, motywowaniu się.

Projekt to także artykuły i wywiady o zawodach w branży IT, rekrutacji, pracodawcach itp.  

Współpracujemy z międzynarodowymi korporacjami, które rekrutują za naszym pośrednictwem osoby do swoich zespołów. Publikujemy oferty pracy z branży IT na różnych poziomach doświadczenia. 

Współpracujemy ze szkołami oferującymi kursy i bootcampy. Już kilkadziesiąt mam ukończyło kursy programowania, testowania czy UX dzięki naszym działaniom i inspiracji. Podpowiadamy jak sfinansować kursy i gdzie można starać się o środki unijne / rządowe na ten cel. 

E-book Zmieniam pracę na IT

Wydałyśmy także e-booka, dla wszystkich, którzy myślą o zmianie – można bezpłatnie pobrać tutaj:  Zmieniam pracę na IT – jak się przebranżowić krok po kroku.  

Dołącz do naszych działań!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika