Od słowa do Słowa - br. Tomasz Mantyk

W Patronite od 31.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 320

Liczba Patronów: 299

Zostań Patronem
54 patronów
1 249 miesięcznie
13 001 łącznie
Jestem bratem mniejszym kapucynem, którego pasją jest głoszenie Słowa Bożego. Moim celem jest tak wyjaśniać Biblię, aby przeprowadzać jej czytelnika od słowa, czyli tekstu spisanego, do Słowa z wielkiej litery, czyli osoby Jezusa Chrystusa.

O Autorze

Zacząłeś/zaczęłaś czytać Biblię i niewiele z niej nie zrozumiałeś/aś? 

Kazania w Twoim kościele nie pomagają Ci w zrozumieniu Ewangelii?

Znam to. Sam kiedy zacząłem czytać regularnie Pismo Święte nie rozumiałem wielu rzeczy. Do dziś nie wszystko rozumiem. Niemniej wiele lat studiów w zakresie historii, filozofii, teologii i filologii a także osobista modlitwa i medytacja pomagają mi coraz bardziej odkrywać jej sens. Tym co odkrywam staram się dzielić z innymi. 

Robię to 'na żywo', ilekroć mam okazje. Jako kapłan katolicki staram się głosić kazania, prowadzić rekolekcje i konferencje. Staram się także wykorzystywać do głoszenia internet, dlatego założyłem kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcum6ix-lIcRdht5r3yGu4w. Możesz tam znaleźć moje refleksje nad niedzielnymi tekstami Ewangelii, krótkie filmy wyjaśniające podstawowe elementy wiary chrześcijańskiej, rekolekcje czy ciekawostki z zakresu historii Kościoła. Staram się, aby zawsze było merytorycznie, ale bez napuszenia. A przede wszystkim, aby prowadziło do poznania Jezusa, bo w Nim jest nasze zbawienie. 

Prowadzenie kanału na YT to hobby, które niestety generuje czasem koszty (sprzętu, montażu filmów przez kompetentne osoby - ja niestety jestem nieco lewy w sferze informatyki). Dlatego tu jestem. Jeżeli chcesz, możesz mi pomóc tworzyć lepsze treści w bardziej profesjonalny sposób. Co ważniejsze, możesz pomóc aby Ewangelia Jezusa trafiała do coraz to nowych ludzi!

Poza YT zajmuję się pisaniem doktoratu z zakresu historii egzegezy oraz zwykłym życiem zakonnym w mojej wspólnocie braci kapucynów. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Małgorzata Zwierzchowska
Małgorzata Zwierzchowska
Próg: 7 zł
Małgorzata Orzołek
Małgorzata Orzołek
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł
Liliana Chołody
Liliana Chołody
Próg: 7 zł
Wojciech Kowalczuk
Wojciech Kowalczuk
Próg: 33 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł