W Patronite od 13.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
0 miesięcznie
600 łącznie
Przeciwdziałam wpływom Kremla. Ujawniam i kompromituję info-dywersantów działających zbieżnie z celami wrogiego mocarstwa. Bardziej niż prostowanie kłamstw, na froncie wojny informacyjnej moim odcinkiem jest tępienie samych kłamców. Lance do boju, szable w dłoń, putinistę goń, goń, goń!

O Autorze

Nazywam się Rey, Marcin Rey. Jestem obywatelskim dziennikarzem śledczym i niezależnym aktywistą. Przeciwdziałam wpływom Kremla w przestrzeni informacyjnej stosując tzw. biały wywiad. Bardziej niż prostowanie kłamstw, moim odcinkiem na froncie wojny informacyjnej jest tępienie samych kłamców. Postrzegają mnie za głównego wroga w Polsce, co poczytuję sobie jako zaszczyt. Potrzebuję waszego wsparcia, by mocniej im się naprzykrzać.

Od 2015 r. prowadzę profil Rosyjska V Kolumna w Polsce, wokół którego zbudowałem społeczność kilkunastu tysięcy wiernych czytelników i wielu aktywnych współpracowników. Publikuję też na własnych profilach na Facebooku i na Twitterze. Działam nie tylko w sieci: doradzam, bywam na konferencjach, udzielam wywiadów, a z moich ustaleń korzystają media.

 

 

Opublikowałem setki mocnych artykułów. Procesów za to miałem zaledwie kilka, a żadnego nie przegrałem, co dowodzi mojej rzetelności. Cieszą mnie opinie, że przyczyniam się do uświadamiania społeczeństwu, jak poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej jest dywersja informacyjna zbieżna z celami Kremla.

Zwiększam życiowy koszt bycia szkodnikiem świadomie lub nieświadomie pomagającym nieprzyjacielowi, za jakiego uważam imperializm rosyjski. Jest wiele wartościowych analiz zjawiska wrogiej dywersji informacyjnej, ale przeważnie ogólnych. Ja pokazuję konkretnie, kim są siewcy dywersji informacyjnej i jak są zorganizowani. Ujawniam powiązania, wyciągam kompromitujące materiały na światło dzienne. Działam w granicach prawa i etyki, ale nie patyczkuję się z przeciwnikami. Walę między oczy i po nazwiskach.

Trwa wojna informacyjna, więc trzeba zbudować armię. Nie chcę już być samotnym Don Kichotem. Moim celem jest, by wiele ludzi, na skalę swoich możliwości, podjęło podobną działalność. Dopiero pospolite ruszenie obrony informacyjnej stłumi robienie wody z mózgu naszym współobywatelom przez wrogie mocarstwo. Dzięki waszemu wsparciu, planuję rozbudować działalność o obszar edukacyjny, prowadząc sesje szkoleniowe o białym wywiadzie online, a nawet osobiście dla największych darczyńców. Zamierzam wyjść w nowe kanały oprócz FB i TT, nagrywać wideo, prowadzić szkolenia i debaty online oraz spotkania publiczne.

To imperatyw: umiem, więc muszę. Działam z poczucia obowiązku. Zajmuje to jednak mnóstwo czasu. Opracowanie jednego dobrze udokumentowanego wpisu zajmuje nawet pół dnia, ale to nie wszystko: trzeba prowadzić drobiazgowy research, gromadzić informacje na zapas, śledzić na bieżąco, co porabiają setki aktywistów po stronie przeciwnej, odpowiadać na zgłoszenia czytelników, weryfikować, rozpytywać.

Nikt mnie dotychczas nie finansował. Poświęciłem tej działalności mnóstwo energii, z uszczerbkiem dla mojej działalności zawodowej jako niezależnego tłumacza i analityka biznesowego. Brałem mniej zleceń, zaniedbywałem klientów. Dłużej tak się nie da: po paru latach musiałem zwolnić i zająć się bardziej pracą zarobkową. 

Nowa faza wojny rozpoczęta pełną inwazją na Ukrainę w lutym 2022 roku nakazała mi podjąć na nowo działalność publicystyczno-polityczną. Dlatego zdecydowałem się założyć konto Patronite i poprosić o wasze wsparcie, aby działać nadal, coraz mocniej, coraz skuteczniej, coraz celniej. Wasze wsparcie będzie dla mnie amunicją - umiem nią strzelać i wykazałem, że nie brakuje mi ani odwagi, ani wytrwałości. Lance do boju, szable w dłoń, putinistę goń, goń, goń!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Lukasz Kondraciuk
Lukasz Kondraciuk
Próg: 100 zł