Maurycy Polewski

W Patronite od 18.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2751

Liczba Patronów: 3271

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
30 miesięcznie
890 łącznie

Film nr. 4

20 000 zł

4%

osiągnięto

19 110 zł

brakuje

W ostatnim miesiącu przeanalizowałem projekt "Rogaty i zadowolony" na Film Spring Open pod okiem Jagody Szelc, organizowany przez Sławomira Idziaka. Z zakończonym zadaniem za plecami, poleciałem do Francji, by spędzić dwa tygodnie obok Tuluzy na warsztatach z narracji, gdzie napisałem synopsis, pitch i około 30% scenariusza do nowego filmu. To na niego zbieram pieniądze.

Synopsis:
To historia wiejskiej dziewczyny która zakochuje się w zamożnym mieszczaninie/fotografie i przenosi się z nim do miasta. Ich miłość jest czymś użytecznym, potrzebnym obojgu w przełamaniu stagnacji i staje się podstawą wzajemnych nadużyć. W naszym współczesnym społeczeństwie jesteśmy zbiórką indywidualistów niepotrafiących być dla siebie, wykorzystując siebie nawzajem niczym narzędzia w poszukiwaniu czegoś co jeszcze udaje realność.
Mam przeczucie (którego raczej nie racjonalizuje przed rozpoczęciem pisania), że to opowieść o miłości w różnych wydaniach, o wykorzystywaniu jej, ucelowieniu i stechnicyzowaniu - zwichnięciu jej natury. Samo pojęcie jest bardzo spokrewnione z naszą ukorzenioną potrzebą przeżywania na sposób rzeczywisty, a miłość jako taka wydaje mi się jedynym poza śmiercią uczuciem, którego możemy być pewni i którego nie podważamy. Być może jedynym sposobem aby oswoić lęk przed zniknięciem, jest popatrzenie na umieranie z miłosną rozkoszą. Najważniejsze i najbardziej powszechne wyjście ze schematów, którego nie potrafimy używać i aplikować w taki sposób, aby nie traciło magii w codziennym życiu. Nie potrafimy sobie radzić z niepewnością którą przynosi, bo nie akceptujemy juz rzeczy które nas przerastają. Przestaliśmy być kolektywni, więc nie umiemy się już sobie oddawać. Nie oferujemy się, więc nie tworzymy nowej jakości. Jesteśmy egoistami - samotną przebodźcowaną Ibizą.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Jędrek Cypryjański
Jędrek Cypryjański
Próg: 10 zł