medievalheritage.eu

W Patronite od 03.07.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 407

liczba Patronów: 588

14 patronów
615 zł miesięcznie
13 629 zł łącznie
Na portalu medievalheritage.eu nie znajdziesz modnych dziś podcastów, filmów z celebrytami, czy też streamerów. Medievalheritage.eu to niemodna już sztuka czytania, ale i obcowania z masą zdjęć, starych rycin, planów i rekonstrukcji. Medievalheritage.eu to wycieczka ku dawnej architekturze.

O Autorze

   Hej

  Nazywam się Janusz Michalew, z wykształcenia jestem historykiem i od około trzech lat lat sam zawzięcie pracuję nad stroną internetową poświęconą zabytkom średniowiecza i starożytności. Jest ona dostępna w sieci pod adresem https://medievalheritage.eu

  Celem medievalheritage.eu jest przybliżenie zabytków i budownictwa z dawnych czasów poprzez opisy, zdjęcia, plany i rekonstrukcje. W odróżnieniu od innych portali zajmuję się nie tylko zamkami ale także kościołami, klasztorami, budowlami świeckimi, mostami... słowem wszystkimi rodzajami zabytków średniowiecznych jakie przetrwały do naszych czasów.

  Obecnie strona zawiera około 3200 zabytków z około 2000 miejsc na terenie Polski, Słowacji, Czech, Łotwy, Estonii, Szkocji i Walii. Każdy jest opisany, ze zdjęciami, większość posiada plany, stare ryciny, rekonstrukcje. Dodałem również słownik pojęć architektonicznych oraz dział z artykułami. Jeśli chodzi o zabytki spoza Polski to jest to obecnie jedyna polskojęzyczna, fachowa, popularnonaukowa strona, jako jedyna też przybliżająca zabytki z terenu Polski czytelnikom anglojęzycznym. Myślę że pomocna będzie ona także dla osób planujących wczasy, wycieczki. Wszystkie zabytki umieszczone są na mapie google, więc wyszukanie miejsc do zwiedzenia nie sprawia najmniejszego kłopotu. Przy zabytkach staram się też podawać informacje praktyczne np czy zwiedzanie jest możliwe, w jakim stanie zachował się zabytek itp.

  Dzięki waszemu patronatowi serwis jest rozwijany, co oznacza kolejne państwa z ich architektonicznym dziedzictwem, uzupełnianie i aktualizowanie już istniejących na stronie, oraz dodawanie nowych fotografii, planów, rekonstrukcji. Obecnie opracowuję zabytki z terenu Szkocji, następne będą Węgry lub Austria, a docelowo dzięki Waszemu wsparciu mam nadzieję że cała Europa i Bliski Wschód. Plany mam więc bardzo ambitne, niektórzy twierdzą iż nawet zbyt ambitne, ale rozwój dokonany przez ostatnie trzy lata ewidentnie pokazuje, iż się mylą. Rozwój ten, co warto zaznaczyć, znacznie został przyspieszony dzięki już wspierającym mnie patronom. Docelowo chciałbym by medievalheritage.eu było największym portalem o średniowiecznej architekturze, swoistą encyklopedią dziedzictwa wieków średnich.

   Fundusze konieczne są przed wszystkim na zakup literatury, szczególnie zagranicznej, trudno dostępnej i droższej niż książki polskie, opłacanie coraz wyższych rachunków za prąd (w końcu komputer dzielnie pracuje po 10h dziennie) oraz oczywiście opłacanie serwerów na których medievalheritage hula. Nie bez znaczenie jest również możliwość kupienia sprzętu do codziennej pracy (np. w ciągu ostatnich lat kupić mogłem nowy hdd w miejsce spalonego dysku z kopiami zapasowymi oraz nową klawiaturę w miejsce zrujnowanej starszej).

   A oto kilka pozycji fachowej literatury zakupionej dzięki wsparciu Patronów. Dzięki wam duża część zawartej w niej wiedzy dostępna jest już dla każdego w sieci :)

 

 

   Wszystkim patronom, wszelkim osobom które kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób mnie wsparły, czy to finansowo, radą, pomocą w zdobyciu poszukiwanej literatury czy po prostu dobrym słowem WIELKIE DZIĘKI !!!

Janusz Michalew

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem