Menedżer Plus | Mariusz Chrapko

W Patronite od 06.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 151

Liczba Patronów: 490

Zostań Patronem
Kup na prezent
34 patronów
3 400 miesięcznie
6 720 łącznie
Hej! Tu Mariusz – twórca "Menedżer Plus", podcastu o tym, jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem. Jeżeli chcesz, żeby coś zmieniło się w Twoim życiu, planujesz kształtować swoje otoczenie, mieć realny wpływ na bieżące sprawy i pozostawić po sobie trwały ślad – moja audycja możemy Ci w tym pomóc.

O Autorze

🙋‍♂️ Cześć! Z tej strony Mariusz Chrapko!

Znamy się ze słyszenia. Jestem autorem audycji Menedżer Plus. Od prawie 7 lat regularnie odwiedzam Twoją ulubioną aplikację do słuchania podcastów, dostarczam nowe odcinki i opowiadam o tym, jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem.

Dlaczego warto dołączyć do innych patronów?

Tak naprawdę nie proszę Cię o pieniądze, tylko o dołączenie do mojej misji – tworzenia liderów na zwinne czasy. Liderów, którym będzie towarzyszyła szczera troska o rozwój ludzi i społeczności, do których należą. Liderów, którzy będą mieli pozytywne nastawienie do innych i siebie, są autentyczni i pełni empatii. 

Tylko wtedy ludzie wokół mich będą mogli znaleźć swój własny sposób na to, żeby się zmieniać i rozwijać.

To projekt, dzięki któremu możemy na serio "przemeblować" świat naszych zespołów i organizacji. Bardzo w to wierzę!

Każda kwota, którą wesprzesz moją misję, nie tylko pomoże mi w przybliżaniu tej rzeczywistości. Wspierając Menedżera Plus, Ty też zaciągasz się na pokład – bo tak jak ja, chcesz takich ludzi, takich organizacji i takiego świata.

 

 

Dlaczego robię to, co robię

Od lat współpracuję w biznesem. Jestem trenerem i mentorem liderów. Zdaje się, że należę do grona pierwszych osób w Polsce, które głośno zaczęły mówić o potrzebie zmiany paradygmatu zarządzania i skupieniu się na bardziej zwinnych metodach pracy. 

Wiedzy przybywało, a ja nie mam samolubnej natury. Chciałem dzielić się tym, czego sam uczyłem się latami. Pomagać i być częścią zwinnej zmiany w naszym kraju. 

Zacząłem od książki, która do dziś jest jedną z bardziej poczytnych lektur z zakresu zwinnego zarządzania i przywództwa. Brakowało mi jednak bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Żywych rozmów o potrzebach zmian i opowieści o realnych, dobrych przykładach transformacji, które inspirowałyby innych. 

Wtedy na świecie zaczęło się robić głośno o podcastach.

Zakochałem się w tej formie treści od pierwszego wejrzenia. Tak powstała idea Menedżera Plus. Zacząłem nagrywać pierwsze odcinki i wziąłem udział w ekscytującej przygodzie, którą kontynuuję już od 7 lat! 

Opublikowałem ponad 170. odcinków. Gośćmi mojego stacjonarnego i wirtualnego studia byli chociażby: Ewa Wojdyłło, Natalia Hatalska, Joanna Heidtman,  Piotr Voelkel, Marek Kamiński, Jakub Bączek, Tomasz Mazur, Jacek Santorski, Wojciech Eichelberger, Dariusz Duma, Grzegorz Turniak, Maciej Orłoś, Jacek Walkiewicz, Miłosz Brzeziński.

Ta lista jest o wiele dłuższa.

Kiedy zaczynałem, rynek podcastów w Polsce wyglądał zupełnie inaczej. Podcasterów, którzy regularnie publikowali swoje audycje było może ze 30-tu. 

Dzisiaj, dziesiątki tysięcy osób udostępnia swoje nagrania za pośrednictwem sieci i platform streamingowych. 

Jeśli mam zrobić krok naprzód, to bardzo możliwe, że jest to ostatni gwizdek. Ale na pewno nie poradzę sobie bez Twojej pomocy!

 

Dlaczego proszę Cię o wsparcie

Mój znajomy kiedyś powiedział: "Misja bez pieniędzy to utopia. Pieniądze bez misji – to cynizm"

Trudno się z tym nie zgodzić. Wiarygodność podcastu Menedżer Plus od samego początku budowałem na niezależności finansowej. Od pierwszego odcinka, całą swoją podcasterską działalność finansowałem z własnych środków. I, muszę przyznać, wychodziło mi to całkiem nieźle. 

Przez ostatnie lata Menedżer Plus rósł w siłę. Słuchaczy z przybywało z odcinka na odcinek. Przekroczyliśmy 1 milion pobrań! Chcę wierzyć i wierzę, że to także dzięki mojej audycji, w naszym kraju coraz częściej zaczęło się mówić o zwinnej filozofii pracy i zwinnym przywództwie. 

Tak się stało, że dzisiaj dotarłem do punktu, w którym nie mogę już dłużej pogodzić działalności hobbystycznej, jaką jest nagrywanie audycji, z moim dotychczasowym sposobem życia. 

Mówiąc wprost: jeśli chcę, żeby Menedżer Plus wskoczył na kolejny poziom, odcinki ukazywały się częściej i były jeszcze bardziej atrakcyjne, muszę zostać podcasterem na pełny etat.

Długo wzbraniałem się przed uruchomienia profilu na Patronite. Wydawało mi się to czymś wstydliwym, zahaczającym o żebractwo... Teraz patrzę na to inaczej. 

Widzę w tym szansę na dalszą ewolucję projektu i chyba jedyna możliwość na to, żeby jednocześnie wskoczyć na wyższy poziom i zachować niezależny charakter Menedżera Plus.

Głęboko wierzę, że możesz mi w tym pomóc.

 

Ile to kosztuje?

Porozmawiajmy o pieniądzach, bo najprościej będzie zacząć właśnie od nich.

Usługa montażu to kilkaset złotych za odcinek. Można samodzielnie, ale przyzwyczaiłem Cię już do pewnej jakości i chyba zgodzisz się, że nie warto szukać oszczędności w tym miejscu. 

Do przygotowania nagrań korzystam z szeregu niezbędnych narzędzi: rejestratora dźwięku, usług hostingowych, notatników, planerów czy kreatorów grafiki.

Pandemia sprawiła, że moje stacjonarne studio musiałem zamienić na aplikację do wideokonferencji, która umożliwia mi rozmowy z moimi gośćmi live. Większość z tych rozwiązań to narzędzia w modelu SaaS, a ich miesięczny koszt pokrywam z własnej kieszeni. To kolejne kilkaset złotych.

Zwróć uwagę, że mówię tu tylko o kosztach stałych. Celowo pomijam w tym miejscu zakup takich rzeczy jak materiały do przygotowania audycji (książki, czasopisma, dostępy do źródeł), czy koszt sprzętu, którym dysponuję i cały czas go uzupełniam (a kosztował majątek!).

Drugą walutą, w której rozliczam się z Menedżera Plus, jest czas.

Audycje przygotowuję z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Tylko w ten sposób mogę zapewnić ciągłość publikacji i zadbać o przyjęte jakiś czas temu minimum, czyli 2 audycje w miesiącu. 

Samo nagranie to tylko kilka godzin czasu (zazwyczaj od 4 do 5). Do tego dochodzi czas na przygotowanie się do audycji: przestudiowanie literatury, przygotowanie notatek, zaplanowanie nagrań, umówienie rozmów i promocja audycji... 

To zabawne, ale w trakcie pisania tego tekstu uświadomiłem sobie, że to spokojnie połówka etatu! 😊

Moja prośba

Jeśli tak jak ja jesteś fanem audycji Menedżer Plus, proszę pomóż mi skierować ten projekt na zupełnie nowe, niezbadane wody. 

🎧 Chcę publikować częściej.

🎧 Chcę zapraszać do programu coraz większe, nieuchwytne do tej pory nazwiska. 

🎧 Chcę, żeby Menedżer Plus dalej wspierał liderów w rozwoju, inspirował całe organizacje do zmiany nawyków i podpowiadał, jak obrać zwinną ścieżkę naszym przedsiębiorstwom.

To wszystko nie uda mi się bez Twojej pomocy.

Proszę, wesprzyj mnie kwotą, która nie obciąży zanadto Twojego miesięcznego budżetu.

Ja i inni słuchacze będziemy Ci stokrotnie wdzięczni ❤️


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anna Kurpiewska
Anna Kurpiewska
Próg: 10 zł
Paweł Owczarek
Paweł Owczarek
Próg: 100 zł
Anna Wojtalik
Anna Wojtalik
Próg: 5 zł
Katarzyna Pamuła-Wróbel
Katarzyna Pamuła-Wróbel
Próg: 25 zł
Patryk Przygodzki
Patryk Przygodzki
Próg: 10 zł