Strefa Patrona:

1

patron

20 zł

miesięcznie

3997 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
543
miesięczne wsparcie
668
liczba patronów

  Swoje życie podporządkowałem Górom Karakorum i Himalajom liczącym tysiące niższych i wyższych szczytów, wśród nich są te najwyższe – ośmiotysięczne. Setki przebiegniętych i przejechanych rowerem kilometrów, dziesiątki przepłyniętych basenów i litry potu wylanych na siłowni pozwalają mi realizować marzenia zdobywania nowych szczytów.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4980 zł
L/A EXPEDITION 2017
L jak…Lhotse (8516 m. n.p.m.) to czwarty najwyższy szczyt naszego globu.
A jak…Annapurna (8091 m. n.p.m.) jest dziesiątą najwyższą górą świata.

Co łączy, te dwa, położone w innym rejonie Himalajów szczyty ? Dwie niesamowite góry, dwie ekspedycje, jeden sezon (wiosna 2017). To mój plan. To projekt do którego właśnie zaczynam się przygotowywać fizycznie i organizacyjnie.

Zamierzam rzucić wyzwanie Annapurnie jeszcze przed głównym sezonem wspinaczkowym w Nepalu. Wykorzystać stosunkowo niskie temperatury panujące tam na przełomie okresu zimowego i wiosennego, aby zminimalizować ryzyko zagrożenia lawinowego. Po zdobyciu Annapurny przenieść się do stóp Lhotse i w stylu alpejskim, jednym atakiem zdobyć szczyt sąsiadujący z Mt. Everestem.

O Autorze

Człowiek gór

Góry towarzyszyły mi odkąd pamiętam. Część każdych wakacji w dzieciństwie spędzałem na Hali Gąsienicowej lub w Morskim Oku, pierwsze wspinaczki w skałach, później Tatry - wspinaczka z Tatą i bratem na Kościelec w wieku 5 lat. Kolejne etapy wtajmniczenia górskiego to kurs skałkowy i tatrzański. W końcu przyszedł czas na Alpy, Kaukaz i Andy. Pierwszy raz w góry wysokie - wyjechałem w 2005 r. i od tej pory jestem co roku w Himalajach lub Karakorum.

W międzyczasie razem z Tatą realizowaliśmy projekt Korona Ziemi, czyli zdobycie wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. Weszliśmy na wszystkie oprócz Mount Everest, bo na to już nam zabrakło funduszy.

 

 

Wyzwania

Dziś jestem członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej oraz członkiem Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Z czternastu ośmiotysięczników zdobyłem cztery, ale Korona Himalajów nie jest moim nadrzędnym celem. Na całym świecie istnieje przecież dużo niższych, ale jednocześnie trudniejszych gór - wysokość tak naprawdę nie ma znaczenia, liczą się wyzwania, jakie potrafi stawiać przed nami Przyroda.

Góry pochłonęły mnie całkowicie - poniższa lista mówi sama za siebie....

Zdobyte ośmiotysięczniki (bez używania dodatkowego tlenu i bez korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych)

Inne wyprawy w górach wysokich:

  • 2016 – K2 (osiągnięta wysokość 7000 m)
  • 2015 – Lhotse (wypraw przerwana przez trzęsienie ziemi)
  • 2014 – K2 (osiągnięta wysokość 8450 m)
  • 2013 – Dhaulagiri (osiągnięta wysokość 8100 m)
  • 2012 – Lhotse (osiągnięta wysokość 8200m)
  • 2011 – Kanczendzonga (osiągnięta wysokość 8430 m)
  • 2010 – Nanga Parbat (osiągnięta wysokość 8070 m), Manaslu (osiągnięta wysokość 7400 m)

Inne wyprawy:

Cele

Zdobycie upragnionego szczytu to dopiero połowa sukcesu, dopiero dotarcie do bazy ekspedycji u podnóża oznacza triumf. Podczas wspinaczki muszę się skupić na technicznych aspektach drogi, zachować najwyższą koncentrację, aby zminimalizować obiektywne zagrożenia. Dlatego tak ważne jest przygotowanie kondycyjne i najwyższej jakości sprzęt wspinaczkowy.

Na dużej wysokości, przy o połowę mniejszej ilości tlenu, a często w ekstremalnych warunkach pogodowych, nie mogę sobie pozwolić na zastanawianie się "czy dam radę fizycznie?". Doskonała kondycja jest elementem, który mogę wyćwiczyć przed wyprawą - właściwie 365 dni w roku. Łączy się to z wydatkami związanymi z wyjazdami kondycyjnymi w góry w kraju i zagranicą, treningami na siłowni i basenie. Równie ważna, przy takich obciążeniach treningowych, jest odnowa biologiczna.

Uprząż, dziabki (czekany), liny, szable śnieżne i wiele innych przyrządów to sprzęt wspinaczkowy, który jest nieodzowny, aby wspinać się w górach najwyższych. Często zdarza się, że elementy mojego wyposażenia pozostają w ścianie, są porywane przez lawinę albo znikają w przepastnych szczelinach, a ponad wszystko...oczywiście zużywają się. Co roku, przed każdą ekspedycją muszę uzupełniać braki w sprzęcie.

 

 

 

 

 

https://vimeo.com/189268588

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 0
Patronie, jesteś wielki! Odwdzięczając się za Twoją chęć pomocy i wspierania marzenia o zdobyciu niezdobytego, umieszczę Twoje nazwisko na specjalnej liście patronów - znajdziesz ją na mojej stronie internetowej: pawelmichalski.com


Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 1
Szczyt majaczy już na horyzoncie, przykryty pierzastymi chmurami... Wspierając mnie dwudziestoma złotymi, wykonujesz wspólnie ze mną każdy krok!m,. Specjalnie dla Ciebie przygotuję serię gorących newsów i relacji SMSowych (!) z każdej wyprawy - Patroni będą mieli dostęp do najświeższych informacji, z pierwszej ręki! :)
*Próg 20 zł zawiera w sobie nagrody z niższego progu
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Możemy wspólnie przeżywać moją drogę na szczyt! Twoje pięćdziesiąt złotych to budulec marzeń - jak wiesz, marzenia nie kosztują nic, ale ich realizacja - już tak. Himalaizm nie należy do tanich pasji - jednak rzucając wyzwanie Naturze i zdobywając niezdobyte, trzeba liczyć się z kosztami. Dzięki Tobie ta walka jest znacznie prostsza!

Oprócz nagród z poprzednich progów, otrzymasz też podpisane zdjęcia zespołu ekspedycyjnego z dedykacją - niech wszyscy wiedzą, że wspierasz polski himalaizm!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Witaj w pierwszym obozie! Tu szykujemy się do stawienia czoła górze - spoglądając nerwowo na szczyt i drogę, która nas czeka...

W podzięce za Twoją hojność należą Ci się nagrody ze wszystkich poprzednich progów - ale przygotowałem też coś specjalnego. Będziesz miał prawo do wspólnego treningu, przygotowującego do aktywności wysokogórskiej. Chcesz dołączyć do najlepszych? Zacznij od treningu! Być może rozpoczniesz podróż, która zaprowadzi Cię na szczyt ośmiotysięcznika?
*Próg 100 zł zawiera w sobie nagrody z niższych progów.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Wspinasz się z nami w górę - okno pogodowe nie oznacza, że wyprawa zamienia się w popołudniowy spacer. Pod rakami czyhają zdradliwe szczeliny, w każdej chwili może nas zaskoczyć lawina... Jesteśmy jednak zwarci i gotowi, bo do przodu popycha nas marzenie, w którym Ty współuczestniczysz!

Patronie - otrzymasz dedykowane zdjęcie ze szczytu lub z najwyższego punktu do którego uda mi się dotrzeć! Na odwrocie zdjęcia znajdziesz osobiste podziękowania za Twoją pomoc i wkład w rozwój mojej pasji. Chciałbym Cię również poznać osobiście - spotkajmy się prywatnie podczas festiwalu lub innego eventu związanego z górami! (szczegóły ustalimy indywidualnie).
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Góry stawiają nam nieme wyzwanie - musimy jednak być pełni pokory, bo o wejściu na szczyt decyduje sama Natura. Subskrybując tak wysoki próg, stajesz się moim opiekunem, aniołem stróżem - prawdziwym Mecenasem!

Oprócz nagród ze wszystkich progów, oferuję Ci również pełną konsultację sprzętową pod kątem wypraw górskich i wysokogórskich, a także pełnowymiarową konsultację organizacyjno – logistyczną. Skoro Ty chcesz być moim aniołem stróżem, pozwól że ja będę Twoim!
Dodatkowo, pozwól że odwdzięczę Ci się też wyjątkowym i niepowtarzalnym filmem z podziękowaniami z wyprawy. Będzie on dostępny wyłącznie dla Patronów.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Stało się - naprawdę wyruszamy we wspólną podróż! W podzięce za tak znaczny wkład w organizację wyprawy, chcę zaoferować Ci wspólny trekking do Base Campu podczas ekspedycji! Bądź z nami, gdy ruszymy - patrząc w niebo i rysujące się na horyzoncie szczyty. Przejdziesz z nami aż do Bazy, słuchając naszych opowieści, uczestnicząc w przygodzie, która dzięki Tobie jest możliwa! (patron pokrywa wyłącznie swoje koszty).

*Nagroda dostępna dla Patronów, którzy wsparli mnie przez co najmniej 3 miesiące
*Próg zawiera również nagrody ze wszystkich poprzednich progów
Zostań patronem

Najnowsi Patroni