Avatar użytkownika

Minecraft dla Asów

5
patronów
117 
miesięcznie
12 638 
łącznie
5
patronów
117 zł 12 638 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Twoje wsparcie jest dla nas niesamowicie ważne. Bardzo dziękujemy za Twoją pomoc - jak wie każdy minecraftowy AS, największe projekty zaczynają się od pojedynczych cegiełek. Wybierając tę wpłatę, umożliwiasz nam dalsze prowadzenie projektu, a sobie - naszą dozgonną wdzięczność! :)
9 zł miesięcznie
Wybierz 9 zł
1000 dostępnych miejsc
Łał! Dzięki kilku takim wpłatom nasz serwer będzie mógł naprawdę dobrze działać! Jesteś bardzo hojny, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni :) Dzięki takiej wpłacie współtworzysz ten serwer razem z nami, więc w podziękowaniu za Twoje wsparcie:
- zostaniesz wpisany na pamiątkową tablicę patronów na spawnie naszego serwera,
- otrzymasz dostęp do specjalnej biblioteki, którą co miesiąc będziemy poszerzać o nowe materiały, związane z naszym serwerem. Znajdziesz tam mapę naszego serwera survival, textury, które tworzymy na eventy, a także wiele, wiele innych!

Zostań naszym patronem już dziś!
18 zł miesięcznie
Wybierz 18 zł
296 dostępnych miejsc
Taką wpłatą nie tylko przyczyniasz się do naszego przetrwania - dzięki Tobie możemy planować przyszłość i rozwijać się dalej! Niesamowite!
W ramach podziękowań oferujemy to wszystko, co w poprzednich progach (choć naszą wdzięczność mnożymy x20 :)), a dodatkowo:
- wskazany przez Ciebie gracz "Minecrafta dla Asów" otrzyma specjalną, tęczową zbroję!
- będziesz mógł również wskazać gracza, którego blok działkowy zostanie zamieniony na beacon,
- raz w miesiącu będziemy robić zdjęcie na naszym serwerze, na którym będą widoczni administratorzy i wszyscy chętni patroni (lub wskazani przez nich gracze).

Jeszcze raz - dziękujemy!
45 zł miesięcznie
Wybierz 45 zł
99 dostępnych miejsc
Przy takim wsparciu możemy przenosić góry! Dzięki Tobie będziemy mogli spełniać marzenia - nasze i naszych Asów :)
Trudno opisać słowami, jak bardzo jesteśmy Ci wdzięczni, ale tak duża hojność oznacza, że masz wpływ na kształtowanie serwera. Dlatego, poza nagrodami ze wszystkich poprzednich progów:
- możesz stworzyć własnego NPC, z własnym questem/rolą, którą ma pełnić na serwerze,
- możesz wprowadzić jednego nowego sprzedawcę lub poszerzyć asortyment już istniejącego handlarza,

Dzię-ku-je-my!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Minecraft dla Asów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Minecraft dla Asów to projekt dla osób neuroatypowych (z autyzmem, ADHD, dysleksją). Bazując na badaniach naukowych, stworzyliśmy bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla AS-ów. Minecraft dla Asów rozwija, między innymi, kreatywność, umiejętności społeczne i pomaga nawiązać nowe znajomości!

Cześć! Z tej strony ekipa Minecrafta dla Asów. Miło nam, że tu zajrzeliście :) Chcielibyśmy Wam opowiedzieć o fajnym projekcie, który tworzymy dla niesamowitych ludzi - mamy nadzieję, że się Wam spodoba.

 

 


 

 

Czym jest Minecraft dla Asów?

Minecraft dla Asów to serwer w grze Minecraft, przeznaczony dla osób neuroatypowych  (z autyzmem dziecięcym, atypowym, Zespołem Aspergera, ADHD, ADD i dysleksją rozwojową, w tym dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią). Działamy od czerwca 2020 roku i od początku kierowaliśmy się jedną myślą: osoby ze spektrum neuroróżnorodności, nie inaczej niż neurotypowe, potrzebują bezpiecznego, przyjaznego miejsca, w którym będą mogły rozwijać się i poznawać swoich rówieśników, dzieląc się z nimi ulubionym hobby.

Niestety, Asy często spotykają się w internecie z dręczeniem, niezrozumieniem, wyśmiewaniem. Na wielu tradycyjnych serwerach Minecrafta osoby z trudnościami, te, które nie nadążają za innymi, albo po prostu takie, które funkcjonują trochę inaczej niż ich rówieśnicy, są izolowane, karane, usuwane z rozgrywki.

My wyznajemy zupełnie inne podejście.

Stworzyliśmy przestrzeń, w której zachęcamy graczy do wzajemnej pomocy, wsparcia i kontaktów. Wierzymy, że nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać, więc zawsze dążymy do rozmowy i wspólnego poszukiwania rozwiązań.

Serwer jest w całości family friendly – zespół moderatorów i helperów dba o bezpieczną i przyjazną atmosferę. Badania dowiodły, że tego typu serwery (jak amerykański Autcraft) mają pozytywny wpływ na swoich użytkowników – zwiększają ich pewność siebie i samoocenę, poczucie akceptacji, kreatywność, a także niektóre kompetencje poznawcze i emocjonalne.

 

Jak działamy?

Dążymy do maksimum bezpieczeństwa przy zapewnieniu przestrzeni do jak najskuteczniejszego rozwoju w sferze społecznej, emocjonalnej i poznawczej. Aha, to wszystko okraszamy solidną porcją dobrej zabawy! ;)

W związku z tym na nasz serwer obowiązują zapisy przez formularz: każde zgłoszenie jest sprawdzane indywidualnie. Nasz zespół techniczny dba o wysoki (i stale rosnący!) poziom zabezpieczeń.

Oprócz serwera w Minecrafcie, mamy również serwer Discord: aplikację służącą do rozmów tekstowych i głosowych, która pozwala naszym Asom na jeszcze lepszą komunikację. Gracze mogą tam rozmawiać o codziennych sprawach związanych z Minecraftem (i nie tylko).

 

Tryby gry

Na naszym serwerze działają trzy tryby gry:

 • survival: można na nim eksplorować świat, przeżywać najróżniejsze przygody (najlepiej w towarzystwie!), zdobywać i przetwarzać materiały. Nasz zespół uwielbia dobre historie, szczególnie te z morałem, w związku z czym na survivalu można znaleźć rozbudowany system "questów" - fabularnych zadań, zapewniających świetną rozrywkę. Gracze mogą pomóc między innymi Roszpunce, Marii Skłodowskiej-Curie czy Śpioszkowi. A to tylko część z licznych atrakcji!

 • kreatywny: tutaj każdy gracz otrzymuje swoją działkę, na której może budować dowolne obiekty. Badania pokazują, że zarówno swobodne budowanie w trybie kreatywnym, jak i eksploracja w trybie survival, polepsza pamięć i wyobraźnię przestrzenną!

 • event: tu zapraszamy graczy do różnych minigier, takich jak build battle - budowanie na czas. Okolicznościowo zamieniamy ten serwer w szczególne atrakcje - kiedyś gracze mieli okazję odwiedzić tutaj Hogwart!

 

 

Wydarzenia integracyjne

Regularnie organizujemy również wydarzenia integracyjne: spotkania, na których zapraszamy graczy do wspólnej zabawy, nakierowanej na współpracę i komunikację. Czasem są to najróżniejsze gry i zabawy, ale nasze Asy musiały już zmierzyć się z wieloma różnymi zadaniami, takimi jak bieg na orientację, pokonanie toru przeszkód w parach czy wspólne budowanie.

 

Warsztaty

Na naszym serwerze oferujemy również stale rozwijaną ofertę warsztatów psychologicznych, przeznaczonych przede wszystkim dla młodszych Asów. Są one tworzone przez studentów psychologii i pedagogiki, obecnie obejmują przede wszystkim warsztaty związane z pracą nad złością, jednak chcielibyśmy je w przyszłości rozszerzyć o warsztaty dotyczące asertywności, emocji czy komunikacji.

Warsztaty psychologiczne w Minecrafcie są wyjątkowe, ponieważ korzystając z medium, które dzieci lubią, i w którym czują się bezpiecznie, możemy dotrzeć do nich na zupełnie innym poziomie, niż w tradycyjnych metodach. Warto też dodać, że środowisko wirtualne stwarza nam zupełnie nowe, niesamowite możliwości. Chcemy je wykorzystać najlepiej, jak możemy!

 

Do czego wykorzystamy Twoje wsparcie?

Na początek - aby przetrwać i móc dalej stwarzać Asom przestrzeń do komunikacji i rozwoju.

Nasz projekt jest całkowicie darmowy dla użytkowników i utrzymuje się obecnie ze środków wolontariuszy, chcielibyśmy się jednak nie tylko utrzymać, ale także być w stanie rozwijać coraz lepiej i skuteczniej!

Chcielibyśmy:

 • ...aby nasz projekt dotarł do jak największej ilości ludzi, aby Asy z całej Polski mogły z niego skorzystać.

 • ...mieć gdzie je wszystkie pomieścić ;)

 • ...rozwijać się technicznie, aby tworzyć dla naszych graczy i ich rodziców wszelkie potrzebne rozwiązania.

 • ...rozwijać ofertę warsztatów psychologicznych, by jeszcze skuteczniej pomagać naszym cudownym Asom.

 • ...choć trochę wynagrodzić naszych wspaniałych wolontariuszy za ich wysiłek i czas - chociażby pizzą, na początek :)

 • ...stworzyć fundację, która da nam takie możliwości rozwoju tego projektu, o których teraz nawet jeszcze nie śnimy.

 

Dziękujemy, że dotarliście aż tutaj razem z nami. Zostań patronem już dziś i wyrusz razem z nami w dalszą podróż - każde, nawet najdrobniejsze wsparcie przybliży nas o krok do spełnienia marzeń :)

Cele Autora

Gramy dalej!
 • 250 zł miesięcznie
 • 133 zł brakuje
46%
Ta kwota to absolutne minimum niezbędne do przetrwania "Minecraft dla Asów". Pokrywa ona koszt maszyny, na której działa obecnie nasz serwer. Na tym poziomie możemy utrzymywać społeczną platformę dla kilkuset użytkowników i zapewniać trzy tryby rozgrywki (survival, event, kreatywny), a także tworzyć warsztaty i wydarzenia integracyjne, opierając się na pracy wolontariuszy. Słowem - działać dalej! :)
Nowa maszyna serwerowa
 • 800 zł miesięcznie
 • 683 zł brakuje
14%
Mierzymy wysoko, bo wierzymy, że wszystko jest możliwe! Regularne wpłaty tej wielkości pozwolą nam - już po 12 cyklach wpłat - zaoszczędzić na tyle, abyśmy mogli wykupić prywatną maszynę do utrzymywania serwera. Co by to dla nas oznaczało?
- zwiększenie miejsc na naszym serwerze do kilku tysięcy (już obecnie - w grudniu 2020 roku - mamy niemal 400 zgłoszonych uczestników),
- niezależność finansową: opłaty serwerowe spadłyby z setek do kilkudziesięciu złotych. Środki uzyskane od patronów moglibyśmy przeznaczyć na rozwój projektu, udoskonalenie opieki dla Asów, opłacenie nowych rozwiązań programistycznych, wynagrodzenie wolontariuszy czy marketing,
- zupełnie nowe opcje serwera; moglibyśmy dodać kolejne opcje gry (np. dodać następne mini-gry, kolejne światy, więcej ciekawych eventów i wydarzeń),
- moglibyśmy jeszcze lepiej dopasować nasz serwer do potrzeb Asów, inwestując w autorskie pluginy.

Taka kwota to dla nas marzenie. Wierzymy, że przy wsparciu dobrych ludzi każde marzenie można spełnić. Gdy uda nam się zrealizować ten cel, otworzą się przed nami niezwykłe możliwości!
Wynagrodzenie wolontariuszy
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 883 zł brakuje
5%
Na działanie i rozwój naszego serwera pracuje obecnie około 40 wolontariuszy, którzy pełnią przeróżne role. Mamy tu osoby od zadań administracyjnych i organizacyjnych - przeglądania formularzy, obsługi maili, organizacji pracy całej gry, ustalania kalendarza serwerowego czy działania w mediach społecznościowych. Nasz zespół techniczny dba o bezpieczeństwo serwera i jego prawidłowe działanie, wprowadza też nieustannie nowe rozwiązania: dzięki niemu mamy tu prywatne działki, handlarzy, modyfikacje chatu i wiele innych, niesamowitych rzeczy (ostatnio zespół pracuje nad wprowadzeniem "Minecrafta dla Asów" na urządzenia mobilne, aby stał się jeszcze bardziej dostępny). Moderatorzy i helperzy pilnują, aby rozgrywka na naszym serwerze odbywała się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze: pomagają graczom w razie problemów, wspierają przy rozwiązywaniu konfliktów, a także pilnują przestrzegania regulaminu. Nasza utalentowana ekipa budowlana tworzy przepiękne miejsca, z których mogą korzystać wszyscy gracze, między innymi podczas eventów (zbudowali już Miasteczko Halloween i wioskę Mikołaja, a także niezliczone ilości torów przeszkód, parkourów, świątyń, domków, a nawet UFO). Opiekunowie to studenci psychologii i pedagogiki, którzy tworzą i prowadzą innowacyjne warsztaty psychologiczne w Minecrafcie: korzystając z najnowszych badań, pomagają rozwijać się uczestnikom, tworząc ćwiczenia przeznaczone specjalnie dla naszego serwera.

Wszystkie te osoby pracują obecnie zupełnie za darmo, a bardzo chcielibyśmy kupić im pizzę chociaż raz na jakiś czas ;) Nasi wolontariusze poświęcają każdego tygodnia sporo czasu, aby nasz serwer działał na najwyższych obrotach i choć czasem chcieliby móc działać u nas jeszcze więcej, ograniczają ich możliwości finansowe. Jeśli uda nam się osiągnąć taki próg, wszystkie osoby z naszej ekipy, które chciałyby przeznaczyć na Minecraft dla Asów więcej czasu, będą mogły to zrobić. A wierzcie nam - pomysłów na rozwój nam nie brakuje! :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Minecraft dla Asów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech
Wojciech
45 zł
Anna Gumowska
Anna Gumowska
18 zł
Andrzej Wąs
Andrzej Wąs
18 zł
Ryszard Szeląg
Ryszard Szeląg
18 zł
Dorota Kaczmarek
Dorota Kaczmarek
18 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.