Minecraft dla Asów

W Patronite od 11.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1131

Liczba Patronów: 982

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
329 miesięcznie
9 273 łącznie
Minecraft dla Asów to projekt dla osób neuroatypowych (z autyzmem, ADHD, dysleksją). Bazując na badaniach naukowych, stworzyliśmy bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla AS-ów. Minecraft dla Asów rozwija, między innymi, kreatywność, umiejętności społeczne i pomaga nawiązać nowe znajomości!

O Autorze

Cześć! Z tej strony ekipa Minecrafta dla Asów. Miło nam, że tu zajrzeliście :) Chcielibyśmy Wam opowiedzieć o fajnym projekcie, który tworzymy dla niesamowitych ludzi - mamy nadzieję, że się Wam spodoba.

 

 


 

 

Czym jest Minecraft dla Asów?

Minecraft dla Asów to serwer w grze Minecraft, przeznaczony dla osób neuroatypowych  (z autyzmem dziecięcym, atypowym, Zespołem Aspergera, ADHD, ADD i dysleksją rozwojową, w tym dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią). Działamy od czerwca 2020 roku i od początku kierowaliśmy się jedną myślą: osoby ze spektrum neuroróżnorodności, nie inaczej niż neurotypowe, potrzebują bezpiecznego, przyjaznego miejsca, w którym będą mogły rozwijać się i poznawać swoich rówieśników, dzieląc się z nimi ulubionym hobby.

Niestety, Asy często spotykają się w internecie z dręczeniem, niezrozumieniem, wyśmiewaniem. Na wielu tradycyjnych serwerach Minecrafta osoby z trudnościami, te, które nie nadążają za innymi, albo po prostu takie, które funkcjonują trochę inaczej niż ich rówieśnicy, są izolowane, karane, usuwane z rozgrywki.

My wyznajemy zupełnie inne podejście.

Stworzyliśmy przestrzeń, w której zachęcamy graczy do wzajemnej pomocy, wsparcia i kontaktów. Wierzymy, że nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać, więc zawsze dążymy do rozmowy i wspólnego poszukiwania rozwiązań.

Serwer jest w całości family friendly – zespół moderatorów i helperów dba o bezpieczną i przyjazną atmosferę. Badania dowiodły, że tego typu serwery (jak amerykański Autcraft) mają pozytywny wpływ na swoich użytkowników – zwiększają ich pewność siebie i samoocenę, poczucie akceptacji, kreatywność, a także niektóre kompetencje poznawcze i emocjonalne.

 

Jak działamy?

Dążymy do maksimum bezpieczeństwa przy zapewnieniu przestrzeni do jak najskuteczniejszego rozwoju w sferze społecznej, emocjonalnej i poznawczej. Aha, to wszystko okraszamy solidną porcją dobrej zabawy! ;)

W związku z tym na nasz serwer obowiązują zapisy przez formularz: każde zgłoszenie jest sprawdzane indywidualnie. Nasz zespół techniczny dba o wysoki (i stale rosnący!) poziom zabezpieczeń.

Oprócz serwera w Minecrafcie, mamy również serwer Discord: aplikację służącą do rozmów tekstowych i głosowych, która pozwala naszym Asom na jeszcze lepszą komunikację. Gracze mogą tam rozmawiać o codziennych sprawach związanych z Minecraftem (i nie tylko).

 

Tryby gry

Na naszym serwerze działają trzy tryby gry:

 • survival: można na nim eksplorować świat, przeżywać najróżniejsze przygody (najlepiej w towarzystwie!), zdobywać i przetwarzać materiały. Nasz zespół uwielbia dobre historie, szczególnie te z morałem, w związku z czym na survivalu można znaleźć rozbudowany system "questów" - fabularnych zadań, zapewniających świetną rozrywkę. Gracze mogą pomóc między innymi Roszpunce, Marii Skłodowskiej-Curie czy Śpioszkowi. A to tylko część z licznych atrakcji!

 • kreatywny: tutaj każdy gracz otrzymuje swoją działkę, na której może budować dowolne obiekty. Badania pokazują, że zarówno swobodne budowanie w trybie kreatywnym, jak i eksploracja w trybie survival, polepsza pamięć i wyobraźnię przestrzenną!

 • event: tu zapraszamy graczy do różnych minigier, takich jak build battle - budowanie na czas. Okolicznościowo zamieniamy ten serwer w szczególne atrakcje - kiedyś gracze mieli okazję odwiedzić tutaj Hogwart!

 

 

Wydarzenia integracyjne

Regularnie organizujemy również wydarzenia integracyjne: spotkania, na których zapraszamy graczy do wspólnej zabawy, nakierowanej na współpracę i komunikację. Czasem są to najróżniejsze gry i zabawy, ale nasze Asy musiały już zmierzyć się z wieloma różnymi zadaniami, takimi jak bieg na orientację, pokonanie toru przeszkód w parach czy wspólne budowanie.

 

Warsztaty

Na naszym serwerze oferujemy również stale rozwijaną ofertę warsztatów psychologicznych, przeznaczonych przede wszystkim dla młodszych Asów. Są one tworzone przez studentów psychologii i pedagogiki, obecnie obejmują przede wszystkim warsztaty związane z pracą nad złością, jednak chcielibyśmy je w przyszłości rozszerzyć o warsztaty dotyczące asertywności, emocji czy komunikacji.

Warsztaty psychologiczne w Minecrafcie są wyjątkowe, ponieważ korzystając z medium, które dzieci lubią, i w którym czują się bezpiecznie, możemy dotrzeć do nich na zupełnie innym poziomie, niż w tradycyjnych metodach. Warto też dodać, że środowisko wirtualne stwarza nam zupełnie nowe, niesamowite możliwości. Chcemy je wykorzystać najlepiej, jak możemy!

 

Do czego wykorzystamy Twoje wsparcie?

Na początek - aby przetrwać i móc dalej stwarzać Asom przestrzeń do komunikacji i rozwoju.

Nasz projekt jest całkowicie darmowy dla użytkowników i utrzymuje się obecnie ze środków wolontariuszy, chcielibyśmy się jednak nie tylko utrzymać, ale także być w stanie rozwijać coraz lepiej i skuteczniej!

Chcielibyśmy:

 • ...aby nasz projekt dotarł do jak największej ilości ludzi, aby Asy z całej Polski mogły z niego skorzystać.

 • ...mieć gdzie je wszystkie pomieścić ;)

 • ...rozwijać się technicznie, aby tworzyć dla naszych graczy i ich rodziców wszelkie potrzebne rozwiązania.

 • ...rozwijać ofertę warsztatów psychologicznych, by jeszcze skuteczniej pomagać naszym cudownym Asom.

 • ...choć trochę wynagrodzić naszych wspaniałych wolontariuszy za ich wysiłek i czas - chociażby pizzą, na początek :)

 • ...stworzyć fundację, która da nam takie możliwości rozwoju tego projektu, o których teraz nawet jeszcze nie śnimy.

 

Dziękujemy, że dotarliście aż tutaj razem z nami. Zostań patronem już dziś i wyrusz razem z nami w dalszą podróż - każde, nawet najdrobniejsze wsparcie przybliży nas o krok do spełnienia marzeń :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Andrzej Wąs
Andrzej Wąs
Próg: 18 zł
Sebastian Piasecki
Sebastian Piasecki
Próg: 45 zł
Ryszard Szeląg
Ryszard Szeląg
Próg: 18 zł
Kinga Madej-Jagła
Kinga Madej-Jagła
Próg: 5 zł
Dorota Kaczmarek
Dorota Kaczmarek
Próg: 18 zł
Magdalena Wilkołazka
Magdalena Wilkołazka
Próg: 18 zł