Konwenty Południowe

W Patronite od 27.08.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 489

Liczba Patronów: 816

Zostań Patronem
Kup na prezent
20 patronów
1 205 miesięcznie
Profil redakcji Konwenty Południowe. Dzięki portalowi Patronite, możesz wspomóc nasze działania i sprawić, że będziemy w stanie dać z siebie jeszcze więcej dla Was. Wszystko zależy właśnie od ciebie!

O Autorze

Redakcja Konwentów Południowych na Dniach Fantastyki 2022

Jesteśmy redakcją, która powstała z pasji i potrzeby zapełnienia pewnej dziury powstałej w miejscu Anime.com.pl. Nikt nie planował, że zabrnie to tak daleko jak teraz. Zaczynaliśmy od prostego Fanpage, na którym udostępniane były luźne materiały informacyjne o wydarzeniach w pobliżu Krakowa. Dziś jesteśmy pełnoprawną redakcją, w której „pracuje” blisko 30 osób. Naszą misją jest informowanie o wydarzeniach popkulturalnych w tematyce mangi i anime, fantastyki, gier planszowych, komiksu czy e-sportu. Każdy z nas daje z siebie ile tylko się da, abyście mogli dostać najwyższej jakości materiał foto, wideo oraz pisemny. Bez żadnych przychodów z naszej pracy, której poświęcamy masę czasu, osiągnęliśmy punkt, w którym możemy nazwać się największym portalem o konwentach w naszym kraju. I wciąż chcemy dać z siebie jeszcze więcej!

I tutaj pojawiacie się Wy! Nasi odbiorcy. To Wy możecie sprawić, że będziemy w stanie sięgnąć jeszcze dalej. Rozwinąć nasz kanał na YouTube, dodać nowe, przydatne funkcjonalności na naszą stronę www, nagrywać lepszy materiał, robić lepsze zdjęcia czy wypuścić aplikację mobilną na nowe platformy. Tym, co nas powstrzymuje, są koszty. Wszystko idzie z naszych prywatnych środków, a przecież samo utrzymanie wszystkiego w działaniu kosztuje wcale niemałe pieniądze. Możecie nam pomóc, wpłacając symboliczną złotówkę (właściwie to pięć) lub więcej, co sprawi, że będziemy mogli zainwestować w rzeczy ważne i rozwojowe, na których skorzystacie Wy – nasi odbiorcy. Szczególnie że jesteśmy bardzo podatni na sugestie rozwojowe ;-).

W naszym kalendarzu/tabelce konwentów oraz w mapie konwentów znajdziecie prawie 1400 imprez od 2013 roku do dziś (stan na końcówkę roku 2022).

Przez ostatnie 9 lat napisaliśmy ponad 200 relacji z konwentów, dzięki którym możecie dowiedzieć się więcej o tym jak wyglądały te imprezy kiedyś i jak wyglądają dziś.

Na naszej stronie znajdziecie ponad 450 fotorelacji z wydarzeń w całym kraju, możesz zajrzeć i zobaczyć na własne oczy - o tutaj!

Nie brakuje nam też publicystyki, z której możesz się dowiedzieć ile zarabiają organizatorzy konwentów (choć to się powoli zmienia), jak wygląda praca redakcji oraz jak wydać własną książkę.

To jednak nie wszystko. Zapraszamy też na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziecie wideorelacje z imprez czy nagrania z konkursów cosplay. Poniżej zamieszczamy próbkę - wideorelację z Pyrkonu 2022.

 

Angażujemy się też społecznościowo, tworząc obecnie największy pod względem liczby użytkowników serwer Discord o konwentach w Polsce (i wciąż rośnie!), czy starając się przebić z konwentami do świadomości szerszej publiczności przez TikToka.

Jak widzicie, jest tego dużo, a my wciąż chcemy dać Wam więcej, dlatego liczymy na Wasze wsparcie w każdej formie.

To Wy decydujecie. My będziemy nadal dawać z siebie wszystko i z Waszą pomocą po prostu będziemy w stanie więcej niż tylko istnieć. A jeżeli chcecie po prostu dołączyć do naszej ekipy, to zapraszamy pod adresem:
https://konwenty-poludniowe.pl/redakcja/rekrutacja


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Merli
Merli
Próg: 20 zł
Watazka213
Watazka213
Próg: 50 zł
Vivianne
Vivianne
Próg: 50 zł
Adam Niedźwiecki
Adam Niedźwiecki
Próg: 5 zł
Nisha Grun
Nisha Grun
Próg: 5 zł