Mirek Czyżykiewicz

W Patronite od 10.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1345

Liczba Patronów: 1951

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
195 miesięcznie
4 810 łącznie
Mirosław j Czyżykiewicz – polski pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV (Sekcja Muzyki Rozrywkowej). Przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej.

O Autorze

Polski pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Mirek

 

Debiutował w swoim rodzinnym mieście w zespole "Ostatnia wieczerza w karczmie przeznaczonej do rozbiórki". Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1981-83) i Warszawie (1984-87), działał w studenckim ruchu artystycznym. Potem związany przez pewien czas z III Programem PR i programem "Zgryz" Macieja Zembatego.

Pierwsze jego wiersze zostały opublikowane w „Radarze” w roku 1986. W 1995 i 1996 brał udział w koncercie Kraina łagodności na festiwalu w Opolu.

Oprócz pisania własnych tekstów komponuje muzykę do wierszy Josifa Brodskiego, wykonuje też utwory Włodzimierza Wysockiego w polskich tłumaczeniach. Stale współpracuje z Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie oraz Studenckim Festiwalem Piosenki w Krakowie.

 

Artysta jest jednym z przedstawicieli nurtu polskiej poezji śpiewanej. W twórczości prezentuje refleksyjne podejście do życia jako do tematu. Do oceny jego postawy artystycznej reprezentatywne są opinie związane z wydaniem albumu Ave. Zauważono w wykonanych przez niego interpretacjach osobiste widzenie otoczenia, oryginalną publicystykę komentującą teraźniejszość, subtelne erotyki według własnych i cudzych tekstów, dopełnione autoironicznym stosunkiem do własnego nieporadnego wchodzenia w emocjonalną dojrzałość.

Laureat nagród, m.in. FAMA w 1986 i 1987, „Mateusza” – nagrody muzycznej Programu 3 Polskiego Radia w 1990 r., nagrody im. J. Kaczmarskiego (2004 jako pierwszy laureat).

 

W tym roku 1 marca Artysta obchodził swoje 60 - te Urodziny 

https://www.facebook.com/CzyzykiewiczMirek/videos/255512736128566

 

 

Objęcie patronatem twórczości Mirosława Czyżykiewicza pozwoli na przestrzeni trzech/czterech miesięcy  zbudować i stworzyć kompletne studio artystyczne i wyposażyć je w niezbędny sprzęt muzyczny, miksery, klawiatury, interfejsy, monitory, kontrolery i moduły dźwiękowe, a także niezbędne  programy DAW.
Suma ta stanie się jednocześnie fundamentem zaplecza technicznego, dzięki któremu możliwa będzie profesjonalna produkcja teledysków - na każdym jej etapie. Od reżyserii, scenografii, zdjęć, kręcenia ujęć, po montaż i postprodukcje.

Nie bez powodu studio zostało mianowane "artystycznym" nie będzie to tylko "muzyczna ostoja" w czasach pandemii ale kompletny projekt łączący, dźwięk, obraz, kolor i tekst.

Wyjątkowe "combo" twórcze ukryte w jednym człowieku  zyska dzięki Wam  miejsce z możliwościami na kolejne lata twórczości. 

Dzięki Waszemu patronatowi, będzie mógł również ruszyć projekt literacki, którego celem jest publikacja wierszy  Mirka w formie  zbioru, opatrzonego jego autorskimi pracami graficznymi i malarskimi.
Wszystkie projekty muzyczne (produkcja, nagrania, mix, etc) wizualne (zdjęcia, reżyseria, ujęcia, montaż, postprodukcja etc.) literackie (skład, przygotowanie do druku etc.) oraz graficzne (poligrafia, plakaty) będą mogły powstawać w jednym miejscu i przy użyciu profesjonalnego sprzętu gwarantującego najlepszą jakość prac. Ostatecznie podarujemy wszystkim Państwu niezależnie, od progu który wybierzecie, by wesprzeć swojego Autora, Muzykę, Obraz i Słowo - z nadzieją, że to się jeszcze komuś przyda i posłuży.

Ostatnim celem na ten moment, to promocja i marketing. Także rozbudowa strony www oraz kanałów dzięki którym możemy się z Państwem komunikować, widzieć i współdzielić przestrzeń. Takie działania promocyjne - oparte o krótkoterminowe i długoterminowe  cele, pozwolą nam dotrzeć do wielu nowych Słuchaczy, zwiększyć zasięg odbioru Mirka również w młodszych grupach wiekowych. Im większy zasięg działania, tym lepiej dla wszystkich.
Uruchomimy też w ramach tego celu sklep z płytami i koszulkami , w którym będzie można nabyć wszystkie płyty z repertuaru Mirka.
Bardzo często otrzymujemy od Was pytania o płyty, głównie o AVE - do której w tej chwili nie mamy dostępu, niemniej jednak zrobimy wsztsko, by płyty stały się znów ogólnodostępne.

Będziemy na bieżąco rozwijać portal i przekazywać Państwu najnowsze wieści dotyczące planowanych prac. Każdy patron otrzyma dostęp do GRUPY na Facebooku na której będziemy udostępniać nigdzie wcześniej niepublikowane materiały zza tzw. "kulis" będą tam zarejestrowane koncerty, zdjęcia i nagrania ze studia. Będzie można poruszać tematy, które Państwa interesują. Chcemy, by kanał Mirka był tworzony razem z Państwem. Wobec tego będziecie mieli możliwość wpływu na nasze propozycje, a my z kolei będziemy uważnie słuchać Państwa sugestii i potrzeb. Kilka słów, które powinni Państwo przeczytać przed jakąkolwiek wpłatą, tak by wszystko było w pełni transparentne.

Z kwoty, którą wpłaca Patron, portal patronite potrąca jedynie należną im prowizję, VAT od niej oraz prowizję tzw. Operatora Płatności (PayPal lub tPay). W porównaniu z innymi metodami wspierania internetowych twórców suma tych obciążeń jest bardzo niska, Patronite jest pod tym względem jednym z najbardziej przyjaznych Autorom serwisów.

UWAGA! Wartości prowizji Operatorów zmieniają się w zakresie ok. 0,5% - zawsze aktualne dane znajdują się w sekcji Tabela prowizji.

W przypadku prowizji Patronite sprawa jest prosta: jej wysokość wynosi 6,5%, doliczamy do niej także VAT (wynosi więc łącznie ok. 8%). Dla wpłaty 10 zł, nasza prowizja wyniesie więc 0,65 zł, a VAT – dodatkowo 0,15 zł; suma prowizji zamknie się więc w kwocie 0,80 zł.

Prowizje Operatora Płatności to konkretne stawki i zależą od łącznych obrotów, które Patronite realizuje w oparciu o daną usługę: im te obroty są wyższe, tym stawka jest niższa (ważne: nie zależą od wysokości Państwa wpłaty).

w przypadku tPay prowizja wynosi obecnie 0,75% wpłacanej kwoty. Dla wcześniejszego przykładu z 10 zł byłoby to zatem 0,075 zł
iMoje umożliwia Patronom cykliczne wsparcie z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Wyróżnia go niska prowizja operatora, która wynosi zaledwie 1% od zadeklarowanej kwoty; dla 10 zł byłoby to zatem 0,10 zł.
PayPal od każdej transakcji nalicza prowizję w wysokości 0,80 zł plus (w tym momencie) 2,9% od wpłacanej kwoty; dla 10 zł byłoby to zatem 1,09 zł.
w przypadku MangoPay prowizja wynosi 3.1% + 1.2 zł, zatem pobrana kwota wyniesie: 1,51 zł
W przypadku niskich kwot, stałe fragmenty prowizji PayPal i MangoPay znacznie zawyżają kwotę prowizji, przy wyższych kwotach progów różnica nieco się zmniejsza.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ola Kaiper
Ola Kaiper
Próg: 20 zł
Paweł Kowalski
Paweł Kowalski
Próg: 100 zł
Konrad Obszyński
Konrad Obszyński
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 75 zł
Wojciech Kass
Wojciech Kass
Próg: 50 zł