Avatar użytkownika

Mistycyzm Popkulturowy

163
patronów
3 340 
miesięcznie
82 535 
łącznie
163
patronów
3 340 zł 82 535 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki za czynienie mojej pracy odrobinę łatwiejszą.
10 zł miesięcznie
Przedpremierowy dostęp do nowych materiałów.
25 zł miesięcznie
Przedpremierowy dostęp do nowych materiałów ORAZ dostęp do ekskluzywnych miniwideoesejów (4-7 minut) wyłącznie dla Was.
50 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Otrzymasz przedpremierowy dostęp do każdej mojej blognotki + wszystkie inne bonusy, jakie tylko przyjdą mi do głowy + możliwość wskazania mi tematu do napisania notki (raz na miesiąc) z poniższymi zastrzeżeniami:

- musi to być notka "recenzyjna" mająca na celu krytyczne spojrzenie na jakieś konkretne dzieło popkultury
- wspomniane dzieło musi być na tyle zwięzłe, bym miał fizyczną możliwość zapoznania się z nim (nie dam rady w miesiąc przeczytać jedenastotomowej sagi fantasy, ani obejrzeć ośmiu sezonów serialu).
- dzieło to nie może również swoją tematyką i poziomem wykonania obrażać rozumu i godności człowieka
- z oczywistych względów cena tego dzieła nie może przekraczać kwoty pięćdziesięciu polskich złotych. Oczywiście musi być również możliwe do zakupu lub pozyskania w inny legalny sposób w zrozumiałym dla mnie języku (polskim lub angielskim).

W wypadku gdy dane dzieło nie spełnia jedno lub kilku warunków wymienionych wyżej wciąż pozostaje możliwość negocjacji z zastrzeżeniem, że mam prawo taką propozycję odrzucić. Notka powstanie w przeciągu trzech miesięcy.

75 zł miesięcznie
Przedpremierowy dostęp do nowych materiałów ORAZ dostęp do ekskluzywnych miniwideoesejów (4-7 minut) wyłącznie dla Was. Poza tym wasze nazwisko/pseudonim zostanie wymienione w napisach końcowych jako „specjalne podziękowania” oczywiście jeśli wyrazicie na to zgodę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mistycyzm Popkulturowy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wideoeseistyka z pogranicza kultury popularnej, filozofii i nauk społecznych.

Mistycyzm Popkulturowy to multimedialny projekt autorstwa Michała Ochnika – blogera, pisarza, scenarzysty, felietonisty, podcastera i, ostatnio, YouTubera – który rozpoczął swój żywot w 2010 roku. Początkowo wyłącznie jako blog o kulturze popularnej, z czasem jednak fascynacje autora zaczęły sięgać znacznie dalej, by ostatecznie okrzepnąć jako dziwaczna plątanina filozofii, polityki, kultury masowej, filologii oraz sztuki wyrażanej zarówno w formie memów i krótkich wpisów na fanpage’u, jak i nieco bardziej konwencjonalnej publicystyki, twórczości literackiej, scenopisarskiej i wideoeseistycznej.

A pisząc nieco bardziej po ludzku – robię rzeczy dziwne. I ciekawe. Przynajmniej dla mnie.

No cóż, w każdym razie rzeczy, które ciekawią mnie konkretnie. Czasami jest to badanie najbardziej egzotycznych zakątków popkultury, czasami dogłębne analizowanie prac filozoficznych starych dziadów o długich, siwych brodach, a najczęściej – wszystko to równocześnie. Najwyraźniej wychodzi z tego na tyle interesujący miszmasz, by przez te wszystkie lata udało mi się zebrać całkiem pokaźne grono obserwujących mnie osób. Zawsze cieszyło mnie, że moja działalność zostawia w ludziach jakiś ślad i dopóki ten ślad jest pozytywny, dopóty będę działał dalej.

W tym momencie głównym przedmiotem mojej działalności – nie licząc fanpage’a – jest wideoeseistyka. To coś, co robię już od dwóch lat i zdecydowanie podoba mi się ta forma ekspresji. I, z tego co mówią mi statystyki, do bardzo wielu osób taka forma najzwyczajniej w świecie przemawia. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie dotyczy to wszystkich, więc zawsze staram się przygotowywać czysto tekstową wersję swoich prac dla osób, które nie mogą albo po prostu nie chcą (co jest jak najbardziej okej!) oglądać i słuchać długich filmików na YouTube.

Cele Autora

Całościowe Riverdale
  • 2 137 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ludzie już od jakiegoś czasu podpuszczają mnie, bym to zrobił... Riverdale to niesławny młodzieżowy serial telewizyjny z 2017 roku, znany z surrealistycznej fabuły nieskrępowanej takimi rzeczami jak ramy narracyjne, zdrowy rozsądek czy artystyczna powściągliwość. Do dnia dzisiejszego jestem święcie przekonany, że ten serial istnieje wyłącznie w warstwie meta, jako garść fotosów i nagłówków sfabrykowanych przez pracowników medialnych. Jeśli jednak Riverdale faktycznie istnieje i mam wystawić mój mózg na jego działanie, nie zrobię tego za darmo.

Po osiągnięciu celu zobowiązuję się oglądać jeden odcinek serialu dziennie i publikować na moim fanpage'u relację z oglądania (streszczenie plus opinia). Wszystkie wpisy archiwizował będę również na bieżąco w oddzielnym poście na Patronite.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mistycyzm Popkulturowy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Lena Modzelewska
Lena Modzelewska
25 zł
Pola Zart
Pola Zart
5 zł
Maciej Krawczyk
Maciej Krawczyk
25 zł
Martyna  Łysakiewicz
Martyna Łysakiewicz
25 zł
Piotr Marciniak
Piotr Marciniak
75 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.