Avatar użytkownika

Mistycyzm Popkulturowy

159
patronów
3 305 
miesięcznie
85 985 
łącznie
159
patronów
3 305 zł 85 985 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki za czynienie mojej pracy odrobinę łatwiejszą.
10 zł miesięcznie
Przedpremierowy dostęp do nowych materiałów.
25 zł miesięcznie
Przedpremierowy dostęp do nowych materiałów ORAZ dostęp do ekskluzywnych miniwideoesejów (4-7 minut) wyłącznie dla Was.
50 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Otrzymasz przedpremierowy dostęp do każdej mojej blognotki + wszystkie inne bonusy, jakie tylko przyjdą mi do głowy + możliwość wskazania mi tematu do napisania notki (raz na miesiąc) z poniższymi zastrzeżeniami:

- musi to być notka "recenzyjna" mająca na celu krytyczne spojrzenie na jakieś konkretne dzieło popkultury
- wspomniane dzieło musi być na tyle zwięzłe, bym miał fizyczną możliwość zapoznania się z nim (nie dam rady w miesiąc przeczytać jedenastotomowej sagi fantasy, ani obejrzeć ośmiu sezonów serialu).
- dzieło to nie może również swoją tematyką i poziomem wykonania obrażać rozumu i godności człowieka
- z oczywistych względów cena tego dzieła nie może przekraczać kwoty pięćdziesięciu polskich złotych. Oczywiście musi być również możliwe do zakupu lub pozyskania w inny legalny sposób w zrozumiałym dla mnie języku (polskim lub angielskim).

W wypadku gdy dane dzieło nie spełnia jedno lub kilku warunków wymienionych wyżej wciąż pozostaje możliwość negocjacji z zastrzeżeniem, że mam prawo taką propozycję odrzucić. Notka powstanie w przeciągu trzech miesięcy.

75 zł miesięcznie
Przedpremierowy dostęp do nowych materiałów ORAZ dostęp do ekskluzywnych miniwideoesejów (4-7 minut) wyłącznie dla Was. Poza tym wasze nazwisko/pseudonim zostanie wymienione w napisach końcowych jako „specjalne podziękowania” oczywiście jeśli wyrazicie na to zgodę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mistycyzm Popkulturowy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wideoeseistyka z pogranicza kultury popularnej, filozofii i nauk społecznych.

Mistycyzm Popkulturowy to multimedialny projekt autorstwa Michała Ochnika – blogera, pisarza, scenarzysty, felietonisty, podcastera i, ostatnio, YouTubera – który rozpoczął swój żywot w 2010 roku. Początkowo wyłącznie jako blog o kulturze popularnej, z czasem jednak fascynacje autora zaczęły sięgać znacznie dalej, by ostatecznie okrzepnąć jako dziwaczna plątanina filozofii, polityki, kultury masowej, filologii oraz sztuki wyrażanej zarówno w formie memów i krótkich wpisów na fanpage’u, jak i nieco bardziej konwencjonalnej publicystyki, twórczości literackiej, scenopisarskiej i wideoeseistycznej.

A pisząc nieco bardziej po ludzku – robię rzeczy dziwne. I ciekawe. Przynajmniej dla mnie.

No cóż, w każdym razie rzeczy, które ciekawią mnie konkretnie. Czasami jest to badanie najbardziej egzotycznych zakątków popkultury, czasami dogłębne analizowanie prac filozoficznych starych dziadów o długich, siwych brodach, a najczęściej – wszystko to równocześnie. Najwyraźniej wychodzi z tego na tyle interesujący miszmasz, by przez te wszystkie lata udało mi się zebrać całkiem pokaźne grono obserwujących mnie osób. Zawsze cieszyło mnie, że moja działalność zostawia w ludziach jakiś ślad i dopóki ten ślad jest pozytywny, dopóty będę działał dalej.

W tym momencie głównym przedmiotem mojej działalności – nie licząc fanpage’a – jest wideoeseistyka. To coś, co robię już od dwóch lat i zdecydowanie podoba mi się ta forma ekspresji. I, z tego co mówią mi statystyki, do bardzo wielu osób taka forma najzwyczajniej w świecie przemawia. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie dotyczy to wszystkich, więc zawsze staram się przygotowywać czysto tekstową wersję swoich prac dla osób, które nie mogą albo po prostu nie chcą (co jest jak najbardziej okej!) oglądać i słuchać długich filmików na YouTube.

Cele Autora

Całościowe Riverdale
  • 2 137 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ludzie już od jakiegoś czasu podpuszczają mnie, bym to zrobił... Riverdale to niesławny młodzieżowy serial telewizyjny z 2017 roku, znany z surrealistycznej fabuły nieskrępowanej takimi rzeczami jak ramy narracyjne, zdrowy rozsądek czy artystyczna powściągliwość. Do dnia dzisiejszego jestem święcie przekonany, że ten serial istnieje wyłącznie w warstwie meta, jako garść fotosów i nagłówków sfabrykowanych przez pracowników medialnych. Jeśli jednak Riverdale faktycznie istnieje i mam wystawić mój mózg na jego działanie, nie zrobię tego za darmo.

Po osiągnięciu celu zobowiązuję się oglądać jeden odcinek serialu dziennie i publikować na moim fanpage'u relację z oglądania (streszczenie plus opinia). Wszystkie wpisy archiwizował będę również na bieżąco w oddzielnym poście na Patronite.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mistycyzm Popkulturowy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
25 zł
Daniel Mendalka
Daniel Mendalka
50 zł
Elżbieta Maria Janik
Elżbieta Maria Janik
5 zł
D W (Tarnum)
D W (Tarnum)
10 zł
Gosia Piszczyńska
Gosia Piszczyńska
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.