Strefa Patrona:

Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
9

patronów

70 zł

miesięcznie

1405 zł

łącznie

Blog popkulturowy o wszystkim po trochu, ze szczególnym uwzględnieniem klasycznych kreskówek Warner Bros.

ZOSTAŃ PATRONEM

O Autorze

Kim jestem

Pisarzem, blogerem i scenarzystą komiksowym - by wymienić tylko te najważniejsze obszary mojej działalności. Jeśli widzieliście gdzieś w internecie komiks Powrót Pana Kleksa albo szczegółową biografię Tommy'ego z Power Rangers - to wiedzcie, że stoję za tym ja. W przeszlości współpracowałem z takimi portalami jak Esensja, Gildia, KZ - Magazyn komiksowy, NaEkranie oraz wieloma innymi. Moje teksty przeczytać można również na blogu Jawne Sny oraz w nieistniejącym już magazynie dla graczy LAG. Wraz z Kamilem Boettcherem stworzyłem kilka komiksów internetowych - między innymi wspomniany wyżej Powrót Pana Kleksa, który jest chyba moim najpopularniejszym dotąd dziełem. W drugiej połowie 2016 roku nakładem wydawnictwa Genius Creations ukaże się moja debiutancka powieść Zima. 


O blogu

Mistycyzm Popkulturowy to regularnie aktualizowany blog o tematyce popkulturowej - znajdziecie tam wszystko, od obszernych notek o filmach Marvela po szczegółowe strzeszczenia i analizy kolejnych serii Power Rangers. Moją specjalnością jest tak zwana archeologia popkulturowa - notki przedstawiające historię powstania oraz kontekst kulturowy wielu klasycznych dzieł kultury popularnej, najczęściej animacji studia Warner Bros. oraz innych produkcji animowanych sprzed pół wieku. Jeśli interesuje Was tożsamość rodziców Hyzia, Dyzia i Zyzia - mam o tym notkę. Jeśli chcecie wiedzieć, czemu Myszka Miki nie jest Królikiem Oswaldem - dowiecie się tego na moim blogu.

 

Integralną częścią bloga jest również jego fanpage na Facebooku, wokół którego w ciągu kilku ostatnich lat narosła bardzo sympatyczna społeczność fajnych, inteligentnych (i niekiedy piekielnie sarkastycznych, ale to drobiazg) ludzi. Zamieszczam tam linki, newsy i informacje, które uznałem za interesujące, a także mikronotki, które - z różnych względów - nie doczekały się pełnometrażowego rozwinięcia.


Wpłaty

Żeby było jasne - wszystkie pozyskane za pośrednictwem Patronite fundusze zostaną przeznaczone tylko i wyłącznie na rozwój bloga. Nie traktuję tej inicjatywy jako okazji do zarobku, tylko sposób na to, by moja praca stała się odrobinę łatwiejsza. Od samego początku mojej blogowej działalności przyjąłem zasadę nieprzyjmowania jakichkolwiek materiałów od wydawców (egzemplarzy recenzenckich, gratisów, gadżetów promocyjnych) i trzymam się tego do dziś. To niestety oznacza, że wszystkie opisywane i recenzowane przeze mnie rzeczy - książki, filmy, gry, komiksy, słuchowiska - muszę pozyskiwać samodzielnie. Patronite ma mi w zamierzeniu posłużyć do pokrycia przynajmniej pewnej części kosztów. Jestem realistą, nie spodziewam się kokosów - ale jeśli dzięki Wam uda mi się przeczyać/obejrzeć/zagrać w jedną rzecz więcej, odpowiednio dostaniecie o jedną notkę więcej. Jeśli cenicie moją pisaninę i uważacie, że warto w nią zainwestować - oraz jesteście w sytuacji finansowej, w której możecie sobie pozwolić na taką "fanaberię" - rzućcie mi kilka zlotych na tacę. 

 

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 0
Dzięki! Czynisz moją blogową działalność odrobinę łatwiejszą.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 5
Limit: 0
Otrzymasz przedpremierowy dostęp do każdej mojej blognotki + wszystkie inne bonusy, jakie tylko przyjdą mi do głowy.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 3
Otrzymasz przedpremierowy dostęp do każdej mojej blognotki + wszystkie inne bonusy, jakie tylko przyjdą mi do głowy + możliwość wskazania mi tematu do napisania notki (raz na miesiąc) z poniższymi zastrzeżeniami:

- musi to być notka "recenzyjna" mająca na celu krytyczne spojrzenie na jakieś konkretne dzieło popkultury
- wspomniane dzieło musi być na tyle zwięzłe, bym miał fizyczną możliwość zapoznania się z nim (nie dam rady w miesiąc przeczytać jedenastotomowej sagi fantasy, ani obejrzeć ośmiu sezonów serialu).
- dzieło to nie może również swoją tematyką i poziomem wykonania obrażać rozumu i godności człowieka
- z oczywistych względów cena tego dzieła nie może przekraczać kwoty pięćdziesięciu polskich złotych. Oczywiście musi być również możliwe do zakupu lub pozyskania w inny legalny sposób w zrozumiałym dla mnie języku (polskim lub angielskim).

W wypadku gdy dane dzieło nie spełnia jedno lub kilku warunków wymienionych wyżej wciąż pozostaje możliwość negocjacji z zastrzeżeniem, że mam prawo taką propozycję odrzucić. Notka powstanie w przeciągu trzech miesięcy.

Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz