Mistycyzm Popkulturowy

W Patronite od 04.02.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 356

Liczba Patronów: 239

Zostań Patronem
Kup na prezent
83 patronów
1 450 miesięcznie
24 415 łącznie
Wideoeseistyka z pogranicza kultury popularnej, filozofii i nauk społecznych.

O Autorze

Mistycyzm Popkulturowy to multimedialny projekt autorstwa Michała Ochnika – blogera, pisarza, scenarzysty, felietonisty, podcastera i, ostatnio, YouTubera – który rozpoczął swój żywot w 2010 roku. Początkowo wyłącznie jako blog o kulturze popularnej, z czasem jednak fascynacje autora zaczęły sięgać znacznie dalej, by ostatecznie okrzepnąć jako dziwaczna plątanina filozofii, polityki, kultury masowej, filologii oraz sztuki wyrażanej zarówno w formie memów i krótkich wpisów na fanpage’u, jak i nieco bardziej konwencjonalnej publicystyki, twórczości literackiej, scenopisarskiej i wideoeseistycznej.

A pisząc nieco bardziej po ludzku – robię rzeczy dziwne. I ciekawe. Przynajmniej dla mnie.

No cóż, w każdym razie rzeczy, które ciekawią mnie konkretnie. Czasami jest to badanie najbardziej egzotycznych zakątków popkultury, czasami dogłębne analizowanie prac filozoficznych starych dziadów o długich, siwych brodach, a najczęściej – wszystko to równocześnie. Najwyraźniej wychodzi z tego na tyle interesujący miszmasz, by przez te wszystkie lata udało mi się zebrać całkiem pokaźne grono obserwujących mnie osób. Zawsze cieszyło mnie, że moja działalność zostawia w ludziach jakiś ślad i dopóki ten ślad jest pozytywny, dopóty będę działał dalej.

W tym momencie głównym przedmiotem mojej działalności – nie licząc fanpage’a – jest wideoeseistyka. To coś, co robię już od dwóch lat i zdecydowanie podoba mi się ta forma ekspresji. I, z tego co mówią mi statystyki, do bardzo wielu osób taka forma najzwyczajniej w świecie przemawia. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie dotyczy to wszystkich, więc zawsze staram się przygotowywać czysto tekstową wersję swoich prac dla osób, które nie mogą albo po prostu nie chcą (co jest jak najbardziej okej!) oglądać i słuchać długich filmików na YouTube.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
hansinowski
hansinowski
Próg: 10 zł
Marek Urbaniak
Marek Urbaniak
Próg: 25 zł
Martyna Makosa
Martyna Makosa
Próg: 10 zł
Bartosz Mierzejewski
Bartosz Mierzejewski
Próg: 10 zł
Paweł Pawlik
Paweł Pawlik
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł