W Patronite od 21.11.2017

Fundacja Młodzi dla Młodych powstała w wyniku trzech lat działania Centrum Młodzieżowego w Pabianicach, założonego przez Dobromira Makowskiego. Fundację tworzy zespół osób w różnym wieku począwszy od szkół gimnazjalnych po Szkoły Wyższe. Głównym celem projektu jest wspieranie młodych ludzi by mogli wykorzystywać swój potencjał i rozwijać siebie

O Autorze

Fundacja Młodzi dla Młodych powstała w wyniku trzech lat działania Centrum Młodzieżowego w Pabianicach, założonego przez Dobromira Makowskiego. Fundację tworzy zespół osób w różnym wieku począwszy od szkół gimnazjalnych po Szkoły Wyższe.  Głównym celem projektu jest wspieranie młodych ludzi by mogli wykorzystywać swój potencjał i rozwijać  siebie.

 

NASZA MISJA

Badania wykazują, że coraz większa ilość młodych ludzi żyje w depresji, która jest wynikiem niezrozumienia świata, który tworzą dorośli. Żyjemy w czasach coraz większego braku wrażliwości, obudowani murami materializmu i egoizmu zapominamy, iż jesteśmy stworzeni aby kochać.

Statystyki wołają na alarm gdyż coraz więcej młodych ludzi rezygnuje z życia, samobójstwo traktując jako sposób rozwiązania problemu.
Młodzi dla młodych. Jako młodzi ludzie pracujący na terenie miasta Pabianic, chcemy pozostawiać jedną myśl. Jest dla Ciebie nadzieja! Pragniemy pokazywać młodemu społeczeństwu naszego miasta (i nie tylko), że mają wpływ na to jak będzie wyglądało ich życie za kilka lat.

Kiedyś ktoś ofiarował nam swoją nadzieję. Dziś to my ofiarujemy ją innym.

 

Nasze dotychczas zrealizowane projekty, oraz realizowane cyklicznie:
 

 

- Wigilia dla najbiedniejszych ludzi z miasta

- Sylwester dla młodzieży bez alkoholu

- Kościół na kołach - misja chrześcijańska dla ludzi mieszkających po za granicami Polski

- Kampania przeciw dopalaczom

- Świetlica środowiskowa

- Siłownia

- Chillout na Starówce

- Obozy młodzieżowe

-wakacyjny projekt - Zapytaj tatę czy 100 bierze na klatę - 

- Otwarcie domu reeadaptacyjnego dla osób uzależnionych i bezdomnych

- Niedzielne spotkania z ewangelią dla osób bezdomnych na których wydawana jest ciepła zupa

- pierwszy etap remontu nowej siedziby Fundacji - Chrześcijańskie Centrum RAMPA

 

 

Wspólnie tworzyliśmy z :
- Grupa historyczno - edukacyjna Szare Szeregi

- Nasz Dom Dzieciątka Jezus. Dom Dziecka w Rudniku Nad Sanem

- Dom Samotnej Matki w Łodzi

- Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Porszewicach

- Kościół Uliczny w Warszawie - www.koscioluliczny.pl

 

https://www.facebook.com/centrummlodziezowe/

http://mlodzidlamlodych.org.pl

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)