Avatar użytkownika

Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów

14
patronów
655 
miesięcznie
14
patronów
655 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bo jesteście z nami oraz identyfikujecie się z naszą działalnością!
10 zł miesięcznie
Okazujecie zwiększone zainteresowanie naszą działalnością! Dziękujemy!
20 zł miesięcznie
Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc w rozwoju naszego projektu!
50 zł miesięcznie
Ta kwota to znaczące wsparcie naszej inicjatywy działającej dla lokalnej społeczności, a w przyszłości być może dla pasjonatów z całego kraju!
100 zł miesięcznie
Twoje wsparcie przerasta nasze najśmielsze oczekiwania... Od tego progu każdy Patron otrzymuje dostęp do prywatnej Grupy na Facebook'u dysponując ekskluzywnym dostępem do niepublikowanych treści związanych z rozwojem projektu! Będziesz wiedział to piszczy w projekcie i jakie ma plany bądź co będzie realizować w najbliższej przyszłości.
150 zł miesięcznie
Wspaniała kontrybucja w projekt MMGiK! Dziękujemy i jednocześnie oferujemy Tobie lub Twojej firmie przestrzeń, w grafice tytułowej na Facebook'u oraz na naszej stronie internetowej! Stając się naszym Patronem Strategicznym możesz być pewien, że Twoje logo będzie wyeksponowane właściwie i zobaczą je tysiące osób miesięcznie! Dodatkowo otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebook'u dysponując ekskluzywnym dostępem do niepublikowanych treści związanych z rozwojem projektu! Będziesz wiedział to piszczy w projekcie i jakie ma plany bądź co będzie realizować w najbliższej przyszłości.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
5 dostępnych miejsc
Ten poziom wsparcia kierowany jest dla podmiotów pragnących pokazać się jako mecenasi wyjątkowego projektu kulturalnego, zwiększyć poziom swojego "Social Responsibility".

Dlaczego warto identyfikować swoją markę/firmę z MMGiK?

To wyjątkowy na mazowszu, jakościowy projekt muzeum komputerów oraz elektronicznej rozrywki, który działa już 3 lata w przestrzeni publicznej, zdobywając uznanie społeczności oraz pierwsze nagrody rangi regionalnej. Mamy pasję, ambicję i cele, które chcemy realizować i stale się rozwijać. Warto być częścią naszego sukcesu.

Dlaczego warto zostać Patronem/Inwestorem Founders?
W związku z ograniczeniem opisu progu, więcej informacji uzyskasz pod adresem https://mmgik.org/founders

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Ratujemy od zapomnienia urządzenia, które na początku lat 90-tych były marzeniem społeczeństwa, a które obecnie skazane są na powolne wymarcie. 30 lat temu dawały nam rozrywkę, a dziś mało kto pamięta o ich wkładzie w nasze życie. W MMGiK codziennie kultywujemy pamięć o niepowtarzalnych wynalazkach!

Cześć!

Mam na imię Konrad i od 2007 roku z przerwami kolekcjonuję komputery, podzespoły oraz gry i czasopisma komputerowe, ze złotej epoki branży IT - lat 80/90-tych i późniejszych.

Na początku 2020 roku postanowiłem nie zwlekać dłużej i zrealizować swoje największe marzenie - dzielić się wiedzą i entuzjazmem, pokazując, że stara technologia warta jest prezentowania i bawi nie mniej niż kiedyś!

Aktualnie ratuję od zapomnienia i utylizacji urządzenia, które na początku lat 90-tych były marzeniem społeczeństwa (oraz moim!), a które obecnie skazane są na powolne wymarcie. 30 lat temu dawały nam rozrywkę, a dziś mało kto pamięta o ich wkładzie w nasze życie. Ja pamiętam i kultywuję pamięć o niepowtarzalnych technologicznych wynalazkach.

MMGiK.org z Perłą Mazowsza 2021 w kategorii Kultura MMGiK.org na finałowej gali konkursu Perły Mazowsza 2021

 

Czym się zajmuję:

  • Naprawiam - o ile uszkodzenia nie są nieodwracalne, a części zamienne dostępne,
  • Odnawiam - doprowadzamy do stanu jak najbliższemu fabryce (refurbish),
  • Kolekcjonuję i konfekcjonuję podzespoły komputerowe - główne procesory oraz karty graficzne,
  • UWIELBIAM pisać i tworzyć treści o tematyce komputerowo-growej!

Spójrz tylko na wyjątkowe kalendarium jakie powstało z niewielkiej części naszych wpisów na Facebook'u!

Plany?

Po DWÓCH latach działalności, PIĘCIU zorganizowanych wydarzeniach (oraz kolejnych w drodze!) oraz zdobyciu prestiżowej Perły Mazowsza 2021 w kategorii Kultura, chcemy dalej się rozwijać z jeszcze większym rozmachem.

Chcemy otworzyć się na społeczność i przygotować ekspozycję naszego sprzętu w samym Milanówku. Będziemy zabiegać o rejestrację fundacji, pozyskanie dotacji oraz dalszy rozwój projektu aż do jego pełnego zalegalizowania jako pełnoprawne muzeum.

Proszę o Państwa wsparcie w rozruchu tej działalności!

Wydarzenia

Nasze plenerowe imprezy cieszą się uznaniem lokalnych społeczności. To wyjątkowa i w niektórych przypadkach jedyna możliwość zobaczenia i doświadczenia starej technologii. Te międzypokoleniowe wydarzenia połączone z warsztatami dla najmłodszych pokazują jak przebiegała ewolucja elektronicznej rozrywki oraz lawinowego postępu technologicznego na przestrzeni lat 80 i 90-tych. To również wyjątkowa okazja na zobaczenie w akcji komputerów, które przechodzą w MMGiK kompletną renowację!

Zobacz więcej!

Dołącz do naszych fanów lub obserwuj jak codziennie rozwija się MMGiK

MMGiK na Facebook

Eksponaty?

W głównym kręgu zainteresowania są głównie komputery PC i konsole z początku lat 90-tych i późniejszych, oprogramowanie, akcesoria, czasopisma i magazyny tematyczne. Są to również urządzenia powiązane takie jak monitory, telewizory, urządzenia audio-wideo z lat 90-tych.

Znaczna część eksponatów pochodzi od darczyńców - znajomych oraz nieznajomych, lokalnych i z całej Polski. Pozostałe zaś pochodzą z prywatnych środków. Część z eksponatów została pieczołowicie odnowiona, część naprawiona, a nieliczne i niesprawne dopełniają kształtu kolekcji. Proszę tylko zobaczyć naszą galerię na Instagramie - czy te przedmioty wyglądają jakby miały 10, 20 a nawet ponad 30 lat? Nie wydaje mi się! :)

Eksponaty MMGiK.org Eksponaty MMGiK.org

Cele Autora

#1 Utrzymanie serwera i domeny MMGiK.org
  • 30 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Miesięczny, koszt utrzymania powstającego portalu MMGiK.org zawierający koszt utrzymania usługi hostingowej oraz domeny.
#2 Wynajęcie powierzchni wystawowej
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 845 zł brakuje
26%
Aby projekt muzeum mógł przejść na zupełnie nowy poziom, potrzebna przestrzeń dla przechowywania i ekspozycji zgromadzonych eksponatów, przeprowadzania wydarzeń, zajęć, renowacji i przygotowania filmów oraz transmisji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Świętosławski
Tomasz Świętosławski
10 zł
Bartłomiej Sikora
Bartłomiej Sikora
100 zł
Bartosz Brzeziński
Bartosz Brzeziński
10 zł
Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
20 zł
Michał Golba
Michał Golba
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.