Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów

W Patronite od 04.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 479

Liczba Patronów: 755

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
950 miesięcznie
8 595 łącznie
Ratujemy od zapomnienia urządzenia, które na początku lat 90-tych były marzeniem społeczeństwa, a które obecnie skazane są na powolne wymarcie. 30 lat temu dawały nam rozrywkę, a dziś mało kto pamięta o ich wkładzie w nasze życie. W MMGiK codziennie kultywujemy pamięć o niepowtarzalnych wynalazkach!

O Autorze

Cześć!

Mam na imię Konrad i od 2007 roku z przerwami kolekcjonuję komputery, podzespoły oraz gry i czasopisma komputerowe, ze złotej epoki branży IT - lat 80/90-tych i późniejszych.

Na początku 2020 roku postanowiłem nie zwlekać dłużej i zrealizować swoje największe marzenie - dzielić się wiedzą i entuzjazmem, pokazując, że stara technologia warta jest prezentowania i bawi nie mniej niż kiedyś!

Aktualnie ratuję od zapomnienia i utylizacji urządzenia, które na początku lat 90-tych były marzeniem społeczeństwa (oraz moim!), a które obecnie skazane są na powolne wymarcie. 30 lat temu dawały nam rozrywkę, a dziś mało kto pamięta o ich wkładzie w nasze życie. Ja pamiętam i kultywuję pamięć o niepowtarzalnych technologicznych wynalazkach.

MMGiK.org z Perłą Mazowsza 2021 w kategorii Kultura
MMGiK.org na finałowej gali konkursu Perły Mazowsza 2021

 

Czym się zajmuję:

 • Naprawiam - o ile uszkodzenia nie są nieodwracalne, a części zamienne dostępne,
 • Odnawiam - doprowadzamy do stanu jak najbliższemu fabryce (refurbish),
 • Kolekcjonuję i konfekcjonuję podzespoły komputerowe - główne procesory oraz karty graficzne,
 • UWIELBIAM pisać i tworzyć treści o tematyce komputerowo-growej!

Spójrz tylko na wyjątkowe kalendarium jakie powstało z niewielkiej części naszych wpisów na Facebook'u!

Plany?

Po DWÓCH latach działalności, PIĘCIU zorganizowanych wydarzeniach (oraz kolejnych w drodze!) oraz zdobyciu prestiżowej Perły Mazowsza 2021 w kategorii Kultura, chcemy dalej się rozwijać z jeszcze większym rozmachem.

Chcemy otworzyć się na społeczność i przygotować ekspozycję naszego sprzętu w samym Milanówku. Będziemy zabiegać o rejestrację fundacji, pozyskanie dotacji oraz dalszy rozwój projektu aż do jego pełnego zalegalizowania jako pełnoprawne muzeum.

Proszę o Państwa wsparcie w rozruchu tej działalności!

Wydarzenia

Nasze plenerowe imprezy cieszą się uznaniem lokalnych społeczności. To wyjątkowa i w niektórych przypadkach jedyna możliwość zobaczenia i doświadczenia starej technologii. Te międzypokoleniowe wydarzenia połączone z warsztatami dla najmłodszych pokazują jak przebiegała ewolucja elektronicznej rozrywki oraz lawinowego postępu technologicznego na przestrzeni lat 80 i 90-tych. To również wyjątkowa okazja na zobaczenie w akcji komputerów, które przechodzą w MMGiK kompletną renowację!

Zobacz więcej!

Dołącz do naszych fanów lub obserwuj jak codziennie rozwija się MMGiK

MMGiK na Facebook'u

Eksponaty?

W głównym kręgu zainteresowania są głównie komputery PC i konsole z początku lat 90-tych i późniejszych, oprogramowanie, akcesoria, czasopisma i magazyny tematyczne. Są to również urządzenia powiązane takie jak monitory, telewizory, urządzenia audio-wideo z lat 90-tych.

Znaczna część eksponatów pochodzi od darczyńców - znajomych oraz nieznajomych, lokalnych i z całej Polski. Pozostałe zaś pochodzą z prywatnych środków. Część z eksponatów została pieczołowicie odnowiona, część naprawiona, a nieliczne i niesprawne dopełniają kształtu kolekcji. Proszę tylko zobaczyć naszą galerię na Instagramie - czy te przedmioty wyglądają jakby miały 10, 20 a nawet ponad 30 lat? Nie wydaje mi się! :)

Eksponaty


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartłomiej Sikora
Bartłomiej Sikora
Próg: 50 zł
Bart
Bart
Próg: 10 zł
Tomasz Świętosławski
Tomasz Świętosławski
Próg: 10 zł
Radek Baranowski
Radek Baranowski
Próg: 50 zł
Stary Znowu Gra
Stary Znowu Gra
Próg: 150 zł
Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
Próg: 20 zł