Avatar użytkownika

Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów

26
patronów
1 095 
miesięcznie
26
patronów
1 095 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bo jesteście z nami oraz identyfikujecie się z naszą działalnością! Niech 300 osób przekaże nam jedynie 5zł, a nasz cel będzie z lekkością zrealizowany!
10 zł miesięcznie
Tyle wydajemy miesięcznie na środki czystości, aby nasze eksponaty i lokal mogły zawsze lśnić na Waszą wizytę! Dziękujemy!
20 zł miesięcznie
Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc w rozwoju naszego muzeum! Wpłacając 20zł możesz śmiało wybrać się do nas na jedną wizytę w miesiącu i korzystać ze wszystkich atrakcji, które udało nam się przygotować!
50 zł miesięcznie
Ta kwota to znaczące wsparcie naszej inicjatywy działającej dla lokalnej społeczności. Wpłacając 50zł możesz odwiedzać nas dowolną ilość razy, a dodatkowo otrzymasz od nas praktyczny prezent!
100 zł miesięcznie
Ta kwota robi realną różnicę i można za to opłacić sporo kilowatów energii... Od tego progu każdy Patron otrzymuje dostęp do prywatnej Grupy na Facebook'u, dysponując ekskluzywnym dostępem do niepublikowanych treści związanych z rozwojem projektu! Będziesz wiedział to piszczy w projekcie i jakie ma plany bądź co będzie realizować w najbliższej przyszłości. Możesz odwiedzać nas dowolną ilość razy z całą rodziną, lub przyjaciółmi.
150 zł miesięcznie
Wspaniała kontrybucja w projekt MMGiK! Dziękujemy i jednocześnie oferujemy Tobie lub Twojej firmie przestrzeń, w grafice tytułowej na Facebook'u oraz na naszej stronie internetowej! Stając się naszym Patronem Strategicznym możesz być pewien, że Twoje logo będzie wyeksponowane właściwie i zobaczą je tysiące osób miesięcznie! Dodatkowo otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebook'u dysponując ekskluzywnym dostępem do niepublikowanych treści związanych z rozwojem projektu! Będziesz wiedział to piszczy w projekcie i jakie ma plany bądź co będzie realizować w najbliższej przyszłości.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Ratujemy od zapomnienia urządzenia, które na początku lat 90-tych były marzeniem społeczeństwa, a które obecnie skazane są na powolne wymarcie. 30 lat temu dawały nam rozrywkę, a dziś mało kto pamięta o ich wkładzie w nasze życie. W MMGiK codziennie kultywujemy pamięć o niepowtarzalnych wynalazkach!

Cześć!

Mam na imię Konrad i od 2007 roku z przerwami kolekcjonuję komputery, podzespoły oraz gry i czasopisma komputerowe, ze złotej epoki branży IT - lat 80/90-tych i późniejszych.

Na początku 2020 roku postanowiłem nie zwlekać dłużej i zrealizować swoje największe marzenie oraz projekt życia. Chcę dzielić się wiedzą i entuzjazmem, pokazując, że stara technologia warta jest prezentowania i bawi nie mniej niż kiedyś! Projekt MMGiK.org ratuje od zapomnienia i utylizacji urządzenia, które na początku lat 80 i 90-tych były marzeniem społeczeństwa (oraz moim!), a które obecnie skazane są na powolne wymarcie. 30, 40 lat temu dawały nam rozrywkę, a dziś mało kto pamięta o ich wkładzie w nasze życie. Ja pamiętam i kultywuję pamięć o niepowtarzalnych technologicznych wynalazkach.

MMGiK.org z Perłą Mazowsza 2021 w kategorii Kultura MMGiK.org na finałowej gali konkursu Perły Mazowsza 2021

Plany?

TRZY i PÓŁ roku od rozpoczęcia działalności, ponad 15 zorganizowanych wydarzeniach (oraz kolejnych w drodze!) oraz zdobyciu prestiżowej Perły Mazowsza 2021 w kategorii Kultura, a my nadal chcemy i rozwijamy się, aby osiągać kolejne cele.

Po ponad roku pracy od pozyskania lokalu w maju 2022 roku, licznych wyrzeczeniach, czasami trudnych momentach, UDAŁO nam się z pomocą naszych wiernych Przyjaciół i Patronów, przygotować małą 50 metrową, ale spójną ekspozycję ze sprzętem, który często pojawiał się na naszych kanałach social media. Oddajemy go do użytku tak samo jak w czasie naszych imprez plenerowych, bo wierzmy, że taki jest jego cel. Chcemy uwolnić sprzęt z kartonów, ratować przed kurzem i zapomnieniem, aby uczył, bawił i działał oraz stale przywracał najwspanialsze wspomnienia.

Proszę o Państwa wsparcie dla naszej oddolnej i całkowicie non-profitowej inicjatywy muzealnej! Miesięczny koszt utrzymania naszej ekspozycji to 1500zł. Wszystkie środki ze zbiórki przeznaczane są właśnie na ten cel. Im bliżej jego osiągnięcia, tym mniejszy ciężar finansowy naszego non-profitowego przedsięwzięcia i szansa na jego dalszy rozwój. Już dziś wiemy, że nasz lokal jest za mały, ale traktujemy go jako dowód naszego niesłabnącego zaangażowania i chęci w zbudowanie czegoś o wiele większego.

Dlaczego warto wspierać MMGiK?

Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów to nie mrzonka, to fakt - jesteśmy realnym miejscem na mapie Polski i można do nas przyjechać oraz poznać nas osobiście.

Od początku realizujemy spójny wizerunkowo, jakościowy projekt muzealny, który zyskał uznanie społeczności i stale przyciąga nowych fanów. Prezentujemy historię branży w ciekawy, przystępny dla każdego sposób. Jesteśmy jednym z kilku takich projektów w kraju, działając lokalnie w województwie Mazowieckim, w kameralnym Mieście Ogrodzie - Milanówku. Nie jesteśmy najwięksi, zaczynaliśmy skromnie, ale ciężką pracą i zaangażowaniem udowodniliśmy, że mamy chęć do działania i realizujemy konsekwentnie zamierzone cele. Największy z nich stoi jednak jeszcze przed nami i za dwa lata okaże się, czy z Państwa pomocą uda się go wspólnie zrealizować!

Aby zrealizować cel potrzeba nam jedynie:

 • 300 Patronów przekazujących nam 5zł miesięcznie
 • 150 Patronów przekazujących nam 10zł miesięcznie
 • 75 Patronów przekazujących nam 20zł miesięcznie
 • 30 Patronów przekazujących nam 50zł miesięcznie
 • 15 Patronów przekazujących nam 100zł miesięcznie
 • 10 Patronów przekazujących nam 150zł miesięcznie

Wydarzenia

Nasze bezpłatne plenerowe imprezy cieszą się niezmiennie uznaniem lokalnych społeczności. To wyjątkowa i w niektórych przypadkach jedyna możliwość zobaczenia i doświadczenia starej technologii. Te międzypokoleniowe wydarzenia połączone z warsztatami dla najmłodszych pokazują jak przebiegała ewolucja elektronicznej rozrywki oraz lawinowego postępu technologicznego na przestrzeni lat 80 i 90-tych. To również wyjątkowa okazja na zobaczenie w akcji komputerów, które przechodzą w MMGiK kompletną renowację!

Dołącz do ponad 4000 fanów z Polski oraz zagranicy i obserwuj jak codziennie z pomocą tej wspaniałej społeczności rozwija się MMGiK! Przekonaj się

Cele Autora

#1 Utrzymanie serwera i domeny MMGiK.org
 • 30 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Miesięczny, koszt utrzymania powstającego portalu MMGiK.org zawierający koszt utrzymania usługi hostingowej oraz domeny.
#2 Utrzymanie ekspozycji
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 405 zł brakuje
73%
Aby muzeum mogło pozostać non-profitem i być dostępne dla wszystkich, niezbędne jest pokrycie kosztów wynajęcia lokalu (nie, nie otrzymaliśmy nic od miasta), mediów, internetu oraz ochrony. Ta kwota zabezpiecza naszą działalność i daje nam psychiczną przestrzeń na dalszy rozwój i realizacje dalszych celów - skupienie się na formalnym zawiązaniu muzeum wpisanego do rejestru .
#3 Utrzymanie magazynu
 • 2 700 zł miesięcznie
 • 1 605 zł brakuje
40%
Ekspozycja to jedno, a ciepły magazyn dla eksponatów, które czekają na zaprezentowanie oraz przestrzeń do pracy to drugie. Nasz lokal ekspozycyjny nie posiada żadnego zaplecza. To również stanowi problem kiedy trzeba coś dostarczyć, oczyścić, naprawić czy przetestować. Potrzebujemy dodatkowego 40/50 metrowego pomieszczenia dla bezpiecznego gromadzenia eksponatów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Bartłomiej Sikora
Bartłomiej Sikora
100 zł
Zbigniew Kostrzębski
Zbigniew Kostrzębski
5 zł
Bartek Łuszczewski
Bartek Łuszczewski
10 zł
Bartosz Brzeziński
Bartosz Brzeziński
10 zł
andy10114
andy10114
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.