W Patronite od 07.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1691

Liczba Patronów: 2083

Zostań Patronem
2 patronów
60 miesięcznie
2 830 łącznie
Piąteczka! Tu Mozaika. Jesteśmy zespołem kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, koncertów i warsztatów skierowanych do dzieci oraz rodzin z dziećmi.

O Autorze


Poznałyśmy się w 2010 roku, wspólne priorytety w myśleniu o dzieciach i pracy z dziećmi przekuły naszą przyjaźń w decyzję o założeniu mozaiki. Od 2014 roku działamy razem – bez ani jednej kłótni – to się nazywa dream team :) Stale poszerzamy nasz zespół i zapraszamy do współpracy artystów z różnych zakątków Polski, choć przede wszystkim Wielkopolski. To jest nasz region, więc działamy głównie lokalnie, w wielkopolskich szkołach i przedszkolach, lecz od pewnego czasu nasz kalendarz utkany jest ciągłymi wyjazdami na zaproszenie domów kultury, festiwali i placówek edukacyjnych w całym kraju. A dlaczego mozaika? Bo naszą misją jest dawanie dzieciom piękna w różnorodności – od muzyki, tańca i wspólnej zabawy, po teatr, opowieści i tradycje. Słowem – mozaika twórczych działań z dziećmi i dla dzieci.

Tego się trzymamy – czyli jak patrzymy na dzieci?

Dzieci mają o wiele większą wyobraźnię niż nam się czasami wydaje. Dlatego nie akceptujemy kiepskiej jakości sztuki dla dzieci, która zakłada banalne przesłania, uproszczony przekaz i kiepski design. Traktujemy dzieci poważnie – choć nie z powagą ;-) Dbamy o jakość – począwszy od tworzenia scenariuszy, przez wartościową tematykę po współpracę ze scenografami i kostiumografami. Stale pracujemy nad tym, aby dawać dzieciom piękno w czystej postaci – niezależnie, której dziedziny sztuki dotyczy program. Szukamy zachwytu w ich oczach, bo wiemy, że jak teraz te oczy zapalą się w zachwycie, będą szukać tego piękna w przyszłości.

 

Wspólne doświadczenie i budowanie więzi. Do tego dążymy w każdym programie. Sztuka i kultura są okazją do twórczego bycia ze sobą i z innymi. Dzieciom potrzebne są dobre doświadczenia bycia razem z innymi – wspólne przeżywanie zaskoczenia nowymi brzmieniami, radości w tańcu i wzruszenia dobrym zakończeniem opowieści. Z akcentem na: wspólne. Każdy na swój sposób, ale razem. To dla nas wartość sama w sobie. Uczenie dzieci wartościowego bycia z innymi.

 

Co robimy? – czyli jak przekuwamy nasze myślenie o dzieciach   na konkretne działania?

Spektakle i koncerty interaktywne – poznajemy świat muzyki, teatru, tradycji, tańca i opowieści poprzez formułę koncertów i spektakli, pełnych interakcji z dziećmi i współtworzonych z wyszukanymi artystami.

Animacje – tematyczne zabawy autorskie, układy taneczne i ciekawe konkursy, które skutecznie integrują wszystkich uczestników plus pakiet energii i uśmiechu do woli.  

Alfabet Tradycji – cykl interaktywnych spotkań edukacyjnych, w trakcie których dzieci poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną swojego podregionu. Program dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska”

Warsztaty dla osób pracujących z dziećmi – rzetelnie i z błyskiem w oku dzielimy się doświadczeniem i wiedzą w zakresie tego, co nam szczególnie bliskie: form pracy z dziećmi w oparciu o animacje oraz polską kulturę tradycyjną.

 

Dlaczego zakładamy patronite?

Nasze działania opierają się o kontakt z dziećmi na żywo. Aktualna sytuacja związana z pandemią zatrzymała wszystkie nasze realizacje. Co zrobić, kiedy nie możemy dawać dzieciom na co dzień tego, co dawaliśmy im do tej pory? Co zrobić, kiedy serce wyrywa się do dzieci, bo wiemy, że szczególnie teraz, potrzebują tego, co daje kontakt z kulturą, sztuką, ruchem – oddechu, radości, inspiracji, nadziei. Podjęłyśmy decyzję, że uruchamiamy część naszych działań w Internecie. Nie tylko na czas pandemii – chcemy stworzyć tutaj swoje miejsce na stałe – aby dobro i piękno mogło docierać do większej liczby dzieci. O konkretach piszemy w zakładce: cele. Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, zapraszamy do dołączenia do naszych patronów.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
20 zł miesięcznie
Anonimowy patron
140 zł jednorazowo