Mózgowiec

W Patronite od 20.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
222 łącznie
Mózgowiec powstał z ciekawości o mózgu. Staram się zainteresować jego działaniem, a przez to zachowaniem człowieka i społeczności. Kładę nacisk na neuronaukę poznawczą - neurobiologia i psychologia przede wszystkim. Zapraszam, bo warto!

O Autorze

Od 2018 roku prowadzę bloga popularnonaukowego: "MÓZGOWIEC" o NEURONAUCE POZNAWCZEJ, czyli o MÓZGU i jeszcze więcej.

Zaczynałem na Instagramie, a niedawno uruchomiłem serwis internetowy: www.MOZGOWIEC.com, na który serdecznie zapraszam!

Zobacz namiastkę tego, czego możesz spodziewać się na blogu!

 

 

CZY KORZYSTAMY TYLKO Z 10 % MÓZGU?

Kto nie słyszał haseł reklamowych: "wykorzystaj 100 % mózgu!" Ile procent mózgu tak naprawdę wykorzystujemy?

 

 

SEN CHRONI WZROK PRZED ATAKIEM INNYCH ZMYSŁÓW

Śpiąc spędzamy 1/3 życia zupełnie sparaliżowani i bezbronni. Najnowsza teoria aktywacji obronnej rzuca nowe światło na rolę, jaką pełnią sny.

 

 

WPŁYW ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA NA CHOROBĘ PARKINSONA

Szwajcarscy naukowcy zbadali wpływ zanieczyszczenia powietrza na występowanie choroby Parkinsona na przykładzie kantonu Genewa. Silniki Diesla mają się, z czego tłumaczyć.

 

 

 

 

JAK NIE PRZEGRAĆ Z KASYNEM?

Kasyna zarabiają krocie na żądnych wygranych topiących ostatnie oszczędności. A to wszystko przez błędy poznawcze sprzyjające uprawianiu hazardu.

 
INTERNETOWY SPOSÓB LECZENIA BEZSENNOŚCI

Interaktywna zautomatyzowana terapia behawioralno-poznawcza nadzieją w walce z bezsennością.
 

 

ZNALAZŁ 17 TYS. DOLARÓW I ODDAŁ BANKOWI ŻYWNOŚCI

17 tys. dolarów mogło zmienić jego życie, jednak zwrócił je, ale najbardziej zaskakujące jest to, co stało się później.

 

 

GŁODNY SĘDZIA TO SUROWY SĘDZIA?

Czy wynik sprawy sądowej zależy od tego, co sędzia zjadł na śniadanie, jeśli w ogóle je zjadł?
 

 

 

TWÓJ MÓZG BEZ TAJEMNIC” | Marc Dingman

Marc Dingman zaprasza na fascynującą podróż w głąb ludzkiego mózgu, przybliżając możliwie najprościej podstawowe funkcje mózgu.


 

 

SZANTAŻ EMOCJONALNY” | Susan Forward i Donna Frazier

Narzędzie do obrony przed manipulacją i wykorzystaniem.


 

 

DROGA NA SZCZYT” | Anders Ericsson, Robert Pool

Badacze pokazują, jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzowską biegłość w dowolnej dziedzinie, a także, dlaczego nie jest za późno, aby zostać mistrzem.

 

To mnie w tym interesuje, że są to sprawy, które możemy odkrywać, ale nie sądzę, że za mojego życia odkryjemy w zupełności. Powiedziałbym raczej, że w stosunku do ubiegłych stuleci tempo jest zawrotne, jednak w stosunku do tego co przed nami, to kropla w morzu. To jak jeden neuron z pozostałych 86 miliardów w mózgu, a może mniej niż ten neuron.

Zależy mi na popularyzacji wiedzy o mózgu i zachowaniu człowieka. Mam wielką nadzieję, że blog przyciągnie zainteresowanych poruszaną przeze mnie tematyką neuronauki poznawczej, tego co dzieje się w mózgu i dlaczego, a co więcej liczę na to, że zainteresuję tym jeszcze niezainteresowanych, bo dobrowolna nauka jest po prostu ciekawa!

 • Rzetelność - staram się, aby artykuły były możliwie jak najbardziej rzetelne. Każdy się myli, więc blog nigdy nie będzie idealny. To suma moich doświadczeń, wiedzy, dociekliwości, pracy oraz błędów. 
 • Stop clickbaitom! - Nie lubię clickbaitów i wierzę w uczciwość. Nie chcę, żebyś tracił/a czas na kliknięcie coś, co po tytule jest interesujące, a po wejściu chcesz jak najszybciej uciec. Dlatego zawsze masz zajawkę, czego możesz się spodziewać.
 • Brak reklam z Google i podobnych systemów - i tak większość osób korzysta z AdBlocka ;)
 • Prywatność - masz prawo nie wyrazić zgody na Ciasteczka (przyznaj, że nie zawsze jest taka możliwość). Google, Facebook i jeszcze inni wiedzą już wystarczająco o Tobie. Ja nie muszę. Do tego szczegółowo wyjaśniłem sprawę w Polityce prywatności.

 • Na Twoją krytykę - to dla mnie cenna informacja zwrotna. 
 • Wytykanie błędów - nikt nie jest nieomylny.
 • Ciekawe dyskusje - od każdego można dowiedzieć się czegoś nowego. 
 • Twoje wsparcie - prowadzenie bloga to czasochłonne zajęcie, zużywające cenne zasoby energetyczne mózgu. 
 • Będę Ci również wdzięczny za polubienie lub udostępnienie profilu na Facebooku oraz Instagramie, dzięki czemu szybciej dotrę do osób, których Mózgowiec może zainteresować.

 

 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Kotkowska
Małgorzata Kotkowska
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 7 zł