Przydatne linki
Nie jesteś zalogowany
Szukaj
Przydatne linki
Logowanie Rejestracja Kategorie FAQ Jak to działa Baza wiedzy Kontakt z Patronite RegulaminNie jesteś zalogowany
Cześć,
jestem Seweryn, mam 29 lat i obecnie mieszkam w Trójmieście. Od lat ciekawiły mnie tematy związane z mózgiem, jego funkcjonowaniem (podobnie zresztą jak elementy mechaniki kwantowej i ogółu spraw związanych z astrofizyką).
To mnie w tym interesuje, że są to sprawy, które możemy odkrywać, ale nie sądzę, że za mojego życia odkryjemy w zupełności. Powiedziałbym raczej, że w stosunku do ubiegłych stuleci tempo jest zawrotne, jednak w stosunku do tego co przed nami, to kropla w morzu. To jak jeden neuron z pozostałych 86 miliardów w mózgu, a może mniej niż ten neuron.
Z wykształcenia jestem prawnikiem i geodetą. Z kolei blog to odbicie jednego z moich zainteresowań. Domyślam się, że studia z neurobiologii, psychologii, kognitywistyki czy podobne mogły być ciekawe, jednak zauważyłem również, że będąc samoukiem (w dobie Internetu możliwości są nieograniczone - książki, Youtube, masowe kursy online renomowanych światowych uniwersytetów, dostęp do najnowszych badań - kosmos, a większość zupełnie za darmo) mam większą swobodę i dowiadując się nowych rzeczy samemu jest to nawet przyjemne. Po latach nauki od podstawówki po uczelnie wyższe stoję na stanowisku, że tradycyjny model nauczania jest przestarzały, a ja nie chcę tracić czasu na uczenie się tego, co mnie nie interesuje.
Tematyką neuronauki poznawczej, bo głównie wokół tego skupia się mój blog, zająłem się w 2018 roku zakładając profil na Instagramie: Mózgowiec .
Zauważyłem również, że nie ma w Polsce, a przynajmniej nie słyszałem o takim blogu, który stricte skupiałby się na tematach, które podejmuję. Oczywiście jest wiele kanałów podejmujących tematy psychologii (poznawczej, społecznej, itd.), ale mało uwagi poświęca się procesom neurobiologicznym zachodzącym w mózgu, które są dla mnie puzzlami tworzącymi obraz konkretnych zachowań, o których mówi się w psychologii.
Uważam, że zrozumienie człowieka zahacza o wiele dziedzin: neurobiologia, psychologia, psychiatria, genetyka, epigenetyka, filozofia, antropologia, nawet teoria gier czy prymatologia kognitywna i wiele innych, ale te wydają mi się najważniejsze.
Mam wielką nadzieję, że blog przyciągnie zainteresowanych poruszaną przeze mnie tematyką neuronauki poznawczej, tego co dzieje się w mózgu i dlaczego, a co więcej liczę na to, że zainteresuję tym jeszcze niezainteresowanych, bo dobrowolna nauka jest po prostu ciekawa!
Staram się, aby artykuły były możliwie jak najbardziej rzetelne. Każdy się myli, więc blog nigdy nie będzie idealny. To suma moich doświadczeń, wiedzy, dociekliwości, pracy oraz błędów.
Jestem otwarty na krytykę i nie trzymam się sztywno swojego zdania bez rozważenia nowych aspektów, o których z jakichś powodów mogłem nie wiedzieć. Lubię rozmowy na ciekawe tematy, dyskusje, do czego zachęcam.
Nie lubię clickbaitów i wierzę w uczciwość. Nie chcę, żebyś tracił/a czas na kliknięcie coś, co po tytule jest interesujące, a po wejściu chcesz jak najszybciej uciec. Dlatego zawsze masz zajawkę, czego możesz się spodziewać.
Dowiesz się na przykład, dlaczego tak łatwo przeczytać poniższy tekst (wbrew clickbaitom, że tylko 10 % jest w stanie to przeczytać):
Sratam się, aby ifnoracmje błyy riónwe itebreujsące jak i zęwzłie. Dżuo cazsu powśicaęm na prekpzoyaniwu kisąeżk, porędcnóizkw, bdaań nukwaoych oarz oólgnie dtęspnoych kuórsw, żbey dstoarzacne inorfmajce błyy jak njabardiezj retzenle.
Zczyaneałm od ceikaostwek na Inrstaagmie, lcez unzanełm, że ta frmłoua wczyerałpa się. Od dużłeszgo caszu, w cwihaclh wlnoych od pacry na etaice, parcwoałem nad blgoiem, kórty dotęnspy jset już pod aderesm: https://mozgowiec.com
Nie liczę, że bardzo szybko zechcesz mnie wesprzeć, bo blog dopiero ruszył. Mam jednak nadzieję, że w miarę upływu czasu, kiedy treści będzie systematycznie przybywać uznasz, że warto, bo chyba warto? (ponoć dodanie "bo" bardzo pomaga w osiągnięciu celu - wspominałem już o tym na Insta, to jedyna sztuczka psychologiczna, zresztą wyjawiłem Ci ją ;P )
Będę Ci również wdzięczny za polubienie lub udostępnienie profilu na Facebooku: Mózgowiec, dzięki czemu szybciej dotrę do osób, których Mózgowiec może zainteresować.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:
Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.
Twoje wsparcie to dla mnie sygnał, że doceniasz to co robię, a ja doceniam, że część Twojego wysiłku dajesz mi, dlatego Twoje nazwisko (jeśli nie masz anonimowego konta) umieszczę na liście wspierających!
Patroni: 0
Taka kwota jest wystarczająca do zakupu biletu tam i z powrotem na bilet SKM, żeby dojechać do biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego i poszukać ciekawostek. Oczywiście podziękuję Ci za to jak w progu niżej.
Patroni: 0
Gdybym miał jakąś tajną grupę na Facebooku, to z pewnością tajniacko bym Cię do niej zaprosił, jednak chcę, żeby każdy niezależnie od swojego wkładu miał równy dostęp do treści. Dzięki tej kwocie przyczyniasz się do tego, za co należą Ci się moje formalne podziękowania i mam nadzieję Twoja satysfakcja. A może pod podziękowaniami znalazłaby się Twoja dedykacja (byle nie marketingowa).
Patroni: 0
Ponoć najlepiej nie myśleć o tym, co chce się wymyślić, ale czasem i tak w głowie pustka, więc jeśli w moim mózgu będzie rozlegać się echo, będę otwarty na Twoje sugestie i oczywiście podziękuję za to pod artykułem. Do tego cały poniższy pakiet.
Patroni: 0
Myślę, że to wystarczająca kwota, aby uzupełnić niedobory składników odżywczych i dobrze nawodnić organizm po godzinach spędzonych nad zaproponowanym przez Ciebie artykułem związanym z tematyką bloga, który będzie miał priorytet (kolejności w progu, kto pierwszy ten lepszy). Plus wszystko z niższych progów.
Patroni: 0
Promowani autorzy
Pomoc