Muzyka Liturgiczna

W Patronite od 06.08.2019

Uczestnicząc w naszych projektach rozpoznasz swoje piękno, które najlepiej wyraża się wtedy, gdy uczestniczy w harmonii z innymi. Poznaj siebie - spotkasz Boga. W ten sposób chcemy Wam służyć.

O Autorze

Jesteśmy grupą osób z Gdańska dla których jakość sprawowania liturgii, a w szczególności śpiewu liturgicznego ma duże znaczenie.

Postanowiliśmy zatem organizować w Gdańsku, Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Muzyka Duszy” adresowane do wszystkich chętnych z całej Polski i nie tylko. Staramy się zadbać o najlepszy komfort uczestników poprzez staranny dobór miejsca, prowadzących, repertuaru, harmonogramu, koncertów towarzyszących a także całodniowego poczęstunku. 
„Muzykę Duszy” przeprowadzimy już po raz piąty. Zaczynamy w czwartek, w uroczystość Bożego Ciała - 11.06.2020, a skończymy w niedzielę -14.06.2020. 

Organizujemy też "Sobotnie Warsztaty Wokalne" odbywające się cyklicznie w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej przy ul. Pegaza 15. Spotykamy się raz w miesiącu od października  do czerwca. „Sobotnie Warsztaty Wokalne” są kierowane do osób, które jeszcze nie mają dużej wprawy w śpiewie. Prowadzący to  fachowcy o wielkim doświadczeniu, często o znacznym dorobku kompozytorskim ale też o dużym sercu i cierpliwości.

Obecnie pracujemy nad kolejnym projektem o nazwie „Gdańska Szkoła Kantorów”. Zależy nam na tym, aby zajęcia mogły się rozpocząć już z końcem września. Wiele zależy od Waszej ofiarności. W dwuletnim cyklu chcielibyśmy wykształcić ludzi, którzy zadbaliby na swoich parafiach o możliwie wysoką jakość sprawowania liturgii i poprzez to sprawić by jej uczestnicy żyli wiarą żywą.

Bardzo nam zależy na jak najlepszym przygotowaniu wszystkich imprez. Dokładamy tu wiele starań. Oto kilka świadectw jakie otrzymaliśmy po ostatniej edycji „Muzyki Duszy”:

- Dzięki, dzięki, dzięki ?. To mój pierwszy raz na warsztatach. Podchodziłam z rezerwą i opcją wycofania się „jakby co"?, ale już pierwszego dnia wszystkie obawy minęły. Było wspaniale. Extra organizacja, punktualność, prowadzący z charyzmą, osobowością, kompetencją. To były szczęśliwe dni dla mnie i cudowne zmęczenie w niedzielę.

- Czuję się, jakbym wróciła z Nieba ☺️ Dziękuję za całą troskę, delikatność, a jednocześnie zapał i energię, której doświadczałam przez te 4 dni. 

- chciałem tylko bardzo podziękować za te niesamowite warsztaty, nie udało mi się złapać Państwa zaraz po koncercie żeby podziękować osobiście. To był niesamowity czas który zupełnie odwrócił mi moje doświadczenia związane z muzyką i pozwolił mi spotkać się z Bogiem poprzez muzykę. Muszę się przyznać pierwszego dnia jechałem na spotkanie bardzo sceptyczny, ale wychodziłem dzisiaj z św. Jana zakochany w muzyce liturgicznej. Tworzą Państwo niesamowite dzieło za które nie umiem podziękować wystarczającą ilość razy. Niech Wam Pan Błogosławi. :)

Więcej o naszych aktywnościach dowiesz się na naszej stronie: http://muzykaliturgiczna.pl oraz na naszym kanale youtube: www.youtube.com/channel/UCBLo8AnCyAZ30uto7nKkS3Q

Wspaniała to rzecz uczestniczyć w przedsięwzięciach, gdzie poprzez zbiorowy wysiłek osadzony w życzliwym środowisku dostępujemy harmonii bycia jednym kościołem bez jakichkolwiek podziałów. Towarzyszy nam wtedy (oprócz oczywiście zmęczenia) wielka radość a także pragnienie dobra i uczestniczenia w pięknie całego stworzenia. Widać to na jednym z filmów: 

.... a także na reportażu z ostatniej edycji „Muzyki Duszy”....

....oraz przedostatniej.

A to fragment koncertu towarzyszącego warsztatom:

Prosimy Ciebie o wsparcie naszych  inicjatyw.

  Jurek Banaszewski


   S T O W A R Z Y S Z E N I E
   muz.liturgiczna@gmail.com
   Al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk 
   NIP 9571102371 REGON 369601297
   Bank Pekao SA. Sopot ul. Reja 13/15
   51 1240 1242 1111 0010 7865 3730


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)