Avatar użytkownika

NACHSPIEL

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Prawie 25 festiwali, ponad 15 tysięcy kilometrów. Porozmawiamy z uczestnikami, organizatorami i artystami. To wszystko zamkniemy w filmie dokumentalnym. O ile nam w tym pomożesz ;)

Jesteśmy trzema dziewczynami, które wydarzenia muzyczne znają od podszewki. Każda z nas ma swoją historię - wzajemnie się przeplatają i uzupełniają.

Nachspiel Team

Karolina - absolwentka politologii i kulturoznawstwa. Autorka pracy magisterskiej poruszającej temat muzyki w przestrzeni publicznej Warszawy. Zainteresowana wszelkimi połączeniami na styku dźwięk - obraz - człowiek. Posiada zacięcie dziennikarskie, które doskonaliła podczas swoich studiów politologicznych, a także w strukturach wrocławskiej telewizji studenckiej. Ciekawa produkcji eventów (głównie muzycznych), w których brała udział niemalże na każdym etapie realizacji - już od najmłodszych lat, jako wolontariuszka.

Agata - absolwentka dziennikarstwa muzycznego, które wybrała z czystej pasji. Uczestniczka koncertów i festiwali już jako nastolatka. W późniejszych latach organizatorka eventów, głównie muzycznych. Była managerka wrocławskiego Das Lokalu. Nasz mistrz słowa pisanego, z wieloletnim i zróżnicowanym doświadczeniem dziennikarskim i copywriterskim. Kolekcjonerka wiedzy o muzyce, którą czerpie na każdym kroku i w każdy sposób - pytając, szukając czy tworząc. Dobry reasercher.

 

O projekcie

Fenomen festiwali muzycznych w Polsce (i na świecie) rośnie z roku na rok, jednak do tej pory nikt nie podjął się jego dokładnej analizy. Aż do teraz!

Prawie 25 festiwali, ponad 15 tysięcy kilometrów. Porozmawiamy z uczestnikami, organizatorami i artystami. Chcemy przedstawić różnorodność polskiej sceny muzycznej - od Castle Party po Audioriver, od Taurona po Woodstock.

Jak to będzie przebiegać?

Na każdy festiwal jedziemy dokładnie przygotowane. Zdobytą wiedzą dzielimy się na naszej stronie internetowej w postaci:

  • muzycznych playlist oddających klimat wydarzenia,
  • przewodników festiwalowych, w których polecamy wybranych przez nas artystów oraz
  • selekcji miejsc, które warto zobaczyć w danej miejscowości.

 

Po każdym festiwalu publikujemy krótką relację video, a także wywiady - do tej pory ukazały się relacje z poznańskiego festiwalu Spring Break (pisemna) i Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Oczywiście najciekawsze smaczki pozostawiamy dla siebie, aż do momentu publikacji pełnometrażowego filmu, który będzie uwieńczeniem całej akcji.

 

Liczymy na Was! Zapraszamy do objęcia nas patronatem.

To dla nas bardzo ważny moment, ponieważ sezon festiwalowy już się rozpoczyna. Nie mamy ani chwili do stracenia! :)