Natalia Sosin-Krosnowska

W Patronite od 05.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1324

Liczba Patronów: 1610

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
280 miesięcznie
6 420 łącznie
Jestem dziennikarką, autorką książek "Cisza i spokój, "Rozmowy przy stole" i "Poczuj się dobrze". Współtworzyłam i prowadziłam program "Daleko od miasta". Dzięki Tobie będę robić rzeczy, które zawsze odkładałam "na kiedyś", bo brakowało na nie dwóch walut: czasu i pieniędzy.

O Autorze

Cześć!

Możesz kojarzyć mnie z programu "Daleko od miasta". Jestem dziennikarką i autorką książek. Sama też mieszkam na wsi, piszę książki i artykuły do gazet, rozwijam się jako twórczyni video i eko ogrodniczka. Mieszkam w ponad stuletnim drewnianym domu pod lasem, mam dziki ogród, szklarnię ze starych okien, ogródek warzywny i kawał lasu. 

Przez 20 lat pracowałam jako dziennikarka i redaktorka, głównie w działach zagranicznych redakcji - „Polityki”, Polsatu i gazety.pl. Współpracowałam też z francuskim „ELLE”, publikowałam w „Die Zeit”, „The New York Times” i wielu europejskich gazetach. Poznałam osobiście Baracka Obamę i wielu światowych polityków i myślicieli, zajmowałam się mega poważnymi tematami, latałam po całym świecie, pisałam i nagrywałam dla telewizji reportaże… było naprawdę fajnie. Ale po tylu latach zmęczyłam się życiem na najwyższych obrotach, stresem, odechciało mi się chodzić do biura i tyrać po nocach, no i urodziłam dziecko, dla którego chciałam być mamą na 100%. Przestałam lubić miasto i wyniosłam się na wieś. 

Co robię?

Napisałam trzy książki. “Ciszę i spokój…” o życiu na wsi, ale nie w wersji “hygge optymistycznie”, tylko bez lukrowania, o tym, co w marzeniu o sielance jest trudne, brudne i uwierające. Druga, “Rozmowy przy stole”, jest o tym wszystkim, co wokół stołu i jedzenia ważne. O spotkaniach, ludziach, którzy mają w sobie tak dużo ciepła, że chcą nim obdarowywać innych, o gotowaniu dla przyjaciół i obcych, o przyjmowaniu ludzi i zapraszaniu ich do stołu. Najnowsza, "Poczuj się dobrze", to sprawdzone i naukowo potwierdzone sposoby na poprawę jakości życia. Przez prawie 10 lat współtworzyłam i prowadziłam program “Daleko do miasta”, który opowiada o losach i pomysłach na życie ludzi, którzy postanowili porzucić miejskie życie i zacząć wszystko od nowa, spełniając marzenia. Odwiedziłam ich kilkaset w najróżniejszych zakątkach Polski. 

Patrząc z boku, można by odnieść wrażenie, że całymi dniami chodzę boso po miękkiej trawie albo skrzypiącym śniegu, patrzę jak jelonki skubią trawę w zagajniku, spaceruję po lesie i piję kawę. Nie czarujmy się jednak, na wsi człowiek nie żyje słońcem, powietrzem i tym, co mu w ogródku wyrośnie. Oczywiście tryb pracy jest zupełnie inny, nie jest tak nerwowo, można wyjść do lasu i przewietrzyć sobie głowę, ale nadal - zarabiać trzeba.

Dlaczego Patronite?

Jedno z pierwszych moich fotograficznych wspomnień, to odbijające się w mokrym, czarnym asfalcie wściekle żółte krzewy forsycji. Jest początek wiosny, właśnie przetoczyła się gwałtowna burza, a ja mam pięć, może sześć lat, kręci mi się w głowie od zachwytu dla tego nagle objawionego piękna i chciałabym jakoś je zatrzymać. Ten zachwyt został mi na całe życie.

Codziennie robię zdjęcia kwiatów, nieba, chmur, światła migoczącego w liściach, wschodów i zachodów słońca. Robię też zdjęcia powietrzne (z drona) i rozwijam się jako twórczyni video. Żyję w przyrodzie i obserwuję ją codziennie. Chcę zatrzymać kawałki tego piękna codzienności i dzielić się nim z innymi. Wierzę też, że internet jest miejscem dla dobrych, wartościowych treści, a twórcy powinni być tymi, którzy walczą o lepszy świat, dają ludziom trochę otuchy, oddechu, piękna i wiary przyszłość. 

Chciałabym tworzyć dobre opowieści i pokazywać alternatywne dla konsumpcjonizmu rozwiązania i sposoby na życie - ekologiczne, bliżej natury i bliżej siebie. Chcę pokazywać marzycieli, którym udało się zmienić swoje życie. Chcę promować czułość i troskę o innych, i o nasz świat, pisać teksty i nagrywać filmy, które mają znaczenie, niosą jakiś przekaz i są po prostu dobre i ciekawe. Na to potrzeba czasu, sprzętu, energii, pieniędzy. Jeżeli zechcesz mnie wesprzeć w tworzeniu wartościowych treści od których robi się cieplej w sercu, będę bardzo wdzięczna. <3


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Leśniewska
Marta Leśniewska
Próg: 20 zł
Maciek Ziolkowski
Maciek Ziolkowski
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Karolina Guziak
Karolina Guziak
Próg: 100 zł
Jan Szelągiewicz
Jan Szelągiewicz
Próg: 20 zł