Avatar użytkownika

Natalia Sosin-Krosnowska

4
patronów
110 
miesięcznie
9 040 
łącznie
4
patronów
110 zł 9 040 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję! Jestem ogromnie wdzięczna za to, że chcesz wspierać moją działalność w sieci. W zamian za kwotę, która nie wystarczy nawet na kupienie kawy w Warszawie, masz ciepłe miejsce w moim serduszku i w każdej chwili możesz zapytać o radę dotyczącą tego, gdzie w Polsce jechać na wakacje z dzieckiem/psem/żeby nie było dzieci/żeby nie było zasięgu itd., jak kupować fajne ciuchy z drugiej ręki i kiedy przesadzać pomidory. Albo o co tam chcesz.
20 zł miesięcznie
Wspaniale! W ramach podziękowań dostaniesz ode mnie to, co w poprzednim progu, plus uzupełnianą na bieżąco mapę fajnych miejscówek w całej Polsce, a na niej moje prywatne odkrycia - super miejsca do spania, do jedzenia i do zobaczenia. Dzięki temu będziesz wiedzieć o nowych miejscach, które warto odwiedzić, przed wszystkimi!
50 zł miesięcznie
Pakiet bardziej personalny i czytelniczy. Wysyłam Ci jedną z moich książek - wybierasz oczywiście którą - z autografem.

Za tę kwotę masz też wszystko, co w poprzednich progach, czyli uzupełnianą na bieżąco mapę fajnych miejscówek w całej Polsce, a na niej moje prywatne perełki - super miejsca do spania, do jedzenia i do zobaczenia. Wszystkie miejsca z "Daleko od miasta" plus wiele moich prywatnych odkryć.
100 zł miesięcznie
Pakiet premium, osobisty. Wow! Za tę kwotę wyślę Ci jedną z moich książek plus pocztówkę, wybrane przez Ciebie zdjęcie w formie plakatu, albo jeden z moich obrazków. Poza tym, przysługują Ci oczywiście wszelkie przywileje związane z poprzednimi progami.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Natalia Sosin-Krosnowska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem dziennikarką, autorką książek "Cisza i spokój, "Rozmowy przy stole" i "Poczuj się dobrze". Współtworzyłam i prowadziłam program "Daleko od miasta". Dzięki Tobie będę robić rzeczy, które zawsze odkładałam "na kiedyś", bo brakowało na nie dwóch walut: czasu i pieniędzy.

Cześć!

Możesz kojarzyć mnie z programu "Daleko od miasta". Jestem dziennikarką i autorką książek. Sama też mieszkam na wsi, piszę książki i artykuły do gazet, rozwijam się jako twórczyni video i eko ogrodniczka. Mieszkam w ponad stuletnim drewnianym domu pod lasem, mam dziki ogród, szklarnię ze starych okien, ogródek warzywny i kawał lasu. 

Przez 20 lat pracowałam jako dziennikarka i redaktorka, głównie w działach zagranicznych redakcji - „Polityki”, Polsatu i gazety.pl. Współpracowałam też z francuskim „ELLE”, publikowałam w „Die Zeit”, „The New York Times” i wielu europejskich gazetach. Poznałam osobiście Baracka Obamę i wielu światowych polityków i myślicieli, zajmowałam się mega poważnymi tematami, latałam po całym świecie, pisałam i nagrywałam dla telewizji reportaże… było naprawdę fajnie. Ale po tylu latach zmęczyłam się życiem na najwyższych obrotach, stresem, odechciało mi się chodzić do biura i tyrać po nocach, no i urodziłam dziecko, dla którego chciałam być mamą na 100%. Przestałam lubić miasto i wyniosłam się na wieś. 

Co robię?

Napisałam trzy książki. “Ciszę i spokój…” o życiu na wsi, ale nie w wersji “hygge optymistycznie”, tylko bez lukrowania, o tym, co w marzeniu o sielance jest trudne, brudne i uwierające. Druga, “Rozmowy przy stole”, jest o tym wszystkim, co wokół stołu i jedzenia ważne. O spotkaniach, ludziach, którzy mają w sobie tak dużo ciepła, że chcą nim obdarowywać innych, o gotowaniu dla przyjaciół i obcych, o przyjmowaniu ludzi i zapraszaniu ich do stołu. Najnowsza, "Poczuj się dobrze", to sprawdzone i naukowo potwierdzone sposoby na poprawę jakości życia. Przez prawie 10 lat współtworzyłam i prowadziłam program “Daleko do miasta”, który opowiada o losach i pomysłach na życie ludzi, którzy postanowili porzucić miejskie życie i zacząć wszystko od nowa, spełniając marzenia. Odwiedziłam ich kilkaset w najróżniejszych zakątkach Polski. 

Patrząc z boku, można by odnieść wrażenie, że całymi dniami chodzę boso po miękkiej trawie albo skrzypiącym śniegu, patrzę jak jelonki skubią trawę w zagajniku, spaceruję po lesie i piję kawę. Nie czarujmy się jednak, na wsi człowiek nie żyje słońcem, powietrzem i tym, co mu w ogródku wyrośnie. Oczywiście tryb pracy jest zupełnie inny, nie jest tak nerwowo, można wyjść do lasu i przewietrzyć sobie głowę, ale nadal - zarabiać trzeba.

Dlaczego Patronite?

Jedno z pierwszych moich fotograficznych wspomnień, to odbijające się w mokrym, czarnym asfalcie wściekle żółte krzewy forsycji. Jest początek wiosny, właśnie przetoczyła się gwałtowna burza, a ja mam pięć, może sześć lat, kręci mi się w głowie od zachwytu dla tego nagle objawionego piękna i chciałabym jakoś je zatrzymać. Ten zachwyt został mi na całe życie.

Codziennie robię zdjęcia kwiatów, nieba, chmur, światła migoczącego w liściach, wschodów i zachodów słońca. Robię też zdjęcia powietrzne (z drona) i rozwijam się jako twórczyni video. Żyję w przyrodzie i obserwuję ją codziennie. Chcę zatrzymać kawałki tego piękna codzienności i dzielić się nim z innymi. Wierzę też, że internet jest miejscem dla dobrych, wartościowych treści, a twórcy powinni być tymi, którzy walczą o lepszy świat, dają ludziom trochę otuchy, oddechu, piękna i wiary przyszłość. 

Chciałabym tworzyć dobre opowieści i pokazywać alternatywne dla konsumpcjonizmu rozwiązania i sposoby na życie - ekologiczne, bliżej natury i bliżej siebie. Chcę pokazywać marzycieli, którym udało się zmienić swoje życie. Chcę promować czułość i troskę o innych, i o nasz świat, pisać teksty i nagrywać filmy, które mają znaczenie, niosą jakiś przekaz i są po prostu dobre i ciekawe. Na to potrzeba czasu, sprzętu, energii, pieniędzy. Jeżeli zechcesz mnie wesprzeć w tworzeniu wartościowych treści od których robi się cieplej w sercu, będę bardzo wdzięczna. <3

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Natalia Sosin-Krosnowska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ela Zet
Ela Zet
20 zł
Anka Sekulska
Anka Sekulska
20 zł
Maciek Ziolkowski
Maciek Ziolkowski
20 zł
Zuzanna Barbara
Zuzanna Barbara
50 zł
Anonimowy patron
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.