Avatar użytkownika

Podkast Naukowo

0
patronów
0 
miesięcznie
230 
łącznie
0
patronów
0 zł 230 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Cegiełka, dzięki której mogę budować podkast Naukowo!

A Ty dzięki niej uzyskasz dostęp do prywatnej, Facebookowej grupy dla Patronek i Patronów.
Publikuję tam codziennie jeszcze więcej naukowych nowości z zagranicznej prasy oraz donoszę o ciekawych badaniach i odkryciach.

Zaproszę Cię także na naukowy serwer Discord, gdzie możesz dyskutować z innymi pasjonatami nauki i gdzie otrzymasz specjalną rangę i dostęp do ukrytych kanałów.
10 zł miesięcznie
10 zł to mniej niż egzemplarz czasopisma popularnonaukowego, a w zamian otrzymasz nie tylko 8 odcinków podkastu miesięcznie, ale także wyślę do Ciebie co tydzień, w każdą niedzielę, autorski przegląd zagranicznej prasy naukowej z tematami, które nie znalazły się w podkaście.

Otrzymasz także dostęp do prywatnej grupy na FB dla wspierających oraz do specjalnej części naszego serwera Discord.
25 zł miesięcznie
To mniej niż weekendowy bilet do kina, a w zamian otrzymujesz aż 8 odcinków podkastu każdego miesiąca!

Dziękując za to wsparcie wyślę specjalnie dla Ciebie pocztówkę z moimi serdecznymi podziękowaniami!

Zapraszam Cię także na grupę FB oraz serwer Discord, a raz w tygodniu otrzymasz newsletter.
50 zł miesięcznie
Wyrazy wdzięczności za tak znaczące wsparcie, a do Ciebie wysyłam firmowy kubek z mądrą sową, w sam raz do kawy i odcinka podkastu Naukowo!

Trafi do Ciebie także zaproszenie do grupy na FB i serwera Discord i cotygodniowy newsletter z przeglądem zagranicznej prasy naukowej.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podkast Naukowo w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Arkadiusz Polak i prowadzę podkast Naukowo, czyli autorski przegląd prasy, badań i informacji ze świata nauki, w przystępnej formie 20 minutowych audycji w każdą środę i sobotę.

Podkast Naukowo powstał, aby popularyzować naukę i jej osiągnięcia, szczególnie w czasach, gdy tak wiele jest dezinformacji i fake newsów. Przy tworzeniu podkastu zwracam szczególną uwagę na wiarygodność źródeł i choć w nauce nigdy nic nie wiadomo "na pewno" to warto dochować tej staranności, gdy przedstawia się naukowe osiągnięcia.
Jednocześnie chciałbym, aby informacje zawarte w audycjach były przekazywane jasno i zrozumiałym językiem, aby nie męczyć słuchacza, a zachęcać do pogłębienia wiedzy na interesujący go temat.

Słuchać mnie można na Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify, YouTube i innych popularnych platformach podkastowych.

Zapraszam również na stronę naukowo.net gdzie oprócz wszystkich odcinków podkastu znajdziesz także dodatkowe informacje oraz przetłumaczone artykuły o szeroko pojętej tematyce naukowej świetnych autorów z zagranicznych portali.

Zachęcam również do dyskusji na tematy naukowe, dzieleniu się wiedzą i nowościami z naukowego świata na naszym serwerze Discord - kliknij, aby dołączyć.

Zajrzyj również na podkastowe profile w social mediach: Facebook, TwitterInstagram

Każdy odcinek podkastu opisany jest źródłami, które użyłem do opracowania audycji - dzięki temu możesz zweryfikować informacje lub zagłębić się w temat, jeśli Cię zainteresuje.

Podkast jest w tej chwili utrzymywany z moich oszczędności, a docelowo chciałbym, aby był on finansowany wyłącznie z dobrowolnych wpłat od słuchaczy. To ich wsparcie zapewniłoby mi finansowanie i utrzymanie tego podkastu, pozwalając na dalszy planowanie i rozwój. Wybrałem taką formę finansowania, aby uniknąć reklam i uzależnienia od kontraktów na nie. W ten sposób mogę w sposób samodzielny kształtować profil audycji, a dodatkowo społeczność skupiona wokół podkastu ma większą moc oddziaływania - podkast tworzę dla moich słuchaczy, a ich uwagi i sugestie są dla mnie cennym głosem.

Ponieważ podkast pomyślany jest jako przegląd nowości w świecie nauki, bardzo chciałbym dostarczać go na bieżąco. Moim celem długoterminowym jest produkcja podkastu trzy razy w tygodniu, aby jak najszybciej dotrzeć do Was z nowinkami. Niestety to będzie wymagało powiększenia zespołu redakcyjnego. Obecnie wszystko robię samodzielnie, poszukiwanie materiałów ich przygotowanie i nagranie, zarządzanie stroną i social mediami - to wszystko zajmuje mi czas jaki poświęcam na tworzenie podkastu. Aby dostarczać go trzy razy w tygodniu niezbędny będzie ktoś do pomocy, abym mógł skupić się tylko na treściach do audycji - jest to mój cel na przyszłość.

Dotychczasowe wydatki na uruchomienie podkastu i zakup sprzętu pokryłem z własnych środków, jest to dla mnie dobra inwestycja, niestety mój leciwy laptop ledwo zipie, dlatego w pierwszej kolejności pieniądze zebrane w ten sposób zamierzam przeznaczyć na komputer potrzebny do produkcji podkastu oraz na remont lokalu i stworzenie studia nagraniowego, aby jakość dźwięku była jak najlepsza. Aktualnie nagrywam podkast w swoim blokowym mieszkaniu, a szczekające psy i sąsiad z wiertarką nie tworzą odpowiednich warunków pracy ;) Chciałbym także szlifować własne umiejętności, mój ostatni kontakt z mikrofonem odbywał się na szkolnych akademiach więc zdaje sobie sprawę, że mój warsztat jest kiepski, a zatem część pieniędzy chcę przeznaczyć na odpowiednie szkolenia.

Pamiętajcie proszę, że Naukowo jest i pozostanie dostępne dla wszystkich, za darmo, bez względu na otrzymywane wsparcie finansowe.

Niemniej, Patronki i Patroni podkastu mogą liczyć na cotygodniowy newsletter przesyłany w każdą niedzielę na e-mail, dostęp do prywatnej Facebookowej grupy oraz zamkniętej części naukowego serwera Discord. W mediach tych publikuję więcej naukowych nowości i przybliżam różne badania i odkrycia naukowe. Przyszłościowo chciałbym również rozszerzyć bonusy dla wspierających poprzez dodatkowe odcinki dostępne tylko dla tej społeczności.

Dla wspierających mnie wyższą kwotą wysyłam w podziękowaniu kubek z sówką idealny do kawy podczas słuchania podkastu :)

Serdecznie dziękuję za każdą wpłatę, jest to dla mnie duże zobowiązanie, które chciałbym przekuć w jak najlepszą jakość podkastu Naukowo!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Podkast Naukowo w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Stabilne funkcjonowanie podkastu Naukowo
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 2 000 zł brakuje
0%
Kwota taka pozwoli mi na spokojne finansowanie podkastu oraz pozwoli mi na skupienie się wyłącznie na tym projekcie.

Pomysłów na rozwój tego podkastu nie brakuje, ale do tego, aby w całości poświęcić się tworzeniu podkastu potrzebują stabilnej sytuacji finansowej.
Część pieniędzy chciałbym odłożyć na nowy komputer, służący mi jako moje podstawowe narzędzie pracy nad podkastem.

Po osiągnięciu takiego progu planuję wprowadzić dodatkowy odcinek podkastu raz w miesiącu, wyłącznie dla Patronów i Patronek.
Rozwój podkastu Naukowo
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
Kwota taka pozwoli mi przede wszystkim na dobór współpracownika, a to z kolei pozwoli na zwiększenie częstotliwości emisji, co jest moim głównym celem. Chciałbym, aby newsy naukowe trafiały do Was jak najszybciej!

Ważna będzie także modernizacja sprzętu, aby zapewnić Wam jak najlepszą jakość podkastu.
Posiadam już odpowiedni lokal, który chcę wykorzystać jako studio nagrań podkastu, niestety wymaga on remontu, aby można nagrywać tam odcinki.

Osiągnięcie tego celu pozwoli mi na:
- zwiększenie częstotliwości odcinków podkastu do trzech w tygodniu,
- dodatkowy odcinek podkastu dwa razy w miesiącu, tylko dla Patronek i Patronów,
- zaproszenie dodatkowej osoby do współpracy,
- modernizację sprzętu,
- organizację studia nagrań,
- rozwój strony Naukowo.net.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podkast Naukowo już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Martyna Gajewska
Martyna Gajewska
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.