Podkast Naukowo

0 patronów
0 miesięcznie
230 łącznie
Nazywam się Arkadiusz Polak i prowadzę podkast Naukowo, czyli autorski przegląd prasy, badań i informacji ze świata nauki, w przystępnej formie 20 minutowych audycji w każdą środę i sobotę.

O Autorze

Podkast Naukowo powstał, aby popularyzować naukę i jej osiągnięcia, szczególnie w czasach, gdy tak wiele jest dezinformacji i fake newsów. Przy tworzeniu podkastu zwracam szczególną uwagę na wiarygodność źródeł i choć w nauce nigdy nic nie wiadomo "na pewno" to warto dochować tej staranności, gdy przedstawia się naukowe osiągnięcia.
Jednocześnie chciałbym, aby informacje zawarte w audycjach były przekazywane jasno i zrozumiałym językiem, aby nie męczyć słuchacza, a zachęcać do pogłębienia wiedzy na interesujący go temat.

Słuchać mnie można na Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify, YouTube i innych popularnych platformach podkastowych.

Zapraszam również na stronę naukowo.net gdzie oprócz wszystkich odcinków podkastu znajdziesz także dodatkowe informacje oraz przetłumaczone artykuły o szeroko pojętej tematyce naukowej świetnych autorów z zagranicznych portali.

Zachęcam również do dyskusji na tematy naukowe, dzieleniu się wiedzą i nowościami z naukowego świata na naszym serwerze Discord - kliknij, aby dołączyć.

Zajrzyj również na podkastowe profile w social mediach: Facebook, TwitterInstagram

Każdy odcinek podkastu opisany jest źródłami, które użyłem do opracowania audycji - dzięki temu możesz zweryfikować informacje lub zagłębić się w temat, jeśli Cię zainteresuje.

Podkast jest w tej chwili utrzymywany z moich oszczędności, a docelowo chciałbym, aby był on finansowany wyłącznie z dobrowolnych wpłat od słuchaczy. To ich wsparcie zapewniłoby mi finansowanie i utrzymanie tego podkastu, pozwalając na dalszy planowanie i rozwój. Wybrałem taką formę finansowania, aby uniknąć reklam i uzależnienia od kontraktów na nie. W ten sposób mogę w sposób samodzielny kształtować profil audycji, a dodatkowo społeczność skupiona wokół podkastu ma większą moc oddziaływania - podkast tworzę dla moich słuchaczy, a ich uwagi i sugestie są dla mnie cennym głosem.

Ponieważ podkast pomyślany jest jako przegląd nowości w świecie nauki, bardzo chciałbym dostarczać go na bieżąco. Moim celem długoterminowym jest produkcja podkastu trzy razy w tygodniu, aby jak najszybciej dotrzeć do Was z nowinkami. Niestety to będzie wymagało powiększenia zespołu redakcyjnego. Obecnie wszystko robię samodzielnie, poszukiwanie materiałów ich przygotowanie i nagranie, zarządzanie stroną i social mediami - to wszystko zajmuje mi czas jaki poświęcam na tworzenie podkastu. Aby dostarczać go trzy razy w tygodniu niezbędny będzie ktoś do pomocy, abym mógł skupić się tylko na treściach do audycji - jest to mój cel na przyszłość.

Dotychczasowe wydatki na uruchomienie podkastu i zakup sprzętu pokryłem z własnych środków, jest to dla mnie dobra inwestycja, niestety mój leciwy laptop ledwo zipie, dlatego w pierwszej kolejności pieniądze zebrane w ten sposób zamierzam przeznaczyć na komputer potrzebny do produkcji podkastu oraz na remont lokalu i stworzenie studia nagraniowego, aby jakość dźwięku była jak najlepsza. Aktualnie nagrywam podkast w swoim blokowym mieszkaniu, a szczekające psy i sąsiad z wiertarką nie tworzą odpowiednich warunków pracy ;) Chciałbym także szlifować własne umiejętności, mój ostatni kontakt z mikrofonem odbywał się na szkolnych akademiach więc zdaje sobie sprawę, że mój warsztat jest kiepski, a zatem część pieniędzy chcę przeznaczyć na odpowiednie szkolenia.

Pamiętajcie proszę, że Naukowo jest i pozostanie dostępne dla wszystkich, za darmo, bez względu na otrzymywane wsparcie finansowe.

Niemniej, Patronki i Patroni podkastu mogą liczyć na cotygodniowy newsletter przesyłany w każdą niedzielę na e-mail, dostęp do prywatnej Facebookowej grupy oraz zamkniętej części naukowego serwera Discord. W mediach tych publikuję więcej naukowych nowości i przybliżam różne badania i odkrycia naukowe. Przyszłościowo chciałbym również rozszerzyć bonusy dla wspierających poprzez dodatkowe odcinki dostępne tylko dla tej społeczności.

Dla wspierających mnie wyższą kwotą wysyłam w podziękowaniu kubek z sówką idealny do kawy podczas słuchania podkastu :)

Serdecznie dziękuję za każdą wpłatę, jest to dla mnie duże zobowiązanie, które chciałbym przekuć w jak najlepszą jakość podkastu Naukowo!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Martyna Gajewska
Martyna Gajewska
Próg: 25 zł