Ostrzeżenie Autor prezentuje materiały dotyczące substancji o charakterze psychodelicznym. Należy podkreślić, że badania naukowe dotyczące potencjalnego zastosowania tych substancji w terapii medycznej są obecnie na wstępnym etapie. Dlatego zaleca się ostrożne i krytyczne podejście do wszelkich informacji na ten temat, uwzględniając, że nie zostały one jeszcze w pełni potwierdzone i są nadal przedmiotem badań naukowych.

Newsblotter - Mikrodawki wiedzy psychodelicznej

W Patronite od 19.05.2023

Newsblotter to mikrodawki wiedzy psychodelicznej raz w miesiącu na Twoim mailu. Znajdziesz w nim informacje na temat najnowszych badań nad substancjami psychodelicznymi, informacje o wydarzeniach, książkach oraz najświeższe newsy ze świata terapii wspomaganej psychodelikami.

O Autorze

A w zasadzie o Autorkach :) Newsblotter tworzą dwie siostry,które połączyły nastoletnią pasję do rozwijania social mediów zanim się jeszcze tak nazywały (kto pamięta Photoblogi, MySpace i DeviantArta?) i tworzenia społeczności wokół interesujących je tematów z zainteresowaniem różnymi formami terapii, w tym badanej już na całym świecie terapii psychodelicznej.

"Czy psychodeliki uratują świat?", cytując tytuł głośnej książki Macieja Lorenca?
Jeśli tak będzie, dowiesz się o tym pierwszy_a, subskrybując Newsblotter!

Autorki Newsblotter

 


Skąd pomysł na psychodeliczny newsletter?

Z połączenia siostrzanych mocy, w lipcu 2021 roku powstała grupa na Facebooku, która jest obecnie najbardziej merytoryczną grupą związaną z Terapią i Integracją Psychodeliczną w Polsce. Jednak w trwodze przed fejsbukowym reżimem i niepewnością, czy kiedyś algorytm nie uzna, że propagowanie wiedzy naukowej i edukowanie w duchu redukcji szkód to naruszanie zasad społeczności (sic!), postanowiłyśmy stworzyć dodatkowy, bardziej trwały kanał komunikacji, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że zawsze otrzymasz najświeższe informacje ze świata terapii wspomaganej psychodelikami.

 


Co nam da Twoje wsparcie?

Twoje wsparcie umożliwi nam wysyłkę Newsblottera do Ciebie raz w miesiącu oraz moderację wciąż rosnącej i dostępnej dla wszystkich grupy na Facebooku. Wszystko to za kwotę odpowiadającą kawce na mieście raz w miesiącu ☕️!

Cenimy sobie transparentość, więc wiedz, że Twoje wsparcie będzie zasilało również:

 • Konto Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, na które będziemy przekazywać darowizny
 • Część Twojej wpłaty będzie pobierać Patronite oraz operator płatności
 • Twoje wsparcie pomoże nam opłacić hosting, domenę oraz narzędzie do wysyłki e-maili
 • Od Twojej wpłaty zapłacimy 12% podatku dochodowego 

Sporo wydatków, jak na 10zł, co? ;) 

Ale my mierzymy wysoko i w przyszłości chcemy Ci również oferować zniżki na wydarzenia, warsztaty, konferencje, webinary a także inne niespodzianki!

Wybierz swoją dawkę wsparcia już teraz i nie przegap żadnej psychodelicznej nowinki!

Jeżeli jednak nie masz aktualnie zasobów by nas wspierać, nadal możesz dołączyć do grupy na Facebooku, wystarczy, że ją wyszukasz:

I dołączysz do społeczności ponad 3000 psychoterapeutów, naukowców, lekarzy, badaczy, oraz osób zainteresowanych terapią i integracją doświadczeń psychodelicznych i będziesz mógł_a  brać udział w ciekawych dyskusjach i wspierać rozwój nauki psychodelicznej w Polsce. Na grupie znajdziesz też pierwszą w Polsce listę terapeutów zajmujących się integracją doświadczeń psychodelicznych.

Grupa jest moderowana przez nas tak, by utrzymywała wysoki poziom dyskusji oraz kulturę wypowiedzi. Moderowanie jej, jak również publikowanie treści wymaga od nas nakładów czasowych, których zostaje nam niewiele po regularnej pracy. Będzie nam zatem bardzo miło, jeżeli dołączając do niej zdecydujesz się wesprzeć nas najniższym progiem wsparcia wynoszącym 5zł.

 


Dziękujemy!

Dziękujemy Ci za każdą formę wsparcia! Jesteśmy otwarte na Twoje komentarze, sugestie i pomysły. Jeśli czegoś brakuje Ci w Newsblotterze, śmiało daj nam o tym znać. Do zobaczenia w przestrzeni internetowej oraz (mamy nadzieję), przy różnych okazjach także na żywo!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)