Avatar użytkownika

Grzegorz Niemczuk

4
patronów
195 
miesięcznie
16 080 
łącznie
4
patronów
195 zł 16 080 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za decyzję o zostaniu moim patronem ! Każdy patron przyczynia się do ułatwienia realizacji mojej pasji, planowania nowych tras koncertowych - daje wolność tak bardzo potrzebną każdemu artyście!
Nagrodą w progu 5 zł będzie cotygodniowa krótka wiadomość na Twoją skrzynkę mailową w której wyślę propozycję utworu muzycznego do posłuchania i zgłębienia jego piękna i wewnętrznej treści. Pomoże w tym dodany przeze mnie krótki opis dzieła oraz tego, co mnie w nim pociąga i zachwyca.
10 zł miesięcznie
Dziękuję za decyzję o zostaniu moim patronem ! Każdy patron przyczynia się do ułatwienia realizacji mojej pasji, planowania nowych tras koncertowych - daje wolność tak bardzo potrzebną każdemu artyście!
Nagrodą w progu 10 zł będzie nagroda z progu 5zł oraz comiesięczne nagranie wideo, w którym opowiem o tym, jak wyglądał mój miesiąc, jakie kraje odwiedziłem i co zwróciło moją uwagę podczas tych podróży, nad jaką muzyką pracowałem i jak wyglądał ten proces, czasem dodam jakieś spontaniczne i inspirujące/motywujące przemyślenia oraz naturalnie - osobiste podziękowanie!
20 zł miesięcznie
Przepięknie dziękuję za decyzję o patronacie! Każda taka decyzja sprawia, że mogę czynić świat lepszym dzieląc się z nim moją muzyką !
Nagrodą w progu 20 zł będzie krótkie wideo muzyczne wysyłane każdego miesiąca - znajdzie się tam zarówno fragment muzyczny jak i jego opis dotyczący tego, jak go sluchać, na co zwrócić uwagę, co jest w nim szczególnego, poruszającego, zabawnego, zachwycającego, dlaczego został napisany, co jest w nim ciekawego pianistycznie.
Dodatkowo dołączę również nagrody przygotowane dla progów 5 i 10zł.
40 zł miesięcznie
Z czałego serca dziękuję za decyzję o zostaniu moim patronem. Muzyka jest pasją mojego życia i poświęcam jej całą moją energię chcąc przez to uczynić świat lepszym i piękniejszym.
W tym progu, poza nagrodami dla niższych progów, nagrodą będzie również comiesięczne nagranie wideo utworu muzycznego z osobistą dedykacją - może być dla Ciebie, lub dla kogoś z Twoich bliskich jako prezent.
80 zł miesięcznie
Serdecznie dziękuję za Twoją hojną decyzję o zostaniu moim patronem. Twoja decyzja jest dla mnie dowodem, że moja sztuka jest komuś potrzebna, jest dla kogoś ważna, i to co robię i czemu się poświęcam ma głęboki sens.
Nagrodą w progu 80 zł, poza nagrodami dla niższych progów, będzie comiesięczne wideo z jednej pełnej sesji ćwiczeniowej wraz ze szczegółowym opisem i tłumaczeniem procesu pracy oraz wszystkich detali zawartych w opracowywanym utworze.
120 zł miesięcznie
Ten próg to patronat przez duże "P". Jestem wdzięczny za każdą decyzję o jego realizacji - dziękuję !
Nagrodą w tym progu będzie kolekcja wszystkich nagród zaproponowanych w niższych progach, oraz comiesięczna idywidualna możliwość rozmowy online: rozmowy o sztuce, muzyce, życiu, pasjach, inspiracjach.
150 zł miesięcznie
Ten próg to już prawdziwy mecenat sztuki, który sprawi, że poczuję się jak artyści pokroju Czajkowskiego, Beethovena, Haydna... którzy dzięki takim właśnie mecenasom mogli upiększać świat swoją sztuką nie martwiąc się o rzeczy przyziemne.
Nagrodą w tym progu będzie komplet nagród z progów niższych, jak również dodatkowo 1 egzemplarz każdej nowej płyty mojego autorstwa, która się ukaże, wraz z dedykacją!
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
5 dostępnych miejsc
Próg dla osób, dla których muzyka klasyczna jest miłością życia, podobnie jak dla mnie. To próg elitarny, więc i nagroda musi taka być.
Nagrodą w tym progu będzie możliwość zorganizowania klika razy w ciągu roku prywatnego koncertu. Miejsce i czas do indywidualnego ustalenia. Może to być jakaś sala koncertowa, dom patrona, lub moje miejsce i mój fortepian. Dodatkowo oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Grzegorz Niemczuk w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pianista, podróżnik, pasjonat muzyki klasycznej. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już 15 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na wszystkich 6 kontynentach.

E.Grieg - Koncert fortepianowy a-moll, Korea Południowa -  https://youtu.be/jsjpqmHujos

Razem upiększajmy świat poprzez kulturę na wysokim poziomie!

Nazywam się Grzegorz Niemczuk i śmiało mogę powiedzieć, że swoje życie zdecydowałem się poświęcić i oddać muzyce. Muzykę klasyczną kocham od dziecka i poświęcam jej zdecydowaną większość mojego życia. To moja największa pasja, miłość oraz zawód. Fakt, że jestem pianistą klasycznym i podróżuję po całym świecie jest spełnieniem moich marzeń. Obecnie chciałbym również dzielić się ze światem tą pasją nie tylko za pomocą koncertów, ale także za pomocą filmów, na których chcę umieszczać opowiadania o muzyce i konkretnych utworach, fragmenty z moich sesji ćwiczeniowych i krótkie koncerty wzbogacone słownym komentarzem. Wiem, że muzyka klasyczna wydaje się trudna do zrozumienia, ale nie musi taka być! Wierzę w to, że z pomocą kilku zdań można wprowadzić słuchacza w świat utworu i ukazać mu jego piękno, wzbogacając jednocześnie jego wiedzę. Wierzę głęboko, że ten edukacyjny, ukulturalniający projekt zyska grono wiernych wielbicieli i fanów. Wszedłem w świat artystyczny, który stał się moją pasją i miłością życia, jednocześnie też uświadomił mi, że podążam śladami tak wybitnych ludzi wszystkich czasów jak Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Piotr Czajkowski, Franciszek Schubert, Johannes Brahms i wielu innych. Przy ich blasku ciągle czuję się malutki, ale to determinuje i napędza moją motywację do stawania się lepszym każdego dnia. Zgłębianie biografii oraz twórczości wielkich mistrzów uświadomiło mi bardzo dobitnie, że artyści są światu potrzebni, że jest to niezwykła odpowiedzialność, którą musiałem sobie uświadomić zanim zdecydowałem się obrać tę drogę życiową. Bycie artystą-pianistą uważam za rodzaj misji, by dawać światu tyle piękna ile tylko jestem w stanie, by swoją muzyką i działalnością sprawiać, że słuchacze/odbiorcy choć przez chwilę mogą zapomnieć o otaczających ich problemach, tęsknotach, pragnieniach, cierpieniach, trudnej pracy, stresie... I to właśnie jest moją największą motywacją do mojej aktywności i działalności.

Dzisiejszy świat rozwija się dwupłaszczyznowo – realnie i wirtualnie. Obecna sytuacja epidemiologiczna uświadomiła wszystkim jak potężnym medium jest Internet i łatwość dotarcia do szerokiej grupy słuchaczy. Ja również uświadomiłem sobie, że poprzez kontakt wirtualny mogę dużo łatwiej realizować moje artystyczne cele.

Obecnie realizuję projekt krótkich filmów-wykładów o Mazurkach Chopina, w których omawiam szczegółowo każdy Mazurek, skupiając się na niuansach formalnych, ciekawostkach dotyczących genezy powstania, ciekawych problemach pianistycznych i wyzwaniach stających na drodze do idealnej interpretacji. Projekt ten jest realizowany na mojej stronie na Facebooku oraz na kanale YouTube. Jednocześnie uruchomiłem również nową stronę na Facebooku - Muzyka Fortepian, na której każdego dnia dzielę się rożnymi nagraniami dostępnymi w sieci. Dzięki temu osoby zainteresowane mogą wraz ze mną słuchać różnej muzyki, ja zaś gwarantuję wybór tylko wartościowych nagrań, oraz krótki opis utworów w celu wzbogacenia wiedzy.

Już od 15 lat prowadzę intensywną działalność koncertową, do tej pory wystąpiłem już w 34 krajach na wszystkich kontynentach, przez co podróże stały się moją drugą pasją. Poznawanie różnych krajów, ludzi, kultur, wzbogaca wnętrze i kształtuje artystyczną osobowość. Obecnie w moich interpretacjach kładę nacisk na poszukiwanie siebie przy głębokim szacunku do wszelkich wskazówek, jakie kompozytor danej muzyki przekazuje wykonawcom w zapisie nutowym. Zdaję sobie sprawę, że każde wykonanie utworu danego Mistrza to jakby wskrzeszenie Jego duszy na moment wykonania dzieła – stąd ogromną ilość pracy wkładam w poznawanie kompozytorów, ich życia i muzyki, próbę analizowania ich osobowości i charakteru tak, by być jak najbardziej w zgodzie z duchem ich muzyki. Podczas moich koncertów staram się zawsze opowiadać nieco o wykonywanej muzyce, przybliżać słuchaczom dzieła i ich twórców tak, by muzyka była bardziej dostępna i zrozumiała. Ten pomysł spotyka się z wielkim entuzjazmem słuchaczy. Uświadomił mi też, jak ważne jest to, by słuchacze uczestniczyli aktywnie w wykonywanej muzyce, by chłonęli utwory całym sobą, nie tylko powierzchownie. I uświadomiłem sobie, że to jest właśnie moim zadaniem w XXI wieku. Po pierwsze – zgłębianie wiedzy tak, by stać się ekspertem w swojej dziedzinie, a następnie dzielenie się tą wiedzą ze słuchaczami, którzy być może nie mają tyle czasu i doświadczenia, by szczegółowo analizować dzieła, poznawać biografie kompozytorów, traktować muzykę klasyczną jako język, którym Ci wielcy ludzie chcieli nam coś przekazać.

Moje plany na przyszłość obejmują docieranie z moimi koncertami do jak najszerszej grupy słuchaczy w Polsce i na świecie, do godnego reprezentowania Polski na arenie światowej. Jednocześnie chcę rozwijać znacznie mój repertuar i dzielić się nim ze światem nie tylko poprzez koncerty, ale również poprzez kontakt w sieci. W ten sposób w jakiś sposób wypełnię misję wzbogacania świata o piękno i wiedzę historyczną. Myślę, że to dzisiaj jest wielkim zadaniem muzyków klasycznych. W przeciwnym razie utracimy świadomych słuchaczy – a takich najbardziej potrzebujemy!

 

http://www.niemczuk.com

 

 

Cele Autora

  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 805 zł brakuje
6%
Osiągnięcie tego celu pozwoli mi na swobodę w realizacji projektów artystycznych, dowolność wyboru repertuaru, znacznie ułatwi mi organizowanie koncertów w różnych miejscach Polski oraz za granicą (z racji znacznego obniżenia potrzeb i wymagań finansowych). Pozwoli mi również na samodzielne organizowanie występów w różnych miastach Polski i dotarcie do szerszego grona odbiorców. Uniezależni mnie od organizatorów i ich wymagań, agentów itp.
Mikrofon pojemnościowy.
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 805 zł brakuje
3%
Osiągnięcie tego celu pozwoli mi na zakup wysokiej klasy mikrofonu pojemnościowego Neumann U 87 Ai Studio Set, dzięki któremu będę mógł dokonywać większej ilości nagrań i wydawać więcej płyt, jak rownież w profesjonalny sposób rejestrować moje koncerty.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Grzegorz Niemczuk już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ewa Zięty
Ewa Zięty
20 zł
Dariusz Klejnowski-Różycki
Dariusz Klejnowski-Różycki
5 zł
Krzysztof Mazurek
Krzysztof Mazurek
20 zł
Marek Jakubowicz
Marek Jakubowicz
150 zł
Bartłomiej Chojnowski
Bartłomiej Chojnowski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.