Avatar użytkownika

Niezatapialni

112
patronów
3 460 
miesięcznie
212 275 
łącznie
112
patronów
3 460 zł 212 275 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
W czterotygodniowym miesiącu wychodzi 2,5 zeta za odcinek - czyli wyrzeczenie rzędu jednego czarnego Speciala tygodniowo. To już coś, doceniamy każdą złotówkę - serio. Odwdzięczymy się dozgonną miłością. Każdemu, kto zadeklaruje się w tym progu raz w tygodniu, najprawdopodobniej w środę o godzinie 13:28, wyślemy telepatycznie miłą myśl i przychylną emocję.

PS Imię i nazwisko lub ksywa każdego patrona - niezależnie od progu - znajdzie się w napisach, które dołączać będziemy do naszych następnych produkcji jutubowych (poza tymi, w których zapomnimy tego zrobić)
20 zł miesięcznie
5 złotych za odcineczek - małe piwo w piwiarni pod Dworcem Głównym w Olsztynie. Próg stworzony specjalnie dla Radka, bo poprosił. Działaj Radek! Wpłacając taką sumę dostajesz od nas prawo do używania imienia Radek, ale tylko na potrzeby komentowania pod naszymi rzeczami.

PS Imię i nazwisko lub ksywa każdego patrona - niezależnie od progu - znajdzie się w napisach, które dołączać będziemy do naszych następnych produkcji jutubowych (poza tymi, w których zapomnimy tego zrobić).
25 zł miesięcznie
6,25 za odcinek. By nas wesprzeć, odmówiłeś sobie w tym tygodniu odtwarzacza mp3 (serio, tyle teraz kosztują odtwarzacze mp3 - sprawdź na Allegro). To piękne i słuszne. I jesteśmy Ci bardzo wdzięczni. W każdy piątek około godziny 23:45 spodziewaj się łaskotania w prawym uchu, świadczącego o tym, iż jedno z nas (sam możesz wybrać, które!) biorąc prysznic, pomyślało o Tobie.

PS Imię i nazwisko lub ksywa każdego patrona - niezależnie od progu - znajdzie się w napisach, które dołączać będziemy do naszych następnych produkcji jutubowych (poza tymi, w których zapomnimy tego zrobić)
50 zł miesięcznie
12,5 złotego za odcineczek - duże piwo w hipsterskim pubie w Warszawie. Słyszysz mamo? Mówiłaś, że nigdy nie będzie mnie na nie stać. Patrz, jak wysoko zaszedłem! Dla wszystkich z tego progu mamy specjalne podziękowania. Wyszepczemy je pewnego dnia, gdy nastanie czas, wy będziecie wiedzieć kiedy, stojąc na plaży, twarzami ku morzu zwróceni. Zgodnie z zasadami feng shui zapewni to tymczasową pomyślność, sukces w interesach i odnalezienie miłości.

PS Imię i nazwisko lub ksywa każdego patrona - niezależnie od progu - znajdzie się w napisach, które dołączać będziemy do naszych następnych produkcji jutubowych (poza tymi, w których zapomnimy tego zrobić)
100 zł miesięcznie
25 złotych za odcinek. Jakbyśmy byli dobrą książką z Biedronkowej wyprzedaży. To szczyt naszych ambicji. Nie chcemy więcej. Nie potrzebujemy więcej. Nie uważamy, by nasza praca była warta więcej niż wizyta w kinie. Chyba, że wy uważacie inaczej, wtedy totalnie uważamy, odezwijcie się, podamy numer naszego tajnego konta na Bahamach. Każdy, kto zdecyduje się na ten próg otrzyma dożywotni tytuł Wielkiego Różowego Warchlaka - przy spotkaniu może nawet zostać na niego pasowany, niech tylko przyniesie jakiś miecz.

PS Imię i nazwisko lub ksywa każdego patrona - niezależnie od progu - znajdzie się w napisach, które dołączać będziemy do naszych następnych produkcji jutubowych (poza tymi, w których zapomnimy tego zrobić)
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
5 dostępnych miejsc
Chcesz się pochwalić podcastem, blogaskiem, zbiórką lub inną fajną inicjatywę? A może po prostu usłyszeć swoje nazwisko w najlepszym podcaście po tej stronie Mississippi? Zostać patronem imiennym? Nic prostszego. Ten próg jest właśnie do tego. Zanim go opłacisz odezwij się do nas i zaproponuj opis, który mamy przeczytać na końcu odcinka (do 300 znaków, nasze odcinki mają ponad 100% przesłuchalność). Jeżeli inicjatywa i opis będą zgodne z naszymi sumieniami, damy ci znać, że możesz opłacić próg i czekać do najbliższego odcinka!

PS Imię i nazwisko lub ksywa każdego patrona - niezależnie od progu - znajdzie się w napisach, które dołączać będziemy do naszych następnych produkcji jutubowych (poza tymi, w których zapomnimy tego zrobić)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Niezatapialni w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Wire" uznał nas za jeden z 17 "podcastów o grach wideo nagrywanych w Gdańsku, może nie w pierwszej 10, ale doceńcie chęci". Polonistka Dominika powiedziała o Niezatapialnych: "nie jest źle, na pewno jeszcze kiedyś osiągniesz prawdziwy sukces". Mama Tomka słysząc o podcaście smutno kręci głową.

 

 

Jesteśmy twórcami projektu multimedialnego Niezatapialni w skład którego wchodzą: nagrywany co tydzień podcast o grach i popkulturze, blog traktujący głównie o komiksach i na wpół martwy kanał YouTube. Niezatapialni wyewoluowali z tworzonego dla serwisu gry.wp.pl podcastu Nieczyste Zagrywki. Obecnie Niezatapialnych tworzą Dominik Gąska, Iga Ewa Smoleńska i Tomasz Pstrągowski. Historycznie wspierali nas i nagrywali z nami Michał Piwowarczyk (współzałożyciel podcastu), Mateusz Skutnik, Kuba Zagalski i Michał Owsianko.

 

Chcemy, by trzy rzeczy były bardzo jasne:

Po pierwsze: Obojętne, ile pieniędzy zbierzemy (lub nie zbierzemy), nie przestaniemy nagrywać podcastu.

Po drugie: Nie zamierzamy wprowadzać żadnego płatnego czy wcześniejszego kontentu.

Po trzecie: Nie obiecujemy, że będziemy robić więcej, ale postaramy się.

 

Nasze ambicje są skromne. Chcemy robić swoje. Chcemy co tydzień publikować odcinki. Chcemy pokoju na świecie i niższych opłat w gdańskiej komunikacji miejskiej. Jeżeli Patronite pozwoli nam nagrywać częściej i lepiej - super. Jeżeli da nam trochę życiowej stabilizacji - ekstra. Jeżeli dzięki niemu poczujemy się docenieni  - rewelka. Ale jeżeli nie zechcecie się na nas składać (bo nie lubicie płacić za kontent w internecie; bo nie macie kasy; bo uważacie, że gadamy za dużo bzdur w odcinkach; bo macie jakiekolwiek inne powody) - też fajnie. Patronite odpalamy „bo tak”. Bo chcemy zarabiać na tym, co kochamy, ale nie chcemy się profesjonalizować.

 

 

Nie obiecujemy Wam nic więcej, niż publikujemy teraz (czyli: odcinek tygodniowo, naturalną komunikację na Facebooku i w miarę ruchliwy profil). Przy progach nie wpisaliśmy kolejnych superprodukcji, które moglibyśmy zrobić. Przy wpłatach nie ma cudownych obietnic. To dlatego, że chcemy być szczerzy. Już teraz robimy tyle, ile jesteśmy w stanie, nie olewając przy tym naszych miejsc pracy. Jeżeli w przyszłości będziemy w stanie robić więcej i będziemy chcieli robić więcej, będziemy to robić bez względu na Patronite.

 

Odpalamy Patronite, bo lubimy robić Niezatapialnych i lubimy robić ich dla Was. Wszyscy mamy swoje prace i żadne z nas nie rzuci roboty, by żyć z podcastu (chyba, że zbierzemy tutaj naprawdę dużo kasy).

 

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Niezatapialni w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Totalne szaleństwo
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 540 zł brakuje
86%
Sex Konkwistador wraca do kraju i startuje w wyborach na przewodniczącego samorządu uczniowskiego w Liceum Ogólnokształcącym numer 7 w Grudziądzu. Nie jest najdziwniejszym z kandydatów. Big Iga (dawniej Solid Iga, a.k.a. Naked Iga, a.k.a Pliskin Smoleńska), uzyskawszy odpowiedź „ciężko powiedzieć”, mknie dalej w mrok kosmosu. Nie szuka już niczego i na niczym jej nie zależy. Nie wiadomo, czy w ogóle jest jeszcze człowiekiem. Don Dominik odkrywa, że nie potrafi się zmienić, bo ludzie się nie zmieniają i na zawsze uwięzieni są w swoich formach. Wydaje rozkaz ataku na Wrzeszcz Górny. „Wojna nigdy się nie zmienia” szepce głaszcząc leniwie tłustego, białego kota.

Lub: jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Nagrywamy tak dużo, jak możemy. Kochamy Was.

Poza granicą poczytalności
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 1 540 zł brakuje
69%
Sex Konkwistador wprowadza reformy finansowe w Liceum Ogólnokształcącym numer 7 w Grudziądzu. Szeroko zakrojone programy pomocowe wynoszą większość uczniów do klasy matematyczno-informatycznej. Dobrobyt rozlewa się na sąsiednie instytucje edukacyjne. Pax Sex trwa 3000 lat, podczas których Sex Konkwistador uzależnia się od melanżu i przemienia w mitycznego Szej-Huluda, Pana Pustyni, Dawcę Przyprawy, Człowieka-Boga. The Iga (dawniej Big Iga), dociera do granic wszechświata i zawraca. Poznała tylko ból. I samotność. Ból i samotność. I nieszczęście. Ból i samotność, i nieszczęście. I pustkę. Ból i samotność, i nieszczęście, i pustkę. I śmierć. Ból i samotność, i nieszczęście, i pustkę i śmierć. I gwiazdę o imieniu Tomek 2, czerwonego giganta o sercu wielkim, jak planeta i pasji do wspinania się po galaktykach. Więc tak, poznała tylko ból i samotność, i nieszczęście, i pustkę, i śmierć, i Tomka 2, z którym się zaprzyjaźniła bardzo serdecznie, i którego postanowiła przedstawić mamie, i z którym teraz podróżuje na Ziemię, co za kilkadziesiąt milionów lat skończy się spaleniem Układu Słonecznego, a wędrówka ich pochłonie biliony istnień, ale to nieważne, bo teraz trzymają się za rączki i dobrze bawią. Don Dominik de la Muerte Santiago Apolinario Mangusta „Kiełbasa” Gąska zwany też Puchatkiem zrzeka się władzy. Wyjeżdża z Anką na Kaszuby. Własnymi rękoma buduje dom, sadzi drzewo, płodzi ośmioro dzieci (nie rękoma oczywiście, dorośnijcie!) i przemienia się w człowieka pozbawionego lęków i ambicji, pewnego szczęśliwego jutra, uśmiechającego się łagodnie do sprzedawczyń w sklepie i puszczającego w kolejce staruszki z dużymi zakupami, znajdującego czas i na wieczorną lekturę, i na zabawę z dziećmi, i na struganie w drewnie przerażająco realistycznych modeli prawicowych publicystów, mordowanych przez nastoletnie dziewczęta i ich salamandry.

Lub: jesteśmy NAPRAWDĘ szczęśliwi. Nagrywamy dalej podcast. Kochamy Was, ubóstwiamy Was, dzięki Wam składamy, albowiem dobre to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne.
Na luzaku
  • 1 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzielimy się po 333 złotych i wydajemy całość na najważniejsze życiowe sprawy: gry wideo, ciężkie narkotyki i jabłka kortland. Balujemy do utraty tchu, porzucamy nasze bezpieczne etaty i angażujemy się w nielegalne walki kogutów. Nie wiedzieć jak i kiedy (cały czas jesteśmy na haju) kupujemy duże ilości broni i dokonujemy kilku zuchwałych napadów na banki. Nasze nazwiska zostają wpisane na listę najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie, dostajemy też własną wystawę w podparyskim Disneylandzie. Babcie ostrzegają przed nami wnuczków, którzy chcą być tacy jak my. Prezydent świata nie wie co robić i ogłasza stan wyjątkowy.

Albo po prostu kupujemy sobie więcej gierek, czujemy się docenieni i mamy z nagrywania mega satysfakcję. Wciąż nagrywamy cotygodniowy odcinek, publikujemy teksty i rejestrujemy tyle gameplayów, ile możemy.

Trochę nam odwala
  • 2 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Tomek przechodzi operację zmiany płci, zmienia imię na Sex Konkwistador i zostaje międzynarodową gwiazdą porno z pluszakami. Igę stać w końcu na kurs ninja, zostaje płatną zabójczynią i bierze na cel tłustych misiów z największych instytucji finansowych na świecie. Dominik żyje, jakby nic się nie zmieniło, po cichu skupiając wokół siebie zasoby i zwolenników, gdy czas będzie dobry, ujawni się i przejmie władzę nad całą klatką B w bloku numer 45 na gdańskiej Zaspie - a to tylko pierwszy krok.

Ewentualnie: jesteśmy w cholerę szczęśliwi i nieziemsko docenieni. Wydajemy pieniądze na giereczki, nagrywamy z nową energią. Chwalimy się kumplom, kochankom i nauczycielom z liceum. Wciąż nagrywamy cotygodniowy odcinek, publikujemy teksty i rejestrujemy tyle gameplayów, ile możemy.

Tracimy głowy
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Sex Konkwistador rzuca narkotyki i przemysł porno. Postanawia wieść proste życie wśród zwierząt i bliskich, wyrusza więc na wędrówkę dookoła świata - boso i bez bagażu, wierząc, że wyżywią go/ją dobrzy ludzie różnych kultur. Skąpana we krwi Solid Iga dyszy ciężko nad trupem ostatniego z kapitalistycznych wyzyskiwaczy. Wie, że postąpiła słusznie, ale gdy osiągnęła już cel, życie staje się puste. Wycofuje się w cień, kupuje prywatny prom kosmiczny i w tajemnicy rusza w kosmos, w poszukiwaniu odpowiedzi na ostateczne pytanie: „dlaczego płatki kukurydziane muszą być takie, kurna, słodkie, czy nie dałoby się dodawać do nich mniej cukru, przecież to nie może być trudne, prawda?”. Don Dominik de la Muerte Santiago Apolinario Mangusta „Kiełbasa” Gąska rządzi już nie tylko na Zaspie, ale i na Przymorzu Wielkim. Żyje w skromnym penthousie na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca. Ma wszystko, czego można oczekiwać od życia - narkotyki, prywatną armię i miłość Anki Kowalskiej z 3c, która kiedyś, na imprezie sylwestrowej, na której się bardzo upił, powiedziała mu, że nigdy nie będzie jego. Czegoś mu jednak brakuje. Patrząc w noc skradającą się nad Gdańsk, postanawia, że się zmieni.

Możliwe też, że po prostu będziemy mieli po 1000 złotych na łebka miesięcznie, a to już w cholerę kasy, będziemy więc szczęśliwsi niż świnie taplające się w błocie i bardziej zmotywowani niż ruscy hakerzy obalający europejski porządek. Nagrywamy i publikujemy tyle ile się da i jak często się da, aczkolwiek nic nie obiecujemy, bo wciąż mieć będziemy swoje życia, etaty i rodziny, więc życie różnie może się ułożyć.


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Niezatapialni już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jan Ambroziak
Jan Ambroziak
25 zł
Piotr Książek
Piotr Książek
10 zł
Piotr Gidaszewski
Piotr Gidaszewski
10 zł
Pablo alaboS
Pablo alaboS
10 zł
Piotr Czajka
Piotr Czajka
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.