Avatar użytkownika

Nikifory

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy! Właśnie zostałeś naszym patronem :) bardzo dziękujemy za każde wsparcie, które jest bardzo cenne :) zapraszamy do obserwowania nas na mediach społecznościowych. Pozostańmy w kontakcie :)
20 zł miesięcznie
Dziękuję! Twoje systematyczne wsparcie ma ogromny wpływ :) dzięki niemu możemy planować i rozwijać działania programu :) a pomysłów jest wiele. Każda złotówka przekłada się na konkretne cele :) W podziękowaniu przyjmij od nas zestaw kart Bożonarodzeniowych inspirowanych pracami uczestników programu :)
30 zł miesięcznie
Dziękuję! Cieszymy się, że jesteś z nami :) Twoja stała, comiesięczna wpłata pomaga nam spełniać artystyczne marzenia uczestników projektu :) Przyjmij od nas zestaw kart Bożonarodzeniowych inspirowanych pracami artystów z niepełnosprawnościami, sam możesz wybrać dowolny wzór :)
50 zł miesięcznie
Dziękuję! Jesteś naszym super patronem :) a dla takich osób wysyłamy produkt inspirowany pracami uczestników programu :) ciekawe co to będzie? oczekuj na przesyłkę.
100 zł miesięcznie
Dziękuję! Dzięki takim osobom jak Ty coraz więcej nieznanych artystów ma szansę na to by pokazać swoją twórczość. A może sam chciałbyś wybrać produkt, który otrzymasz, a jest inspirowany pracami artystów? Napisz do nas :) Czekamy na Twoje propozycje :)
200 zł miesięcznie
Dziękuję! No to startujemy! to jest największa kwota wsparcia, a tym samym nasze największe podziękowanie i zaproszenie dla Ciebie i osoby towarzyszącej na uroczysta galę Projektu Nikifory :) poznaj osobiście naszych artystów :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Nikifory w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wspieraj artystów z niepełnosprawnościami poprzez Program Nikifory! Jedyny taki i jeden z najbardziej wartościowych ogólnopolskich programów społecznych. 10 000 twórców z niepełnosprawnością intelektualną. 10 edycji. Współpraca z kilkoma tysiącami instytucji, firm, ośrodków kultury w całym kraju.

 

 

Program Nikifory kierowany jest do osoby z niepełnosprawnościami, w tym szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną, przebywającymi w WTZ, ŚDS, DPS, przyszpitalnych ośrodkach arteterapeutycznych, centrach opiekuńczo- leczniczych oraz pozostałych placówkach wspierających osoby z niepełnosprawnościami, w tym szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną rozwijającymi ich pasje plastyczne.

Głównymi celami programu nikifory jest: 

- zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie i walory sztuki naiwnej oraz problemy i samotność osób z niepełnosprawnościami, w tym szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną,

- promowanie aktywności twórczej osób z niepełnosprawnościami, w tym szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną, a tym samym włączanie do życia społecznego poprzez wsparcie ich ekspresji twórczej

-budowanie wizerunku osób z niepełnosprawnościami jako kreatywnych, pełnych pasji

- aktywizacja społeczna osób z niepełnosprawnościami, w tym szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną, kluczowa w okresie po pandemii COVID-19.   

W ramach programu w każdej edycji realizowany jest ogólnopolski konkurs plastyczny, warsztaty plenerowe, uroczysta gala,  publikacja książki, wystawy prac artystów oraz inne wydarzenia towarzyszące. 

Patronem programu jest malarz uliczny Nikifor Krynicki, Łemko z Krynicy Wsi. Jego prawdziwe nazwisko brzmiało prawdopodobnie Epifaniusz Drowniak, jednak w historii sztuki polskiej i światowej zapisał się jako “Nikifor malarz- Nikifor artysta”.  Nikifor  od dzieciństwa cierpiał na dziedziczoną wadę wymowy, nie umiał czytać ani pisać, lepszą formą porozumiewania stało się dla niego malarstwo. Stworzył wiele obrazów wędrując codziennie po Krynicy z drewnianą walizeczką mieszczącą jego warsztat (za: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu https://muzeum.sacz.pl/nikifor).

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Nikifory już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.