Avatar użytkownika

NIVEL Band

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Od pewnego czasu postanowiliśmy formować muzyczne gusta i pokazać alternatywę dla muzyki komercyjnej i radiowej, komponując nasze utwory, pisząc własne melodie, tworząc unikalne brzmienie...

World Music - Folk - Tango - Jazz

NIVEL to czwórka przyjaciół, która kiedyś postanowiła, że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Tak powstał zespół instrumentalny, który cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już blisko 10 lat, i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami.

Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgamy do  ludowej muzyk z argentyny, francji, macedonii, brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpiemy inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis.

W 2020 roku głównym motywem naszych działań które chcemy podjąć, to nowatorskie, wirtuozerskie oraz intrygujące aranżacje znanych i popularnych utworów popowych, rockowych oraz rozrywkowych.


Nasza Muzyka:


 


Nasza Płyta "Wielki Świat"  

W roku 2017 udało nam się nagrać nasz pierwszy album! Płyta zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych "nivelowych" aranżacjach. Znajdziecie na niej 11 naszych najlepszych piosenek, które prawie zawsze wykonujemy na koncertach. Ten kto był na naszym koncercie na pewno wie, że cechuje nas różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia.

Cieszymy się, że po wielu latach wspólnego tworzenia oraz pasji do muzyki, udało nam się wypracować własny styl muzyczny, którym pragniemy się z Wami podzielić!


NASZE PLANY:

Mamy ich sporo, ale najważniejszym jest chęć nagrywania naszych pomysłów muzycznych w formie popularnych teledysków. Mamy chęci, żeby klipy ukazywały się systematycznie np. co 2-3 miesiące. Chcemy zrealizować minimum 4 takie klipy do końca 2020 roku.

Utwory nad którym pracujemy to najczęściej covery w naszych własnych aranżacjach, stylistycznie utrzymywane w klimacie "World Music". Materiał audio będziemy nagrywać we własnym zakresie, ponieważ mamy ku temu możliwości. Potrzebujemy finansowania w kilku kwestiach.


Koszty jakie musimy ponieść:

- mix naszego utworu w studio – około 700zł

- mastering naszego utworu w studio – około 200zł

- koszty nagrania teledysku, operator kamery – około 1600zł

- obróbka video i rendering – około 200zł

- wynajem pomieszczenia do nagrania klipu, (będzie to studio) – około 300zł

 

Zakładając wariant uśredniony, nagranie pojedyńczego teledysku kosztuje nas około 3000zl. Chcąc zrealizować 4 takie teledyski, potrzebujemy w sumie 12 000zł.
Będziemy wdzięczni za każdą kwotę wsparcia, nawet symboliczną! :)
 


Po więcej naszych materiałów - odwiedź nas:
http://www.nivelmusic.pl

https://www.facebook.com/ZespolNivel

patronite-nivel-zespol-muzyka-swiata-covery