Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Miesięcznik LIST to pismo katolickie poświęcone szeroko rozumianej duchowości.Istnieje od 1984r. Jest pismem tematycznym, każdy numer podejmuje osobne zagadnienie. Konsekwentnie apolityczny, o starannej szacie graficznej i pięknej ikonografii, nieustannie zaskakuje nowymi ujęciami starych tematów.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 15000 zł miesięcznie
brakuje 15000 zł
Zebranie pieniędzy na druk nowych numerów i wysyłkę
List ukazywał się pod różnymi tytułami: był List – pismo Odnowy w Duchu Świętym, potem był Miesięcznik LIST i Miesięcznik Katolicki LIST, obecnie jest Nowy LIST. Od 1984 r. wydaliśmy 365 numerów miesięcznika, nie licząc numerów specjalnych. Dzisiaj jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej i zwracamy się o pomoc w dalszym wydawaniu. Dzisiaj jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej i zwracamy się o pomoc w dalszym wydawaniu. Obyśmy mogli wydać nowe 365 numerów. Najtrudniejsze będzie dla nas najbliższe pół roku. Mamy kilka gotowych wydań, pierwsze dotyczy spotkania z Bogiem i nosi tytuł: „Spotkawszy Boga, nigdy Go nie opuścisz”, kolejny mierzy się z zagadnieniem prawdy wewnętrznej, duchowej i nosi tytuł: „Cóż to jest prawda?”.
LIST ma swojego asystenta kościelnego, jest katolicki, ale nie jest własnością Kościoła. To jego siła, a jednocześnie słabość. Siła, bo może pozostać miejscem poszukiwań głębszej, ponadczasowej duchowości, która z kolei jest miejscem rodzenia się i trwania cywilizacji, a słabość, bo w trudnych chwilach jesteśmy sami. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.


O Autorze

LIST narodził się w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych na krużgankach klasztoru dominikanów w Krakowie, we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. Wkrótce jednak, po roku 1989, jego redaktorzy wyszli z dominikańskich krużganków i zaczęli przekazywać owoce swoich duchowych poszukiwań ludziom w całym kraju.Od dawna LIST  nie jest już pismem Odnowy w Duchu Świętym. Zgodnie z ideą Odnowy otworzył się na cały Kościół i na wszystkich ludzi, wszedł w parafie, do empików i księgarń. Jest adresowany do wierzących i niewierzących.

Konsekwentnie apolityczny, nieustannie przybliża tematy związane z wiarą, czerpiąc z całego duchowego i kulturowego doświadczenia wieków. Obecnie jego wydawcą jest Fundacja LIST – Media dla Rodziny i Edukacji.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Bardzo dziękujemy za wsparcie. Raz w miesiącu, w intencjach wszystkich Patronów, odprawiana jest Msza Święta. Ponieważ jesteśmy z Krakowa, raz w miesiącu modlimy się również za naszych Dobroczyńców w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Oprócz comiesięcznej Mszy Świętej i modlitwy Łagiewnikach, każdy z naszych Patronów otrzyma wersję elektroniczną z opracowaniem ikonograficznym jednego artykułu z któregoś numeru „LISTU”.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Oprócz comiesięcznej Mszy Świętej i modlitwy w Łagiewnikach, prześlemy naszym Patronom wersję elektroniczną z opracowaniem ikonograficznym jednego artykułu i jednego wywiadu z któregoś numeru „LISTU”.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Oprócz comiesięcznej Mszy Świętej i modlitwy w Łagiewnikach, każdy Patron otrzyma jeden numer archiwalny „LISTU”.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Oprócz comiesięcznej Mszy Świętej i modlitwy w Łagiewnikach, naszym Patronom prześlemy archiwalny i bieżący numer „LISTU”.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Oprócz comiesięcznej Mszy Świętej i modlitwy w Łagiewnikach, prześlemy naszym Darczyńcom archiwalny i bieżący numer „LISTU”, a także wyślemy jedną z wydanych przez nas książek.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Oprócz comiesięcznej Mszy Świętej i modlitwy w Łagiewnikach, prześlemy naszym Darczyńcom archiwalny i bieżący numer „LISTU”, a także wyślemy dwie z wydanych przez nas książek.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Oprócz comiesięcznej Mszy Świętej i modlitwy w Łagiewnikach, Patroni otrzymają roczną prenumeratę miesięczników „LIST” i „BIBLII Krok po Kroku”.
Zostań patronem