Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Oskar Rożewicz w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyKim jestem? Z zawodu pełnię funkcję nauczyciela języka angielskiego i historii w szkole średniej w Gdańsku, jednakże poza typową pracą w oświacie jestem też blogerem edukacyjnym - od Lutego 2018 prowadzę własnego bloga pod adresem www.o-rozewicz.pl
Na mojej stronie robię wiele różnych rzeczy, skupionych wokół działalności oświatowej, z naciskiem na szeroko pojętą dydaktykę XXI wieku. To tutaj publikuję za darmo moje autorskie międzyprzedmiotowe karty pracy z języka angielskiego, które w swoim założeniu mają wykorzystywać posiadaną przeze mnie wiedzę dot. teorii Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera, realizować zagadnienia poruszane na więcej niż jednych zajęciach edukacyjnych (czyli np. język angielski + historia), a także implementować w służbie edukacji najróżniejsze technologie informacyjne. Materiały te były właściwie początkiem mojej pracy jako autora treści w internecie – przed założeniem strony internetowej publikowałem je “ręcznie” w grupach nauczycielskich na Facebooku, uzyskując na tyle pozytywny odzew, że zdecydowałem się na założenie bloga wolnego od najróżniejszych ograniczeń portalu Marka Zuckerberga.
To również w tym miejscu publikuję moje artykuły dotyczące, między innymi, edukacji spersonalizowanej, relacji partnerskich w edukacji, oceniania kształtującego… Wiele z omawianych przeze mnie zagadnień jest przeznaczonych zarówno dla początkujących nauczycieli, jak i tych bardziej doświadczonych, szukających inspiracji do zmiany lub modyfikacji swojej dotychczasowej pracy. Staram się na bieżąco poszerzać swoją wiedzę i natychmiast po poznaniu danego tematu dzielić się uzyskanymi informacjami z innymi, wykonując tym samym misję nauczyciela, tak często niedocenianą we współczesnym świecie.
Gdy zakładałem tego bloga, w głowie przyświecała mi wizja stworzenia strony otwartej, bezpłatnej, na której mogę udostępniać efekty swojej pracy i dzielić się nimi nieodpłatnie. Przez ostatnie 1,5 roku (bloga założyłem w Lutym 2018) udawało mi się spełniać swoją wizję, czasem też eksperymentując z innymi formami dzielenia się wiedzą (rok temu utworzyłem na stronie eksperymentalny i bardzo prosty mini-kurs e-learningowy, wyjaśniający podstawy obsługi wybranego przeze mnie programu do obsługi tablic i ekranów interaktywnych).
Prowadzenie bloga, mimo, że daje mi niesamowitą frajdę z uwagi na robienie tego co lubię, niesie też ze sobą określone koszta. Należy utrzymać domenę i serwer, zadbać o sprzęt do pracy w internecie… I zainwestować w dalszy rozwój strony.
Chciałbym robić dalej to co dotychczas, ponieważ wierzę, że na oświatowym rynku wciąż potrzebne są treści edukacyjne, stworzone z możliwie jak największą starannością i dbałością o szczegóły, które nauczyciele mogą czytać i pobierać nieodpłatnie – wszak zarobki w szkolnictwie nie należą do najwyższych (a jest wręcz odwrotnie), a placówki edukacyjne nie zawsze skore są do wspomagania zakupów zawodowych pracowników oświaty. Dlatego też nadal chcę prowadzić bloga, na którym nieodpłatnie udostępniam karty pracy i artykuły dot. nowoczesnej dydaktyki – zdania nie zmieniłem, mimo, że pojawiały się już sugestie monetyzacji niektórych treści (i np. zamykania ich za tzw. paywallem, czyli koniecznością zapłaty celem odblokowania dostępu). Ja nie chcę iść w tę stronę – jestem przekonany, że byłoby to sprzeczne z moimi ideałami. W roku szkolnym 2019/2020 chcę rozpocząć też swoją przygodę z darmowymi webinarami, mającymi na celu udoskonalenie warsztatu zawodowego uczestników spotkania oraz wymianę doświadczeń związanych z edukacją XXI wieku – jednakże rozpoczęcie takiej działalności wymaga inwestycji określonych środków w zakup odpowiedniego sprzętu oraz potrzebnych abonamentów i licencji.
Wierzę, że z Twoją pomocą nadal będę mógł wykonywać moją misję nieodpłatnego dzielenia się ze światem efektami mojej pracy, rozszerzając ją o kolejne elementy, tak potrzebne współczesnym nauczycielom.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.