W Patronite od 10.07.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
780 zł łącznie

Zatrudnij kulturę :)

2 300 zł

33%

osiągnięto

1 520 zł

brakuje

W fundacji działamy wolontaryjnie, dlatego musimy pracować w innych miejscach i nie możemy w pełni poświęcić się rozwojowi naszych inicjatyw.

Osiągnięcie tego celu pozwoli jednej osobie rzucić swoją pracę i na pełen etat poświęcić się kulturze w naszym wydaniu!

Centrum dowodzenia - laptop

4 000 zł

19%

osiągnięto

3 220 zł

brakuje

Ale chaos! Każdy klika u siebie, dwadzieścia nieodebranych maili, sto powiadomień na fejsie! Na szczęście to jeszcze nie o nas, ale czujemy, że niedługo może przyjść informacyjno-organizacyjny kryzys. Wspólny, fundacyjny komputer pozwoli nam trzymać wszystko w jednym miejscu, a każdemu z nas da szansę zaangażowania się w działania (nie każdy z ekipy fundacji ma swój własny sprzęt). Przyda nam się też niesamowicie do organizacji projekcji filmowych, a po otwarciu lokalu posłuży również za mini stację DJską ;)

Warsztaty i warsztaciki

200 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jeśli tylko możemy, staramy się działać bezkosztowo, albo sami finansować nasze inicjatywy. Czasami jednak to nie wystarczy a niektóre koszty są nieuniknione.

Wasze wspracie pozwoli nam na zakup materiałów na warsztaty:
* hafciarskie: materiał, tamborki, mulina
* tkackie: krosna/ramy własnej roboty, włóczka

Pozwoli nam to zminimalizować opłaty za warsztaty.

(warsztaty introligatorskie możesz wesprzeć niżej)

Zrób własny notes!

400 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Przeprowadziliśmy już dwie edycje warsztatów introligatorskich. Uczestnicy podczas dwóch intensywnych dni warsztatów uczyli się jak uszyć własny notes/książkę. Warsztaty robimy w super miejscu z tradycjami - Muzeum Książki Artystycznej, które zawsze miło gości nas u siebie. Niestety to najdroższe w organizacji warsztaty, jakie oferujemy. Materiały introligatorskie są dość kosztowne, a chcielibyśmy by warsztaty były niedrogie (najlepiej darmowe), żeby każdy mógł wziąć w nich udział.

Jeśli osiągniemy zakładany cel, będziemy mogli przeprowadzać co miesiąc dwudniowe warsztaty dla grupy kilkunastu osób za darmo!

Dyskusyjny Klub Filmowy

400 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Łódź filmem stoi! A my chcemy żeby tak zostało! Nie zadowalamy się samym oglądaniem filmów - chcemy o nich rozmawiać, uczyć się o kinie od pasjonatów. Dlatego proponujemy formułę Dyskusyjnego Klubu Filmowego, gdzie każda projekcja poprzedzona jest teoretycznym wprowadzeniem i zwieńczona dyskusją. Jakby tego było mało, chcemy pokazywać Wam filmy, których nie obejrzycie na co dzień w kinie! Stare i zapomniane perełki kinematografii i nowiutkie filmy art house'owe objeżdżające światowe festiwale, filmy dokumentalne i fabularne, krótkie metraże i kino eksperymentalne.

Dzięki Waszemu wsparciu opłacimy licencje filmowe oraz koszty honorariów dla prelegentów, a wstęp na projekcje pozostanie darmowy.

Ciekawi goście!

400 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Nasza działalność nie zamyka się w wąskich ramach. Chcemy też, żeby była jak najbardziej profesjonalna, aby z każdego spotkania, warsztatu czy dyskusji można było wyciągnąć wiedzę i umiejętności.

Do tej pory organizowaliśmy wszystkie aktywności własnym sumptem, ale marzy nam się zapraszanie do współpracy ludzi z pasją, specjalistów w danej dziedzinie, "zajawkowiczów" gotowych podzielić się z innymi swoją pasją. Chcemy móc zaoferować im skromne wynagrodzenie, lub chociaż zwrócić koszty poniesione za dojazd czy nocleg. Wasze wsparcie nam to umożliwi.

Jasne i ciepłe miejsce

500 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Niedawno otworzyliśmy własny lokal przy Piotrkowskiej 111. Chcemy mieć pewność, że zawsze będziemy mogli ogrzać go i miło oświetlić. To bardzo przyziemna sprawa, ale bez prądu ani rusz - latem brak zimnej lemoniady, zimą siedzenie w kurtkach. Tak być nie może, dlatego prosimy Was o wsparcie!

Dzięki Wam nie będziemy musieli martwić się o opłaty i będziemy mogli poświęcić się pracy nad kolejnymi wydarzeniami kulturalnymi, aby umilić Wam życie w Łodzi :)

Żeby było nas widać!

500 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jesteśmy nową fundacją, staramy się jak możemy, ale jeszcze mało nas widać i mało o nas słychać. Chcemy żeby to się zmieniło - wtedy więcej osób będzie mogło tworzyć naszą wspólnotę i uczestniczyć w naszych inicjatywach.

Wasze wspracie przeznaczymy na projekt porządnych materiałów promocyjnych oraz druk plakatów reklamujących wydarzenia.
Zostań Patronem