Avatar użytkownika

odfejkuj.info

0
patronów
0 
miesięcznie
60 
łącznie
0
patronów
0 zł 60 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy!
Państwa wsparcie jest kluczowe by działać sprawnie.
10 zł miesięcznie
Dziękujemy! Państwa wsparcie wiele dla nas znaczy. Dzięki Państwu możemy dalej działać i odfejkowywać jeszcze więcej fałszywych informacji. W zamian za udzielone wsparcie wyślemy miesięczny raport z naszej pracy.
35 zł miesięcznie
Dziękujemy Państwu za wsparcie naszego projektu! Kwota 35 zł pozwala na sfinansowanie 1 publikacji. Od teraz tworzą państwo grono darczyńców Redakcji portalu Odfejkuj.info. Lista darczyńców będzie publikowana co miesiąc na portalu Odfejkuj.info, oraz w mediach społecznościowych.
70 zł miesięcznie
Dziękujemy! Kwota 60 zł umożliwia powstanie 2 publikacji na naszym portalu. Dzięki Państwu nasz portal może się rozwijać! Jesteśmy wdzięczni za udzielone wsparcie. W ramach podziękowania lista darczyńców, których grono poszerzają Państwo przez swoje wsparcie opublikowana zostanie na portalu Odfejkuj.info, oraz w naszych mediach społecznościowych, a także w raportach z weryfikacji fake newsów, publikowanych na koniec każdego miesiąca na portalu.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za okazane wsparcie oraz zaufanie udzielone naszej redakcji, dzięki któremu możemy rozwijać naszą działalność w zakresie fact checkingu! Średnio na naszym portalu publikujemy 3 teksty dziennie. Wpłacając kwotę 100 zł finansują więc Państwo jeden dzień naszej fact-checkingowej działalności. W ramach podziękowania, będą Państwo oznaczani jako stali Patroni naszej redakcji na portalu Odfejkuj.info, w naszych mediach społecznościowych, raportach z weryfikacji fake newsów, a także w newsletterach wysyłanych każdego tygodnia do naszych subskrybentów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora odfejkuj.info w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Serwis odfejkuj.info założony przez Ośrodek Analiz Cegielskiego powstał, aby weryfikować i korygować kłamstwa i manipulacje. Zalew fałszywych informacji w przestrzeni publicznej uderza w sferę gospodarczą, prawną i społeczną.

Współcześnie, gdy kłamstwa mnożą się w zastraszającym tempie a globalizacja i cyfryzacja powoduje, że ich rozprzestrzenianie się jest łatwe jak nigdy dotąd, tak że często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że stajemy się ofiarami manipulacji informacyjnej, fact-checking jest aktywnością niezbędną, aby opinia publiczna otrzymywała wiarygodne informacje. Redakcja odfejkuj.info wychodzi temu naprzeciw, a Czytelnik na naszym portalu może zapoznać się z weryfikacją zmanipulowanych i kłamliwych informacji, przekrojowymi analizami oraz artykułami.

Serwis odfejkuj.info założony przez Ośrodek Analiz Cegielskiego powstał, aby weryfikować i korygować kłamstwa i manipulacje. Zalew fałszywych informacji w przestrzeni publicznej uderza w sferę gospodarczą, prawną i społeczną. Pandemia COVID-19 unaoczniła jak wielkim problemem jest odmieniany przez wielu „fakenews”. Dlatego chcemy „odfejkować” rzeczywistość.

W czasie naszej działalności, szczególne zintensyfikowanie fake newsów zaobserwowaliśmy zwłaszcza w mediach społecznościowych, co również potwierdzają głosy internautów, którzy w odpowiedzi na naszą ankietę „Gdzie najczęściej spotykasz się z fake newsami” wskazali media społecznościowe jako szczególnie podatne na dezinformację.

W ramach naszej działalności odfejkowaliśmy ponad 350 fałszywych informacji dotyczących w szczególności sfery gospodarczej, prawnej i społecznej życia publicznego. Demaskowaliśmy pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje dotyczące pandemii koronawirusa oraz procesu szczepień przeciwko Covid-19.

Nasze najgłośniejsze artykuły:

https://odfejkuj.info/nie-osoby-zaszczepione-nie-przyciagaja-magnesu/

https://odfejkuj.info/polaczenia-lotnicze-pll-lot-do-indii-mimo-zagrozenia-epidemicznego-sprawdzamy/

https://odfejkuj.info/zmarla-pielegniarka-zaszczepiona-na-covid-to-fake-news/

https://odfejkuj.info/nie-ministerstwo-nie-planuje-usunac-jezyka-obcego-z-matur/

https://odfejkuj.info/nie-da-sie-wyleczyc-koronawirusa-w-trzy-dni-kolejne-klamstwa-jerzego-zieby/

https://odfejkuj.info/wiele-pozytywnych-opinii-o-karabinku-grot-weryfikujemy/

Redakcja odfejkuj.info wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników internetu, którzy rządni są prawdy. W obecnych czasach fact-checking jest czynnością niezbędną, aby zapewniać wiarygodne informacji dla przeciętnych użytkowników internetu oraz dla całej opinii publicznej. Dlatego też, na naszym portalu zapewniamy Czytelnikowi dostęp do informacji zweryfikowanych, które wcześniej zapełniały przestrzeń wirtualną propagując zmanipulowane i zakłamane newsy.

I Ty możesz pomóc nam „odfejkować” rzeczywistość.

Portal powstał przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

 

odfejkuj.info

Cele Autora

Miesięczny fact-checking
  • 1 000 zł
  • 940 zł brakuje
6%
Dla naszego działania kluczowe jest Państwa wsparcie. Zweryfikowanie jednej informacji zajmuje w przybliżeniu 2 godziny, co przy obecnych stawkach za godzinę pracy pozwala na uśrednienie kwoty potrzebnej dla stworzenia jednej fact-checkingowej publikacji do kwoty 35 zł.

Na naszym portalu publikujemy średnio 30 tekstów miesięcznie. Kwota potrzebna do zapewnienia bieżącego funkcjonowania tylko w zakresie publikacji to średnio 1000 zł miesięcznie.

Dzięki wsparciu finansowemu będziemy w stanie zatrudnić nowych autorów, tak by nasza praca była jeszcze bardziej skuteczna. Ponadto otrzymane fundusze przeznaczymy na ulepszanie portalu oraz jego promocję - chcemy by trafiał do jak najszerszego grona odbiorców.

Niezwykle ważną częścią naszego zespołu jest stale powiększające się grono wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, by weryfikować informacje gospodarcze, prawne i społeczne w zakresie ich prawdziwości. Naszym celem jest zapewnienie im możliwości dalszego rozwoju w zakresie fact-checkingu oraz stworzenie przestrzeni do pracy, która stanowić będzie pole dla ich zawodowej realizacji, oraz pomoże nam stworzyć zespół profesjonalnych analityków.

Przed nami wciąż wiele pracy, dzięki Państwa wsparciu może być ona jeszcze bardziej efektywna oraz pozwoli na skuteczniejszą walkę z dezinformacją!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora odfejkuj.info już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.