Avatar użytkownika

Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV

278
patronów
5 810 
miesięcznie
166 840 
łącznie
278
patronów
5 810 zł 166 840 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Gratulacje - właśnie dołączyłeś/dołączyłaś do naszego grona i osobiście wspierasz moją działność, a Twoja pomoc znaczy dla mnie bardzo wiele - dziękuję. Zostajesz moim patronitowym 'Eko - Pomocnikiem' i otrzymujesz:

🚩 Dostęp do spotkań LIVE na FB Ogród Bellingham 'the Garden' otwartych tylko dla patronów

🚩 Miesięczny newsletter, w którym znajdziesz najważniejsze zadania ogrodnika na dany miesiąc
(z uwzględnieniem faz księżyca) oraz informacje o tym, co dzięki Twojemu wsparciu udaje nam się osiągnąć w ogrodzie

🚩 Wpisuję Cię na TABLICĘ PATRONÓW na mojej stronie internetowej i stajesz się członkiem naszej ogrodowej społeczności,

🚩 Możesz spać spokojnie wiedząc, że pomagasz mi zmieniać świat na lepsze!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za tak szczodrą pomoc i gratuluję! - dołączasz do wyśmienitego grona. Zostajesz patronitowym 'Eko - Ogrodnikiem/Ogrodniczką' i otrzymujesz:

🚩 Wszystko to, co w poprzednim progu PLUS ...

🚩 wcześniejszy dostęp do moich vlogów na kanale YouTube i to bez reklam! (publicznie vlogi będą ukazywały się dopiero parę dni później bez opcji oglądania bez reklam)

🚩 zaproszenie na coroczny letni zjazd organizowany specjalnie dla moich patronów, który odbywa się na terenie 'Ogród Bellingham'

🚩 5% zniżki przy korzystaniu z apartamentu wypoczynkowego w 'Ogrodzie Bellingham', udziału w warzsztatach, wstępu do ogrodu lub zakupu karnetu całorocznego oraz przy zakupach w szkółce i sklepiku (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)
50 zł miesięcznie
Dziękuję! Twój wkład to dla mnie ogromna pomoc - dzięki takiemu wsparciu 'Ogród Bellingham' będzie mógł jeszcze intensywniej propagować ekologiczne ogrodnictwo. Zostajesz patronitowym 'Głównym
Eko -Ogrodnikiem/Ogrodniczką' i otrzymujesz:

🚩 Wszystko to, co w poprzednich progach PLUS ...

🚩 Podziękuję Ci osobiście - Twoje imię i nazwisko zostanie przeczytane pod koniec mojego filmu na vlogu oraz w podcaście,

🚩 Możesz zaproponować temat vloga lub podcastu - co miesiąc losuję 3 propozycje wśród patronów na tym progu

🚩 Prezent w postaci całorocznego karnetu wstępu do naszego ogrodu (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)

🚩 upgrade do 10% zniżki przy korzystaniu z apartamentu wypoczynkowego w 'Ogrodzie Bellingham', udziału w warzsztatach oraz przy zakupach w szkółce i sklepiku (dla osób subskrybujących minimum 6 miesięcy)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Witajcie na patronitowym profilu moim oraz mojego pięknego naturalistycznego Ogrodu Bellingham na Kaszubach. Wspierając mnie umożliwiacie jego istnienie, nagrywanie vlogów, podcastów oraz robienie wszystkiego, co jest związane z promocją świadomego oraz łagodnego dla przyrody ogrodnictwa.

Nazywam się Kasia Bellingham i jestem ogrodniczką z pasji i wykształcenia. Wiele lat uczyłam się zdobywając doświadczenie w najpiękniejszych ogrodach i parkach Anglii, aby później moją wiedzę przekazać rodakom. Pracowałam w przodujących ekologicznych ogrodach renomowanej organizacji Garden Organic, a także byłam nadworną ogrodniczką w posiadłości patrona ekologicznych ogrodów Króla Karola w Highgrove.

 

 

Teraz mam swój własny Ekologiczny Ogród Pokazowy 'Ogród Bellingham' położony wśród malowniczych pejzaży Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który poza funkcją edukacyjną jest rajem dla przyrody i atrakcyjnym ekosystemem dla tysięcy gatunków zamieszkujących tu owadów, gadów, ptaków oraz innych zwierząt. Ogród od momentu założenia w roku 2012 prowadzony jest bez użycia chemii – oznacza to zero nawozów sztucznych oraz oprysków chwastobójczych czy owadobójczych. Dodatkowo od kilku lat jest to ogród 'no-dig' czyli ściółkowanie kompostem zamiast przekopywania ziemi. Dzięki temu zachowany jest naturalny balans pomiędzy wszystkimi mieszkańcami ogrodu, którzy potem dbaja także i o samych ogrodników :-)  

 

 

'Ogród Bellingham' jest także oazą dla ludzi - podczas otwartych weekendów oraz warsztatów i spotkań od wiosny do jesieni odwiedzaja go setki osób w poszukiwaniu inspiracji, relaksu na fantastycznie świeżym powietrzu i spotkań z fajnymi ludźmi. Jest to styl życia - uprawa własnego jedzenia, sezonowść, szacunek dla otaczającej nas przyrody i podąrzanie za jej przykładem bez zbytniej ingerencji oraz kontroli ze strony człowieka. 

 

 

Co robię aby promować ekologiczne ogrodnictwo?

 

 • Prowadzę kanał You Tube Katarzyna Bellingham, gdzie pokazuję mój ogród w Zgorzałem na Kaszubach, mój ogród Toadpool w Anglii oraz inne piękne angielskie ogrody i opowiadam o ekologicznych sposobach uprawy roślin.

 

 • Od lat nagrywam profesjonalny podcast ogrodniczy Naturalnie o Ogrodach dostępny za darmo dla każdego. Co tydzień w czwartek nowy odcinek, a w poniedziałek godzinne spotkanie na żywo LIVE FB Naturalnie o Ogrodach. 

 

 • Nagrałam swój własny program autorski Grunt to Ogród emitowany na kanale CANAL+DOMO

 

 • Udostępniam do zwiedzania mój własny ekologiczny ogród na Kaszubach, gdzie zobaczyć można rabaty ozdobne tradycyjne, rabaty naturalistyczne, ogród leśny, ziołowy, łąki, warzywniki, sad, jagodnik, zagony z kwiatami do cięcia oraz uprawę warzyw wrażliwych na chłody pod folią.

 

 • W moim ogrodzie organizuję warsztaty promujące ekologiczne ogrodnictwo, uprawę własnej żywności oraz ochronę środowiska.

 

 

 • Projektuję i zakładam ogrody naturalistyczne, ekologiczne – dla zdrowia, duszy i dobra naszej  planety, a także ekologiczne ogrody kuchenne, czyli warzywne, ziołowe, jagodniki, sady oraz ogrody ‘na kwiat cięty’.

 

 • Przeprowadzam wykłady oraz warsztaty dla LOP’u, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Międzynarodowych Targów Ogrodniczych GARDENIA w Poznaniu oraz Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE w Warszawie, dla gmin wiejskich oraz miast, dla szkół średnich i wyższych.

 

 • Piszę dla licznych publikacji obecnie współpracuję z polską edycją Gardener's World.

 

 • Występuję gościnnie w programach telewizyjnych np. Maja w Ogrodzie TVN w roli ekspertki.

 

 

 • Przez wiele lat pracowałam przy własnej audycji radiowej Ogrodniczka w Radio Gdańsk, za co w roku 2015 otrzymałam nagrodę Osobowość Roku. 

 

 • Moja działalność na rzecz promocji regionu oraz ochrony środowiska naturalnego została nagrodzona przez Starostę Kartuskiego w postaci nadania prestiżowego wyróżnienia"Perła Kaszub".

 

                 

 

Bogactwa 'Ogrodu Bellingham' dostępne są dla wszystkich, a na jego terenie znajduje się szkółka roślin, sklepik oraz kawiarenka. Do dyspozycji odwiedzających jest także toaleta oraz parking. Jesteśmy otwarci w niedziele od maja do końca października iw czasie wakacji również w soboty. 

 

  

 

Ogród znajduje się wśród lasów Kaszubskiego Parku Krajobrazowego pomiędzy wioskami Gołubie Kaszubskie oraz Zgorzałe. Od Trójmiasta dzieli nas 1 godzina drogi samochodem, a od Kościerzyny czy Kartuz zaledwie 20 minut. Do wsi Gołubie Kaszubskie można dojechać pociągiem z Gdyni lub Gdańska i spacerkiem czy na rowerze dotrzeć do naszego ogrodu. Jesteśmy przy szlaku rowerowym ‘Kaszëbskô Stegna’  Szymbark – Stężyca. 

 

ADRES:

ul. Zamkowa 2a

83-322 Zgorzałe

Najłatwiej do nas trafić wpisując w Google Maps
„Ogród Bellingham”

 

  

Cele Autora

Łuki do warzywnika.
 • 6 500 zł miesięcznie
 • 690 zł brakuje
89%
Wspomniałam już wcześniej o przebudowie warzywnika, którą będziemy mogli dzięki Waszej pomocy rozpocząć już w marcu 2024! Jeeeej! Poza istniejącym już żywopłotem i planowanymi zagonami oraz ścieżkami, w warzywniku będą łuki i tunel składający się z trzech 3-metrowych części. Będą to metalowe konstrukcje, zbudowane przez lokalnych rzemieślników, którzy robili już dla nas inne łuki oraz krawędzie w Ogrodzie Angielskim.

Łuki w warzywniku nie tylko nadadzą mu super wyglądu, ale przede wszystkim będą praktyczną powierzchnią uprawy pionowej dla kwiatów i warzyw pnących. Powinny być gotowe w marcu. Nie mogę się doczekać!!! Dziękuję Wam za wszelką pomoc i zapraszam latem do nas, aby na własne oczy zobaczyć co dobrego się tutaj dzieje.
Nagrywanie podcastów i vlogów
 • 2 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Musicie wiedzieć, że regularne nagrywanie podcastów to duże zobowiązanie, na które trzeba poświęcić sporo czasu. Podcast to nie tylko samo nagranie, ale również przygotowanie do danego tematu, poszukiwanie nowych rozwiązań, o których mogę Wam opowiedzieć, ciekawostek itd. To samo dotyczy również vlogów. Samo nagranie nie trwa długo, ale obrobienie materiału filmowego, ścieżki dźwiękowej, montaż – ta cała otoczka – to wiele godzin pracy. Chciałabym też, aby vlogi były dla Was jak najciekawsze, inspirujące i żeby po prostu miło się je oglądało. Dlatego ważna jest też inwestycja w sprzęt dobrej jakości, który Wam dostarczy miłych wrażeń audiowizualnych, a mi znacznie ułatwi pracę.

Dzięki Waszemu wsparciu mogę nagrywać systematycznie z Jackiem podcasty dla Was. A w tym roku, kiedy już wróciłam na stałe do Polski, mam nadzieję, że uda mi się wszystko tak poukładać, by i vlogi zaczęły się pojawiać regularnie na moim kanale YouTube.
Rewitalizacja jagodnika i nowe kompostowniki
 • 3 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Ci, którzy odwiedzili nasz ogród wiedzą, że na końcu dolnego warzywnika mamy jagodnik. Teren ten jednak jest póki co mało przez nas odwiedzany i przez to rozpanoszyły się tam przeróżne zwierzaki zamieszkujące sąsiadujący las. Niezbędne jest więc postawienie nowego, lepszego płotu wokół niego, jak i wokół całego warzywnika. Po kilku latach istnienia jagodnika przyszła też pora na wyściółkowanie w nim rabat i ścieżek.

Natomiast w najbardziej oddalonej części (za żywopłotem) chcielibyśmy ustawić nowe, wielokomorowe kompostowniki – naszą małą fabrykę „złota ogrodników” 😉 Niestety to kolejna rzecz wymagająca inwestycji, bo trzeba zakupić materiał na jego budowę i przygotować teren. Trzeba też zrobić tablice edukacyjne, aby cała ta 'fabryka' mogła być inspiracją dla odwiedzających ogród gości.
Rewitalizacja dolnego warzywnika
 • 3 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Dolny, duży warzywnik, chociaż rodzi piękne plony, to jednak okazał się mało funkcjonalny. Jak dobrze wiecie, jestem niereformowalną fanką i propagatorką uprawy ogrodu metodą „no-dig” (bez kopania). Dodatkowo coś się we mnie buntuje, kiedy mam stanąć na moich grządkach. Oczyma wyobraźni widzę miażdżone sieci mikoryzowe w glebie i te wszystkie pożyteczne żyjątka... Dlatego moim marzeniem jest, by w naszym warzywniku pojawiły się grządki szerokie na tyle, by można było nad nimi swobodnie stanąć „okrakiem” 😉 i efektywne prowadzić metodę „no-dig”. Wiąże się to ze zmianą rozkładu grządek oraz ścieżek. Będziemy do tego potrzebowali spore ilości kompostu z zakładu utylizacji odpadów oraz zrębki (lub korę) na ścieżki. By wszystko pięknie rosło przy jak najmniejszym nakładzie naszej pracy (której przecież w naszym ogrodzie i tak jest mnóstwo), to przydałby się też porządny system irygacyjny. Taki system to również spora oszczędność wody w okresie suszy, bo woda będzie powolutku sączyła się bezpośrednio w strefę korzeniową, czyli tam gdzie jest potrzebna.

A kiedy już uporamy się z tym gigantycznym zadaniem przyjdzie czas na przygotowanie trwałych i estetycznych tabliczek informacyjnych, które w jasny i przystępny sposób przekażą „o co w tym wszystkim chodzi”. Tabliczki takie MUSZĄ pojawić się we wszystkich częściach naszego ogrodu, by każdy wyniósł jak najwięcej z wizyty u nas 😊
Zaaranżowanie terenu wokół oranżerii i części leśnej
 • 3 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Najmłodsza część naszego ogrodu, to teren wokół oranżerii. Dzięki Waszemu wsparciu w poprzednich sezonach udało nam się oczyścić ten teren i wstępnie przygotować pod uprawę. Nie ukrywam, że rośliny, które pojawiły się tam do tej pory, posadziliśmy dość chaotycznie i „na szybko”, bo wyglądało to jako-tako w ciągu sezonu, gdy nasz ogród jest otwarty dla zwiedzających. Jednak teraz miałam już czas by oswoić się z tą przestrzenią i w głowie zaczęły kiełkować zupełnie nowe pomysły. Jeżeli uda mi się zrealizować to, co sobie wymarzyłam, to będzie tam jak w raju 😉 Oczywiście będą potrzebne podstawowe materiały takie jak kompost z zakładu utylizacji odpadów i ściółka na ścieżki oraz system irygacyjny. Ale przede wszystkim materiał roślinny oraz dużo, dużo naszej pracy.

Na tyłach oranżerii i sklepiku mamy też las, który – nie ukrywajmy – był do tej pory przez nas bardzo zaniedbywany. Jednak nie tak dawno temu podsunięto mi kilka pomysłów, jak włączyć tę część bardziej do naszego ogrodu i jak może się ona przysłużyć Wam. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie wśród drzew wspomaga nasze zdrowie psychiczne – uspokaja, wycisza, obniża ciśnienie krwi, poprawia nastrój. Chcemy więc stworzyć dla Was takie bezpieczne miejsce w naszym ogrodzie, gdzie będziecie mogli odpocząć, uspokoić swoje myśli a nawet pomedytować. W tym celu chcemy wytyczyć (i trochę wyrównać) ścieżki, na których będziecie mogli doświadczyć wszelkich dobrodziejstw „kąpieli leśnych”, czyli powolnych, uważnych i milczących spacerów. Ścieżki będą miały naturalne obrzeża, a na trasie spaceru przygotujemy miejsca odpoczynku do siedzenia, a może i rozwiesimy kilka hamaków. Jestem pewna, że w moim rozbieganym życiu sama chętnie będę korzystała z tego miejsca i chłonęła spokój drzew.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dominika Śliwińska
Dominika Śliwińska
20 zł
Zosi@ z Qrnej Chaty
Zosi@ z Qrnej Chaty
20 zł
Wiktoria Zachariasz
Wiktoria Zachariasz
20 zł
Grzegorz Górecki
Grzegorz Górecki
20 zł
Monika Maćkowiak
Monika Maćkowiak
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.